LimeSurvey Develop - en to gl_ES translation catalogue (4128 entries)

en:  Are you sure you want to delete this file?
gl_ES: Desexa borrar este ficheiro?

en:  Browse uploaded resources
gl_ES: Navegar polos recursos cargados

en:  Please select a file to import!
gl_ES: Seleccione o ficheiro a importar.

en:  global level
gl_ES:  nivel global

en: %d file deleted.|%d files deleted.
gl_ES: Borrouse %d ficheiro.|Borráronse %d ficheiros.

en: %s attribute deleted|%s attributes deleted
gl_ES: Borrouse %s atributo|Borráronse %s atributos

en: %s cannot be left empty
gl_ES: %s non pode quedar baleiro

en: %s duplicate records removed
gl_ES: Elimináronse %s rexistros duplicados

en: %s entries were not copied because they already existed
gl_ES: %s entradas non foron copiadas debido a que xa existían

en: %s entries were skipped because they are blacklisted
gl_ES: Ignoráronse %s entradas porque están bloqueadas

en: %s field(s) were successfully added.
gl_ES: Engadíronse %s campos correctamente.

en: %s invalid attributes
gl_ES: %s atributos non válidos

en: %s is an invalid value for this question
gl_ES: %s é un valor non válido para esta pregunta

en: %s lines had a mismatching number of fields.
gl_ES: %s liñas posúen un número incorrecto de campos.

en: %s lines with invalid tokens skipped (tokens may only contain 0-9,a-z,A-Z,_).
gl_ES: Omitíronse %s liñas con claves non válidas (as claves só poden conter 0-9:a-z;A-Z,_).

en: %s missing attributes
gl_ES: %s atributos ausentes

en: %s must be case-insensitive equal to %s
gl_ES: %s debe lerse igual que %s

en: %s must not be case-insensitive equal to %s
gl_ES: %s debe escribirse igual que %s

en: %s new participants were created
gl_ES: creáronse %s novos participantes

en: %s not found!
gl_ES: Non se atopou %s.

en: %s of %s columns selected
gl_ES: Seleccionadas %s de %s columnas

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
gl_ES: Importáronse correctamente %s resposta(s) vella(s) coas súas temporizacións.

en: %s old response(s) were successfully imported.
gl_ES: Importáronse correctamente %s resposta(s) vella(s).

en: %s participant share was deleted|%s participant shares were deleted
gl_ES: Borrouse %s partillamento de participantes|Borráronse %s partillamentos de participantes

en: %s participants have been copied to the central participants table
gl_ES: %s participantes foron copiados á táboa de participantes central

en: %s participants have been copied to the survey survey participants table
gl_ES: Copiáronse %s participantes á táboa de participantes na enquisa desta enquisa

en: %s participants have been shared
gl_ES: Compartíronse %s participantes

en: %s records found in CSV file
gl_ES: %s rexistros atopados no arquivo CSV

en: %s records have empty mandatory fields
gl_ES: %s rexistros teñen campos obrigatorios baleiros

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
gl_ES: %s rexistros teñen valores de atributo errados ou incompletos

en: %s records imported
gl_ES: Importáronse %s rexistros

en: %s records in CSV
gl_ES: %s rexistros en CSV

en: %s records met minimum requirements
gl_ES: %s rexistros cumpren os requisitos mínimos

en: %s records were duplicate but had attributes updated
gl_ES: Foron duplicados %s rexistros pero os seus atributos foron actualizados

en: %s records where the number of fields does not match
gl_ES: %s rexistros nos que non coincide o número de campo

en: %s records with allowed invalid email
gl_ES: %s rexistros cun email non válido permitido

en: %s records with invalid email address removed
gl_ES: Elimináronse %s rexistros con enderezos de correo non válidos

en: %s records with other invalid information
gl_ES: %s rexistros con outra información non válida

en: %s response lines in your file.
gl_ES: No sicheiro hai %s liñas de resposta.

en: %s responses already exist.
gl_ES: Xa existían %s respostas.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
gl_ES: Non se puideron inserir nin actualizar %s respostas.

en: %s responses were inserted.
gl_ES: Inseríronse %s respostas.

en: %s responses were updated.
gl_ES: Actualizáronse %s respostas.

en: %s rows per page
gl_ES: %s filas por páxina

en: %s unread messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
gl_ES: Escanáronse %s mensaxes, das que o sistema marcou %s como rexeitadas.

en: %s unread messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
gl_ES: Escanáronse %s mensaxes, o sistema non marcou ningunha como rexeitada.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
gl_ES: %s aparece como entrada duplicada, co que non precisa crear un/ha participante novo/a.

en: %s%% completed
gl_ES: %s%% completada

en: '%s' can not be used if the 'Other' option for this question is activated.
gl_ES: Non pode usarse '%s' se a opción de 'Outra' resposta está activada nesta pregunta.

en: 'Other:' comment mandatory
gl_ES: Comentario para 'Outra:' obrigatorio

en: 'time' is a reserved word and can not be used for a subquestion.
gl_ES: 'time' é unha palabra reservada e non pode usarse nunha subpregunta.

en: (Any group)
gl_ES: (Calquera grupo)

en: (Any)
gl_ES: (Calquera)

en: (Autodetect)
gl_ES: (Autodetección)

en: (Automatic)
gl_ES: (Automático)

en: (Base language)
gl_ES: (Idioma base)

en: (Iconv Library not installed)
gl_ES: (Non foi instalada a Biblioteca Iconv)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create label sets.)
gl_ES: (Non se importaron os xogos de etiquetas porque non ten permisos para crear xogos novos.)

en: (Maximum file size: %01.2f MB)
gl_ES: (Tamaño máximo de ficheiro: %01.2f MB)

en: (No target question)
gl_ES: (Sen pregunta obxectivo)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
gl_ES: (Seleccione múltiplos xogos de etiquetas premendo a tecla Ctrl)

en: (Sub-)question width
gl_ES: Largo da (sub-)pregunta

en: (This question is mandatory)
gl_ES: (Esta pregunta é obrigatoria)

en: (none)
gl_ES: (ningún)

en: 16 or up
gl_ES: 16 ou máis

en: 1st quartile (Q1)
gl_ES: 1º Cuartil (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
gl_ES: Estilo CSS do 1º aviso de tempo límite

en: 1st time limit warning message
gl_ES: Mensaxe do 1º aviso ao esgotar o tempo límite

en: 1st time limit warning message display time
gl_ES: Duración da mensaxe do 1º aviso de finalización do tempo

en: 1st time limit warning message timer
gl_ES: Temporizador da mensaxe do 1º aviso de límite de tempo

en: 2nd quartile (Median)
gl_ES: 2º Cuartil (Mediana)

en: 2nd time limit warning CSS style
gl_ES: Estilo CSS do 2º aviso de tempo límite

en: 2nd time limit warning message
gl_ES: Mensaxe do 2º aviso ao esgotar o tempo límite

en: 2nd time limit warning message display time
gl_ES: Duración da mensaxe do 2º aviso de finalización do tempo

en: 2nd time limit warning message timer
gl_ES: Temporizador da mensaxe do 2º aviso de límite de tempo

en: 3rd quartile (Q3)
gl_ES: 3º Cuartil (Q3)

en: 400: Bad Request
gl_ES: 400: Petición errada

en: 401: Unauthorized
gl_ES: 401: Non autorizado

en: 403: Forbidden
gl_ES: 403: Prohibido

en: 404: Not Found
gl_ES: 404: Non se atopou

en: 5 Point Choice
gl_ES: Escala de 1 a 5

en: 500: Internal Server Error
gl_ES: 500: Erro interno do servidor

en: 7bit Swedish
gl_ES: Sueco 7bit

en: <No default value>
gl_ES: <Sen valor predefinido>

en: <no data>
gl_ES: <sen datos>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
gl_ES: Fíxose unha copia de seguranza desta táboa á que pode acceder o/a administradora do sistema.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
gl_ES: Se prosegue farase unha copia de seguranza desta táboa. O/a administrador/a do sistema poderá acceder a esta táboa.

en: A code has been updated to %s.
gl_ES: Un código actualizouse a %s.

en: A database named "%s" already exists.
gl_ES: Xa existe unha base de datos chamada "%s".

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
gl_ES: Unha enquisa desactivada non é accesible aos/ás participantes (só aparece unha mensaxe sobre a carencia de permisos para ver a enquisa).

en: A description for your question group
gl_ES: Unha descrición para o grupo de preguntas

en: A first example question. Please answer this question:
gl_ES: Unha primeira pregunta de exemplo. Responda a esta pregunta:

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
gl_ES: Amosarase un índice completo de preguntas e os/as participantes poderán saltar entre as preguntas relevantes.

en: A group without step status styling
gl_ES: Un grupo sen estilo de estado de pasos

en: A participant table has been created for this survey.
gl_ES: Creouse unha táboa de participantes para esta enquisa.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
gl_ES: Amosarase un índice de preguntas; os/as participantes poderán saltar entre as preguntas xa vistas.

en: A security update is available.
gl_ES: Está dispoñible unha actualización de seguranza.

en: A survey participant entry for the saved survey has been created too.
gl_ES: Tamén se creou unha entrada de participante na enquisa para a enquisa gardada.

en: A survey participants table has been created for this survey and the old tokens were imported.
gl_ES: Creouse unha táboa de participantes para esta enquisa e importáronse as claves vellas.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the colum header and concern the row header.
gl_ES: Unha táboa de subpreguntas en cada cela. Os textos de subpregunta están nos cabezallos de columna e refírense a cada cabezallo de fila.

en: A table of subquestions on each cell. The subquestion texts are in the column header and relate the particular row header.
gl_ES: Unha táboa de subpreguntas en cada cela. Os textos de subpregunta están nos cabezallos de columna e refírense a cada cabezallo de fila.

en: A table with a subquestion on each row. The answer options are contained in the table header.
gl_ES: Unha táboa cunha subpregunta en cada fila. As opcións de respostas están no cabezallo da táboa.

en: A table with a subquestion on each row. You have to select your answer.
gl_ES: Unha táboa cunha subpregunta en cada liña. Ten que seleccionar a resposta.

en: A template with that name already exists.
gl_ES: Xa existe un modelo con ese nome.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
gl_ES: Non se indicou un nome de usuario/a ou non é válido.

en: AND/OR Date is
gl_ES: AND/OR a data é

en: ARMSCII-8 Armenian
gl_ES: Armenio ARMSCII-8

en: Abbreviated question text
gl_ES: Texto da pregunta abreviada

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
gl_ES: A capacidade para cambiar preguntas, grupos e paráetros aínda é limitada.

en: Absolute value
gl_ES: Valor absoluto

en: Accelerator keys for list items
gl_ES: Atallos de teclado para os ítems de lista

en: Accept
gl_ES: Aceptar

en: Accepts Font Awesome Unicode characters.
gl_ES: Acepta os caracteres Unicode do tipo de letra Awesome.

en: Access
gl_ES: Acceso

en: Access denied
gl_ES: Acceso denegado

en: Access denied!
gl_ES: Acceso denegado.

en: Action
gl_ES: Acción

en: Action to perform when time limit is up
gl_ES: Acción a executar cando acaba o tempo

en: Action:
gl_ES: Acción:

en: Actions
gl_ES: Accións

en: Actions:
gl_ES: Accións:

en: Activate
gl_ES: Activar

en: Activate Survey
gl_ES: Activar a Enquisa

en: Activate assessements
gl_ES: Activar as avaliacións

en: Activate quotas
gl_ES: Activar cotas

en: Activate survey
gl_ES: Activar a enquisa

en: Activate survey participants table
gl_ES: Activar a táboa de participantes na enquisa

en: Activate this survey
gl_ES: Activar esta enquisa

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
gl_ES: Active isto para amosar un mapa debaixo do campo de entrada onde o/a usuario/a pode seleccionar unha localización

en: Activated
gl_ES: Activada

en: Activation settings
gl_ES: Configuración de activación

en: Active
gl_ES: Activa

en: Active and running
gl_ES: Activo e en execución

en: Active but expired
gl_ES: Activa pero caducada

en: Active but not yet started
gl_ES: Activa pero sen comezar

en: Active filters:
gl_ES: FIltros activos:

en: Active survey ID
gl_ES: ID da enquisa activa

en: Active survey participants tables
gl_ES: Táboa de participantes na enquisa activa

en: Active surveys
gl_ES: Enquisas activas

en: Adaptive
gl_ES: Adaptativo

en: Add
gl_ES: Adicionar

en: Add URL parameter
gl_ES: Engadir un parámetro de URL

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
gl_ES: Engade un botón para restablecer o deslizador. Se escolle un valor inicial, reiníciao a dito valor, noutro caso deixa baleira a resposta.

en: Add a group
gl_ES: Engadir un grupo

en: Add a language:
gl_ES: Engadir un idioma:

en: Add a new language
gl_ES: Engadir un idioma novo

en: Add a new question
gl_ES: Engadir unha pregunta nova

en: Add a new survey administrator
gl_ES: Engadir un/ha administrador/a novo/a

en: Add a prefix to the answer field
gl_ES: Engadir un prefixo para o campo de resposta

en: Add a question to this group
gl_ES: Engadir unha pregunta a este grupo

en: Add a suffix to the answer field
gl_ES: Engadir un sufixo para o campo de resposta

en: Add and edit conditions
gl_ES: Engadir e editar condicións

en: Add another participant
gl_ES: Engadir outro/a participante

en: Add another record
gl_ES: Engadir outro rexistro

en: Add answer
gl_ES: Engadir resposta

en: Add attribute
gl_ES: Engadir atributo

en: Add condition
gl_ES: Engadir unha condición

en: Add condition to this scenario
gl_ES: Engadir condición a este escenario

en: Add dropdown field
gl_ES: Engadir campo despregable

en: Add fields
gl_ES: Engadir campos

en: Add file
gl_ES: Engadir un ficheiro

en: Add gray background to questions in PDF:
gl_ES: Engadir un fondo gris ás preguntas do PDF:

en: Add group
gl_ES: Engadir un grupo

en: Add language
gl_ES: Engadir linguaxe

en: Add multiple conditions without a page reload
gl_ES: Engadir condicións múltiples sen recargar a páxina

en: Add new assessment rule
gl_ES: Engadir unha regra de avaliación nova

en: Add new attribute
gl_ES: Engadir un atributo novo

en: Add new group
gl_ES: Engadir un grupo novo

en: Add new participant
gl_ES: Engadir participante novo/a

en: Add new question
gl_ES: Engadir unha pregunta nova

en: Add new question to group
gl_ES: Engadir unha pregunta nova ao grupo

en: Add new quota
gl_ES: Engadir unha Cota Nova

en: Add new survey participant
gl_ES: Engadir novo/a participante na enquisa

en: Add new user group
gl_ES: Engadir un novo grupo de usuarios/as

en: Add or delete groups
gl_ES: Engadir ou borrar grupos

en: Add or delete questions
gl_ES: Engadir ou borrar preguntas

en: Add or delete subquestions or change their codes
gl_ES: Engadir ou borrar subpreguntas ou cambiar os seus códigos

en: Add participant
gl_ES: Engadir partipante

en: Add participant to survey
gl_ES: Engadir participante á enquisa

en: Add participant to survey|Add participants to survey
gl_ES: Engadir o/a participante á enquisa|Engadir participantes á enquisa

en: Add participants to central database
gl_ES: Engadir participantes á base de datos central

en: Add participants to survey
gl_ES: Engadir participantes á enquisa

en: Add question
gl_ES: Engadir unha pregunta

en: Add question group
gl_ES: Engadir un grupo de preguntas

en: Add scenario
gl_ES: Engadir escenario

en: Add some answer options to your question
gl_ES: Engada algunhas opcións de resposta á pregunta

en: Add some subquestions to your question
gl_ES: Engada algunhas subpreguntas á pregunta

en: Add subquestion row
gl_ES: Engada unha fila de subpreguntas

en: Add survey participant
gl_ES: Engadir participante na enquisa

en: Add the selected participant to survey.|Add the {n} selected participants to survey.
gl_ES: Engadir o/a participante seleccionado/a á enquisa|Engadir os/as {n} participantes á enquisa.

en: Add to blacklist?
gl_ES: Bloquear?

en: Add token entry
gl_ES: Engadir unha entrada de clave

en: Add user
gl_ES: Engadir un/unha usuario/a

en: Add user group
gl_ES: Engadir un grupo de usuarios/as

en: Add value
gl_ES: Engadir valor

en: Add/delete survey participant attributes
gl_ES: Engadir/borrar atributos de participantes na enquisa

en: Add/edit resources (files/images) for this survey
gl_ES: Engadir/editar recursos (ficheiros/imaxes) para esta enquisa

en: Adding survey participant entry...
gl_ES: A engadir entrada de participante na enquisa...

en: Additional Languages
gl_ES: Idiomas adicionais

en: Additional attributes
gl_ES: Atributos adicionais

en: Additionally the following settings cannot be changed when the survey is active.
gl_ES: Non pode cambiarse a configuración seguinte cando a enquisa está activa.

en: Admin login name
gl_ES: Nome do/da administrador/a

en: Admin login password
gl_ES: Contrasinal do/da administrador/a

en: Admin themes
gl_ES: Aspectos do administrador

en: Administration
gl_ES: Administración

en: Administration theme:
gl_ES: Aspecto do administrador:

en: Administrator credentials
gl_ES: Credenciais do/da administrador/a

en: Administrator email
gl_ES: Correo do/da administrador/a

en: Administrator name
gl_ES: Nome do/da administrador/a

en: Administrator name:
gl_ES: Nome do/da administrador/a:

en: Administrator settings
gl_ES: Configuración de administración

en: Administrator:
gl_ES: Administrador/a:

en: Advanced
gl_ES: Avanzada

en: Advanced options
gl_ES: Opcións avanzadas

en: Advanced settings
gl_ES: Configuración avanzada

en: Afrikaans
gl_ES: Africano

en: After
gl_ES: Despois

en: After confirmation you won't receive any invitations or reminders for this survey anymore.
gl_ES: Trala confirmación non recibirá máis invitacións ou lembretes para esta enquisa.

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
gl_ES: Tras premer o botón de gardar pode pechar o navegador ou continuar a cubrir o cuestionario.

en: After the answer options a cell does give some information.
gl_ES: Información ofrecida nunha cela debaixo das opcións de resposta.

en: Albanian
gl_ES: Albanés

en: All
gl_ES: Todos

en: All answers are already selected in this quota.
gl_ES: Xa están sleccionadas todas as respostas nesta cota.

en: All answers meet consistency standards.
gl_ES: Todas as respostas son consistentes.

en: All assessments meet consistency standards.
gl_ES: Todas as avaliacións son consistentes.

en: All conditions for this question have been deleted.
gl_ES: Borráronse todas as condicións desta pregunta.

en: All conditions in this survey have been deleted.
gl_ES: Borráronse todas as condicións deste cuestionario.

en: All conditions meet consistency standards.
gl_ES: Todas as condicións son consistentes.

en: All conditions scenarios were renumbered.
gl_ES: Todas as condicións dos escenarios foron renumeradas.

en: All custom menu entries will be lost.
gl_ES: Perderanse todas as entradas de menú personalizadas.

en: All custom menus will be lost.
gl_ES: Perderanse todos os menús personalizados.

en: All default values meet consistency standards.
gl_ES: Todos os valores predeterminados son consistentes.

en: All emails were sent.
gl_ES: Enviáronse todos os emails.

en: All fields below (except CSS framework name) must be either a valid JSON array or the string "inherit".
gl_ES: Todos os campos inferiores (excepto o nome do CSS framework) deben ser unha matriz JSON válida ou a cadea 'inherit'.

en: All files in local directories are writable.
gl_ES: Todos os ficheiros do directorio local son reescribibles.

en: All groups meet consistency standards.
gl_ES: Todos os grupos son consistentes.

en: All important settings can be reached in this sidebar.
gl_ES: Todas as configuracións importantes atópanse nesta barra lateral

en: All in one
gl_ES: Páxina Única

en: All menu entries of this menu will also be deleted.
gl_ES: Tamén se borrarán todas as entradas de menú deste menú.

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
gl_ES: Transferíronse todas as enquisas do/a usuario/a a %s.

en: All old survey participants tables meet consistency standards.
gl_ES: Todas as táboas vellas de participantes na enquisa cumpren cos estándares de consistencia.

en: All old survey tables meet consistency standards.
gl_ES: Todas as táboas de enquisa vellas son consistentes.

en: All participant information is lost.
gl_ES: Perdeuse toda a información dos/das participantes.

en: All question attributes meet consistency standards.
gl_ES: Todos os atributos de pregunta son consistentes.

en: All questions meet consistency standards.
gl_ES: Todas as preguntas son consistentes.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
gl_ES: Perderanse todas as preguntas, respostas, etc... nos idiomas eliminados. Confírmao?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
gl_ES: Todas as preguntas, grupos e parámetros son editables de novo.

en: All quota language settings meet consistency standards.
gl_ES: Toda a configuración de idiomas das cotas é consistente.

en: All quota quota members meet consistency standards.
gl_ES: Todas as cotas de membros con cotas son consistentes.

en: All quotas meet consistency standards.
gl_ES: Todas as cotas son consistentes.

en: All responses
gl_ES: Todas as respostas

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
gl_ES: Todas as respostas deixaron de ser accesible desde LimeSurvey.

en: All survey language settings meet consistency standards.
gl_ES: A configuración dos idiomas da enquisa é consistente.

en: All surveys
gl_ES: Todas as enquisas

en: All surveys meet consistency standards.
gl_ES: Todas as enquisas son consistentes.

en: All the attributes are automatically mapped
gl_ES: Todos os atributos asignaranse automaticamente

en: All themes
gl_ES: Todos os aspectos

en: All tokens
gl_ES: Todas as claves

en: All users
gl_ES: Todos/as os/as usuarios/as

en: All your answers must be different and you must rank in order.
gl_ES: Todas as respostas deben ser diferentes e debe ordenalas.

en: Allow
gl_ES: Permitir

en: Allow array style questions to be split over multiple pages
gl_ES: Permitir que preguntas tipo táboa se presenten en varias páxinas

en: Allow backward navigation:
gl_ES: Permitir a navegación cara atrás:

en: Allow blacklisted participants to be added to a survey:
gl_ES: Permitir engadir á enquisa participantes boqueados/as:

en: Allow invalid email addresses:
gl_ES: Permitir enderezos de correo non válidos:

en: Allow multiple responses or update responses with one token:
gl_ES: Permitir respostas múltiplas ou actualizar respostas coa mesma clave:

en: Allow multiple short text / numeric questions to be split over multiple pages
gl_ES: Permitir que preguntas numéricas / de texto curto se presenten en varias páxinas

en: Allow only numerical input
gl_ES: Permitir só entrada numéricas

en: Allow only numerical input for 'Other' text
gl_ES: Permitir só entradas numéricas para o texto 'Outra'

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
gl_ES: Permitir ao/á participante desbloquearse a si mesmo/a:

en: Allow public registration:
gl_ES: Permitir rexistro público:

en: Allow reset the slider
gl_ES: Permitir restablecer o deslizador

en: Allow single choice questions to be split over multiple pages
gl_ES: Permitir que preguntas de resposta única se presenten en varias páxinas

en: Allow slider questions to be split over multiple pages
gl_ES: Permitir que preguntas con deslizador se presenten en varias páxinas

en: Allow user to modify his last answers before terminate survey.
gl_ES: Permitir ao/á usuario/a modificar as últimas repostas antes de rematar a enquisa.

en: Allowed file types
gl_ES: Tipos de ficheiro permitidos

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
gl_ES: Tipos de ficheiro permitidos en formato separado por comas, p.ex.: pdf,doc,odt

en: Always
gl_ES: Sempre

en: Always closed
gl_ES: Sempre pechado

en: Always hide this question
gl_ES: Agochar esta pregunta sempre

en: Always open
gl_ES: Sempre aberto

en: Amharic
gl_ES: Amhárico

en: An additional help text for your question
gl_ES: Engada un texto de axuda adicional á pregunta

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
gl_ES: Enviouse un correo ao enderezo indicado con datos para acceder a esta enquisa. Siga a ligazón incluída nel para continuar.

en: An email has been sent with details about your saved survey
gl_ES: Enviouse un correo cos detalles do cuestionario gardado

en: An email with a generated password was sent to the user.
gl_ES: Envióuselle ao/á usuario/a un correo cun contrasinal xerado automaticamente.

en: An error occured while creating a backup of your files. Check your local system (permission, available space, etc.)
gl_ES: Houbo un erro ao crear o backup dos seus ficheiros. Comprobe o sistema local (permisos, espazo dispoñible, etc.)

en: An error occured while creating your update package file.
gl_ES: Houbo un erro ao crear o ficheiro do paquete de actualización.

en: An error occured while getting checksums.
gl_ES: Houbo un erro ao facer a comprobación do ficheiro.

en: An error occured while getting the changeset.
gl_ES: Houbo un erro ao obter o conxunto de cambios.

en: An error occurred saving a response to survey id
gl_ES: Aconteceu un erro ao gardar a resposta na enquisa co ID

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions for the application /tmp folder.
gl_ES: Aconteceu un erro ao cargar o ficheiro. Pode deberse a permisos incorrectos para o cartafol /tmp da aplicación.

en: An error occurred.
gl_ES: Aconteceu un erro.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
gl_ES: Unha enquisa caducada non é accesible aos/ás participantes (só ven unha mensaxe sobre a caducidade da enquisa)

en: An internal error occurred while the Web server was processing your request.
gl_ES: Aconteceu un erro interno cando o servidor web estaba a procesar a petición.

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
gl_ES: Ocurriu un erro irrecuperable durante a actualización. Detalles do erro:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
gl_ES: Aconteceu un erro inesperado e non se poden gardar as respostas.

en: An unknown error occured.
gl_ES: Aconteceu un erro descoñecido.

en: An unknown error occurred
gl_ES: Aconteceu un erro descoñecido

en: Anonymized responses
gl_ES: Respostas anonimizadas

en: Anonymized responses:
gl_ES: Respostas anonimizadas:

en: Anonymized responses?
gl_ES: Respostas anonimizadas?

en: Answer
gl_ES: Resposta

en: Answer codes
gl_ES: Códigos das respostas

en: Answer codes must be unique by question.
gl_ES: Os códigos de resposta deben ser únicos para cada pregunta.

en: Answer label font size (normal)
gl_ES: Tamaño de letra da etiqueta de resposta (normal)

en: Answer label font size (small)
gl_ES: Tamaño de letra da etiqueta de resposta (pequena)

en: Answer matched (regexp)
gl_ES: Resposta correspondida (regexp)

en: Answer must be %s
gl_ES: A resposta debe ser %s

en: Answer must be between %s and %s
gl_ES: A resposta debe estar entre %s e %s

en: Answer must be greater or equal to %s
gl_ES: A resposta debe ser maior ou igual que %s

en: Answer must be less or equal to %s
gl_ES: A resposta debe ser menor ou igual que %s

en: Answer option / subquestion font size
gl_ES: Tamaño de letra da opción de resposta / subpregunta

en: Answer options
gl_ES: Opcións de resposta

en: Answer options were successfully saved.
gl_ES: Gardáronse correctamente as opcións de resposta.

en: Answer prefix
gl_ES: Prefixo da resposta

en: Answer suffix
gl_ES: Sufixo da resposta

en: Answer was
gl_ES: A resposta era

en: Answer was NOT
gl_ES: A resposta non contiña

en: Answer was greater than
gl_ES: A resposta era superior a

en: Answer was greater than or equal to
gl_ES: A resposta era superior ou igual a

en: Answer was less than
gl_ES: A resposta era inferior a

en: Answer was less than or equal to
gl_ES: A resposta era inferior ou igual a

en: Answers
gl_ES: Respostas

en: Answers and tokens have been re-opened.
gl_ES: Reabríronse claves e respostas.

en: Answers cleared
gl_ES: Respostas borradas

en: Answers column width
gl_ES: Largura da columna de respostas

en: Answers from this response
gl_ES: Respostas deste cuestionario

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
gl_ES: Non se permiten as respostas cun código 0 (cero) ou co código baleiro, e non se gardarán

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
gl_ES: Carácter separador Resposta|Texto-á-esquerda|Texto-á-dereita

en: Apply
gl_ES: Aplicar

en: Apply and go to survey
gl_ES: Aplicar e ir á enquisa

en: Apr
gl_ES: Abr

en: April
gl_ES: Abril

en: Arabic
gl_ES: Arábigo

en: Arc cosine
gl_ES: Arco coseno

en: Arc sine
gl_ES: Arco seno

en: Arc tangent
gl_ES: Arco tanxente

en: Arc tangent of two variables
gl_ES: Arco tanxente de dúas variables

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
gl_ES: Desexa realmente *borrar* algunhas respostas incompletas e restablecer o estado completado tanto de respostas como de claves?

en: Are you sure you want to activate all selected quotas?
gl_ES: Desexa activar todas as cotas seleccionadas?

en: Are you sure you want to deactivate all selected quotas?
gl_ES: Desexa desactivar todas as cotas seleccionadas?

en: Are you sure you want to delete all conditions for this question?
gl_ES: Desexa borrar todas as condicións desta pregunta?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
gl_ES: Desexa borrar todas as condicions establecidas neste escenario?

en: Are you sure you want to delete all selected quotas?
gl_ES: Desexa borrar todas as cotas seleccionadas?

en: Are you sure you want to delete all those surveys?
gl_ES: Desexa borrar todas esas enquisas?

en: Are you sure you want to delete all uploaded files from the selected responses?
gl_ES: Desexa realmente borrar todos os ficheiros cargados desde as respostas seleccionadas?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
gl_ES: Desexa borrar as entradas seleccionadas?

en: Are you sure you want to delete the selected menu entries?
gl_ES: Desexa realmente borrar as entradas de menú seleccionadas?

en: Are you sure you want to delete the selected menus and all related submenus and entries?
gl_ES: Desexa realmente borrar os menús seleccionados e todos os submenús e entradas relacionados?

en: Are you sure you want to delete the selected participants?
gl_ES: Desexa borrar os/as participantes seleccionados/as?

en: Are you sure you want to delete the selected responses?
gl_ES: Desexa borrar as respostas seleccionadas?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
gl_ES: Desexa borrar este parámetro de URL?

en: Are you sure you want to delete this box ?
gl_ES: Desexa borrar esta caixa?

en: Are you sure you want to delete this condition?
gl_ES: Desexa borrar esta condición?

en: Are you sure you want to delete this entry?
gl_ES: Desexa borrar esta entrada?

en: Are you sure you want to delete this label set?
gl_ES: Desexa borrar este xogo de etiquetas?

en: Are you sure you want to delete this theme?
gl_ES: Desexa borrar este aspecto?

en: Are you sure you want to delete this user group?
gl_ES: Desexa borrar este grupo de usuarios/as?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incrementing numbers beginning from 1?
gl_ES: Desexa renumerar os escenarios con números incrementais comezando polo 1?

en: Are you sure?
gl_ES: Está seguro/a?

en: Arithmetic mean
gl_ES: Media aritmética

en: Armenian
gl_ES: Armenio

en: Array
gl_ES: Matriz

en: Array (10 Point Choice)
gl_ES: Matriz (Escala de 1 a 10)

en: Array (5 Point Choice)
gl_ES: Matriz (Escala de 1 a 5)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
gl_ES: Matriz (Aumenta/Igual/Diminúe)

en: Array (Numbers)
gl_ES: Matriz (Números)

en: Array (Texts)
gl_ES: Matriz (Textos)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
gl_ES: Matriz (Si/Non/Non sabe)

en: Array by column
gl_ES: Matriz por columnas

en: Array dual scale
gl_ES: Matriz de escala dual

en: Array filter
gl_ES: Filtro de matriz

en: Array filter exclusion
gl_ES: Exclusión do filtro de matriz

en: Array filter style
gl_ES: Estilo de filtro de serie

en: Arrays
gl_ES: Matrices

en: As a last step you should clear your browser cache now.
gl_ES: Para rematar deberías baleirar a caché do teu navegador agora.

en: As defined in question settings
gl_ES: Segundo o definido na configuración da pregunta

en: As you can see, editing answer options is quite similar to editing subquestions.
gl_ES: Como pode ver, editar as opcións de resposta é semellante a editar subpreguntas.

en: Assessment details
gl_ES: Detallles da avaliación

en: Assessment group score
gl_ES: Puntuación da avaliación do grupo

en: Assessment heading
gl_ES: Cabezallo da avaliación

en: Assessment mode for this survey is not activated.
gl_ES: O mode de avaliación desta enquisa non está activo.

en: Assessment rules
gl_ES: Regras de avaliación

en: Assessment value
gl_ES: Valor da avaliación

en: Assessment:
gl_ES: Avaliación:

en: Assessments
gl_ES: Avaliacións

en: Assessments mode not activated
gl_ES: Modo de avaliación non activado

en: Assigning a new value to a variable.
gl_ES: Asignar un valor novo a unha variable.

en: At beginning
gl_ES: Ao principio

en: At end
gl_ES: Ao final

en: At least one installed
gl_ES: Polo menos un instalado

en: At the end of the process the database will be updated.
gl_ES: Ao remate do proceso actualizarase a base de datos.

en: At the end of the process we'll proceed to the LimeSurvey update.
gl_ES: Ao remate do proceso continuarase coa actualización de LimeSurvey.

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
gl_ES: Atención: Actualizáronse algúns códigos de preguntas. Compróbeas con coidado xa que a actualización pode fallar con expresións personalizadas.

en: Attribute
gl_ES: Atributo

en: Attribute %s (%s)
gl_ES: Atributo %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
gl_ES: Borrouse o atributo %s.

en: Attribute display setting updated
gl_ES: Actualizados os atributos de actualización da pantalla

en: Attribute field
gl_ES: Campo de atributo

en: Attribute management
gl_ES: Xestión de atributos

en: Attribute name:
gl_ES: Nome do atributo:

en: Attribute settings
gl_ES: Configuración do atributo

en: Attribute successfully deleted
gl_ES: Borrouse correctamente o atributo

en: Attribute successfully updated
gl_ES: Actualizouse correctamente o atributo

en: Attribute type
gl_ES: Tipo de atributo

en: Attribute type:
gl_ES: Tipo de atributo:

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
gl_ES: Actualizáronse os valores de atributo para os rexistros de participantes existentes

en: Attribute values for existing participants have been updated from the token records
gl_ES: Os valores de atributos para os participantes existentes foron actualizadas a partir dos rexistros de credenciais

en: Attribute visible:
gl_ES: Atributo visible:

en: Attribute was saved.
gl_ES: Gardouse o atributo.

en: Attributes
gl_ES: Atributos

en: Attributes to be created
gl_ES: Atributos a crear

en: Attributes to export:
gl_ES: Atributos para exportar:

en: Aug
gl_ES: Ago

en: August
gl_ES: Agosto

en: Authentication method
gl_ES: Método de autenticación

en: Auto Translate
gl_ES: Tradución automática

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
gl_ES: A opción de autocomprobación é exclusiva se están marcadas todas as demais

en: Autoload URL
gl_ES: URL cargada automaticamente

en: Autoload URL:
gl_ES: Cargar automaticamente a URL:

en: Automatic
gl_ES: Automático

en: Automatic (UTF-8)
gl_ES: Automático (UTF-8)

en: Automatically rename question code if already exists?
gl_ES: Renumerar automaticamente se o códigos da pregunta xa existe?

en: Available admin themes:
gl_ES: Aspectos do administrador dispoñibles:

en: Available functions
gl_ES: Funcións dispoñibles

en: Available languages:
gl_ES: Idiomas dispoñibles:

en: Available space in directory:
gl_ES: Espazo dispoñible no directorio:

en: Available survey themes:
gl_ES: Aspectos de enquisa dispoñibles:

en: Average
gl_ES: Media

en: Average file size
gl_ES: Tamaño medio de ficheiro

en: Average interview time:
gl_ES: Duración media da entrevista:

en: Average no. of files per respondent
gl_ES: Número medio de ficheiros por entrevistado/a

en: Average size per respondent
gl_ES: Tamaño medio por entrevistado/a

en: Back
gl_ES: Anterior

en: Back to Response Import
gl_ES: Voltar á Importación de Respostas

en: Back to main menu
gl_ES: Voltar ao menú principal

en: Back to survey home
gl_ES: Volver ao inicio da enquisa

en: Background colour for questions (0 black - 255 white)
gl_ES: Cor de fondo para as preguntas (0 negro - 255 branco)

en: Background colour for sections (0 black - 255 white)
gl_ES: Cor de fondo para as seccións (0 negro - 255 branco)

en: Backup entire database
gl_ES: Salvagardar toda a base de datos

en: Bar chart
gl_ES: Gráfico de barras

en: Base language
gl_ES: Idioma base

en: Base language:
gl_ES: Idioma base:

en: Basic admin notification
gl_ES: Notificación básica para o/a administrador/a

en: Basic admin notification body
gl_ES: Corpo da notificación básica ao/á administrador/a

en: Basic admin notification email body:
gl_ES: Corpo do correo de notificación básica ao/á administrador/a:

en: Basic admin notification subject
gl_ES: Asunto da notificación básica ao/á administrador/a

en: Basic admin notification subject:
gl_ES: Asunto da notificación básica ao/á administrador/a:

en: Basic attributes
gl_ES: Atributos básicos

en: Basic email notification is sent to:
gl_ES: A notificación básica por correo envíase a:

en: Basic notification attachments:
gl_ES: Anexos da notificación básica:

en: Basic settings
gl_ES: Configuración básica

en: Basque
gl_ES: Vasco

en: Batch deletion
gl_ES: Borrado en lotes

en: Batch edit
gl_ES: Editar por lotes

en: Batch edit the menus
gl_ES: Editar por lotes os menús

en: Batch-edit participants
gl_ES: Edición por lotes de participantes

en: Before
gl_ES: Antes

en: Before proceeding please back up your database using a backup tool!
gl_ES: Antes de seguir salvagarde a base de datos usando unha ferramenta de backup.

en: Before you can add questions you must add a question group first.
gl_ES: Antes de engadir preguntas debe crear un grupo de preguntas.

en: Before you proceed to the LimeSurvey update, we must first update ComfortUpdate itself.
gl_ES: Antes de seguir coa actualización de LimeSurvey primeiro débese actualizar a propia Actualización Cómoda.

en: Before you start, please prove you are human.
gl_ES: Antes de comezar, demostre que é humano.

en: Beginner tour
gl_ES: Presentación para principiantes

en: Belarusian
gl_ES: Belorruso

en: Bengali
gl_ES: Bengalí

en: Big5 Traditional Chinese
gl_ES: Chinés tradicional Big5

en: Binary pseudo charset
gl_ES: Pseudo xogo de caracteres binario

en: Binary safe case-insensitive string comparison
gl_ES: Comparación binaria e segura de cadeas sen distinguir maiúsculas e minúsculas

en: Binary safe string comparison
gl_ES: Comparación binaria segura de cadeas

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
gl_ES: Bloquear todas as enquisas actuais para o/a participante unha vez establecido o campo global:

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
gl_ES: Bloquear o/a participante para calquera nova enquisa engadida unha vez establecido o campo global:

en: Blacklist settings
gl_ES: Configuración de bloqueo

en: Blacklist settings were saved.
gl_ES: Gardouse a configuración de bloqueo.

en: Blacklist user:
gl_ES: Usuario/a bloqueado/a:

en: Blacklisted
gl_ES: Bloqueado

en: Blacklisted participants
gl_ES: Participantes bloqueados/as

en: Borders around questions in PDF:
gl_ES: Bordos arredor das preguntas do PDF:

en: Borders around responses in PDF:
gl_ES: Bordos arredor das respostas do PDF:

en: Bosnian
gl_ES: Bosnio

en: Both
gl_ES: Ambas

en: Bottom bar
gl_ES: Barra inferior

en: Bounce processing
gl_ES: Procesar rexeitamentos

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
gl_ES: O procesamento de rexeitamentos está desactivado, ben en toda a aplicación ou para esta enquisa en particular.

en: Bounce settings
gl_ES: Configuración dos rexeitamentos

en: Bounce settings have been saved.
gl_ES: Gardouse a configuración dos rexeitamentos.

en: Box deleted
gl_ES: Caixa borrada

en: Box orientation:
gl_ES: Orientación da caixa:

en: Box settings updated!
gl_ES: Actualizouse a configuración das caixas.

en: Box updated
gl_ES: Caixa actualizada

en: Boxes
gl_ES: Caixas

en: Boxes by row:
gl_ES: Caixas por filas:

en: Branch
gl_ES: Rama

en: Broken survey themes:
gl_ES: Aspectos de enquisa estropeados:

en: Browse
gl_ES: Amosar

en: Browse participants
gl_ES: Navegar participantes

en: Browse responses
gl_ES: Amosar as respostas

en: Browse saved responses
gl_ES: Examinar as respostas gardadas

en: Browse survey participants
gl_ES: Navegar participantes na enquisa

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
gl_ES: Actualizouse á versión %s correctamente.

en: Bulgarian
gl_ES: Búlgaro

en: Bulk convert conditions to relevance
gl_ES: Conversión en lote das condicións de relevancia

en: But this one isn't.
gl_ES: Mais este non o é.

en: Button group
gl_ES: Grupo de Opcións

en: Buy a new key
gl_ES: Merque unha nova

en: By question group
gl_ES: Por grupos de preguntas

en: Bypass date control before sending email:
gl_ES: Ignorar o control de data antes de enviar o email:

en: Bypass token with failing email addresses:
gl_ES: Ignorar claves con emails fallidos:

en: CPDB CSV summary
gl_ES: Sumario CSV CPDB

en: CPDB mapping
gl_ES: Asignación CPDB

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
gl_ES: Estilo CSS para a mensaxe que amosa o cronómetro de tempo restante

en: CSS class(es)
gl_ES: Clase(s) CSS

en: CSS class(es):
gl_ES: Clase(s) CSS:

en: CSS files:
gl_ES: Ficheiros CSS:

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
gl_ES: Estilo CSS da 'mensaxe de esgotamento do límite de tempo'

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
gl_ES: Estilo CSS usado para a mensaxe do primeiro aviso de tempo límite

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
gl_ES: Estilo CSS usado para a mensaxe do segundo aviso de tempo límite

en: CSV field names
gl_ES: Nomes dos campos CSV

en: CSV field separator:
gl_ES: Separador de campos CSV:

en: CSV file
gl_ES: Ficheiro CSV

en: CSV input format
gl_ES: Formato de entrada CSV

en: Calculate storage
gl_ES: Calcular espazo

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
gl_ES: Calcula o desvío padrón da mostra para unha lista de números

en: Calculate the sum of values in an array
gl_ES: Calcula a suma dos valores nunha matriz

en: Calculates the exponent of e
gl_ES: Calcula a potencia de e

en: Calculation
gl_ES: Cálculo

en: Can edit?
gl_ES: Pódese editar?

en: Can not import a theme that already exists!
gl_ES: Non pode importar un aspecto que xa existe.

en: Can't bind to the LDAP directory. Error message: %s
gl_ES: Non se pode ligar co directorio LDAP. Mensaxe de erro: %s

en: Can't connect to the LDAP directory
gl_ES: Non se pode conectar co directorio LDAP

en: Can't delete question group when the survey is active
gl_ES: Non se poden borrar grupos de preguntas cando a enquisa esta activa

en: Can't find user group!
gl_ES: Non se atopou o grupo de usuarios/as.

en: Can't render layout %s for template %s. Please try to re-install the template.
gl_ES: Non de pode renderizar a apariencia %s para o modelo %s. Probe a reinstalar o modelo.

en: Can't render layout %s for template %s. Template version in database is %s, but in config.xml it's %s. Please re-install the template.
gl_ES: Non de pode renderizar a apariencia %s para o modelo %s. A versión do modelo na base de datos é %s, pero é %s no config.xml. Reinstale o modelo.

en: Can't render layout %s. Please check that the view exists or contact your admin.
gl_ES: Non se pode renderizar a apariencia %s. Comprobe que esa vista existe ou contacte o/a administrador/a.

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
gl_ES: Non se poden actualizar as etiquetas porque está a usar códigos duplicados

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Cancel automatic sending
gl_ES: Anular o envío automático

en: Cancel editing
gl_ES: Anular a edición

en: Cannot be changed
gl_ES: Non se pode cambiar

en: Cannot import the VVExport file.
gl_ES: Non se pode importar o ficheiro de exportación VV.

en: Case-insensitive strstr
gl_ES: stsrstr non distingue maiúsculas e minúsculas

en: Catalan
gl_ES: Catalán

en: Catalan (Valencian)
gl_ES: Catalán (valenciano)

en: Category separator
gl_ES: Separador de categoría

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser or for this website. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
gl_ES: Precaución: A execución JavaScript do navegador está desactivada. Quizá non poida responder a todas as preguntas deste cuestionario. Por favor, verifique que ten instalado o Java (http://www.java.com/)

en: Centered
gl_ES: Centrado

en: Central database
gl_ES: Base de datos central

en: Central participant database
gl_ES: BD central de participantes

en: Central participant management
gl_ES: Xestión centralizada de participantes

en: Central participants database summary
gl_ES: Sumario da base de datos central de participantes

en: Change log
gl_ES: Libro de cambios

en: Change password
gl_ES: Mudar o contrasinal

en: Change scenario number
gl_ES: Cambiar o número de escenario

en: Change settings
gl_ES: Cambiar a configuración

en: Change texts
gl_ES: Cambiar textos

en: Change the display style of the month when using select boxes
gl_ES: Cambia o estilo de presentación do mes ao usar caixas de selección

en: Change the language
gl_ES: Cambiar o idioma

en: Changed by
gl_ES: Modificada por

en: Changed on
gl_ES: Modificada o

en: Changes cannot be saved to a standard theme.
gl_ES: Non se poden gardar os cambios a un aspecto estándar.

en: Character set for file import/export:
gl_ES: Xogo de caracteres para a importación/exportación do ficheiro:

en: Character set of file:
gl_ES: Xogo de caracteres do ficheiro:

en: Character set of the file:
gl_ES: Xogo de caracteres do ficheiro:

en: Chart type
gl_ES: Tipo de gráfico

en: Chart type:
gl_ES: Tipo de gráfico:

en: Check again
gl_ES: Comprobar de novo

en: Check any that apply
gl_ES: Marque aquelas que correspondan

en: Check data
gl_ES: Comprobar data

en: Check data integrity
gl_ES: Verificar a integridade dos datos

en: Check if the content of a variable is a valid integer value
gl_ES: Comprobar se o contido dunha variable é un valor enteiro válido

en: Check logic
gl_ES: Comprobar a lóxica

en: Check out the dedicated documentation for this format.
gl_ES: Verifique a documentación dedicada a este formato.

en: Check survey logic for current question group
gl_ES: Comprobe a lóxica da enquisa para esta pregunta de grupo

en: Checkbox is checked
gl_ES: A caixa de selección está marcada

en: Checkbox is unchecked
gl_ES: A caixa de selección está desmarcada

en: Checkbox layout
gl_ES: Formato da caixa de marcado

en: Checked
gl_ES: Comprobado

en: Checking basic requirements...
gl_ES: A comprobar os requirimentos básicos...

en: Checking existing LimeSurvey files...
gl_ES: A comprobar os ficheiros de LimeSurvey existentes...

en: Chinese (Simplified)
gl_ES: Chinés (Simplificado)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
gl_ES: Chinés (Tradicional de Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
gl_ES: Chinés (Tradicional de Taiwan)

en: Choice column width
gl_ES: Escolla o largo da columna

en: Choice header
gl_ES: Escoller encabezado

en: Choice of rank %s
gl_ES: Opción de ordenación %s

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import.
gl_ES: Escolla 'Executar/Todo' no menú para executar a importación.

en: Choose file
gl_ES: Escoller ficheiro

en: Choose one of the following answers
gl_ES: Escolla unha das respostas seguintes

en: Choose the CSV file to upload:
gl_ES: Escolla o ficheiro CSV a cargar:

en: Choose the file to upload:
gl_ES: Escolla o ficheiro a cargar:

en: Choose token fields:
gl_ES: Escolla os campos de clave:

en: Choose when user can add a comment
gl_ES: Escoller cando un/ha usuario/a pode comentar

en: Choose your language
gl_ES: Escolla idioma

en: Chosen icon:
gl_ES: Escolla a icona:

en: Circle
gl_ES: Círculo

en: Classes
gl_ES: Clases

en: Clear
gl_ES: Limpar

en: Clear all
gl_ES: Limpar todo

en: Clear assets cache:
gl_ES: Limpar a cache de activos:

en: Clear now
gl_ES: Limpar agora

en: Clear selection
gl_ES: Borrar a selección

en: Click here to log in.
gl_ES: Prema aquí para acceder.

en: Click here to start the survey.
gl_ES: Prema aquí para comezar a enquisa.

en: Click here to use ComfortUpdate or to download it.
gl_ES: Prema aquí para usar a Actualización Cómoda ou para descargala.

en: Click here to use ComfortUpdate.
gl_ES: Prema aquí para usar a Actualización Cómoda.

en: Click on 'Activate this survey'
gl_ES: Prema en 'Activar esta enquisa'

en: Click on 'No, thanks'
gl_ES: Prema en 'Non, grazas'

en: Click on 'Preview survey' and return to this window when you are done testing.
gl_ES: Prema en 'Previsualizar enquisa' e volte a esta xanela cando remate a comprobación.

en: Click on 'Save and close' or 'Next' to proceed.
gl_ES: Prema en 'Gardar e pechar' ou en 'Seguinte' para continuar.

en: Click on the 'Add question group' button
gl_ES: Prema no botón 'Engadir un grupo de preguntas'.

en: Click on the 'Create survey' box - or 'Next' in this tutorial
gl_ES: Prema na caixa 'Crear enquisa' ou 'Seguinte' nesta guía

en: Click on the 'Edit answer options' button.
gl_ES: Prema no botón 'Editar as opcións de resposta'.

en: Click on the 'Edit subquestions' button.
gl_ES: Prema no botón 'Editar as subpreguntas'.

en: Click on the following button if you want to
gl_ES: Prema no botón seguinte se desexa

en: Click on the name of your survey to get back to the survey settings overview.
gl_ES: Prema no nome da enquisa para voltar á vista xeral de configuración da enquisa.

en: Click on the plus sign %s to add another subquestion to your question.
gl_ES: Prema no signo máis %s para engadir outra subpregunta á pregunta.

en: Click this button to log out.
gl_ES: Prema aquí para pechar a sesión.

en: Click to adjust.
gl_ES: Clicar para axustar.

en: Click to expand
gl_ES: Clicar para expandir

en: Click to set the location or drag and drop the pin. You may may also enter coordinates
gl_ES: Prema para establecer a localización ou pinche e arrastre o marcador. Tamén pode introducir as coordenadas

en: Clicking 'Yes' will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Continue?
gl_ES: Prema en 'Si' para xerar credenciais para todos os elementos desta listaxe de credenciais que aínda non foran emitidas. Continuar?

en: Close
gl_ES: Pechar

en: Close editor
gl_ES: Pechar editor

en: Close the picker
gl_ES: Pechar o selector

en: Closed group
gl_ES: Público restrinxido

en: Code
gl_ES: Código

en: Code filter
gl_ES: FIltro de código

en: Code/text separator:
gl_ES: Separador de código/texto:

en: Code:
gl_ES: Código:

en: Collapse all
gl_ES: Contraer todo

en: Collapsed menu
gl_ES: Menú colapsado

en: Collapsible text
gl_ES: Texto colapsable

en: Columns
gl_ES: Columnas

en: ComfortUpdate
gl_ES: Actualización Cómoda

en: ComfortUpdate could not download the update!
gl_ES: A Actualización Cómoda non puido descargar a actualización.

en: ComfortUpdate could not find the update info data.
gl_ES: A Actualización Cómoda non puido atopar os datos de información da actualización.

en: ComfortUpdate could not zip the files for your backup
gl_ES: A Actualización Cómoda non puido comprimir os ficheiros de backup

en: ComfortUpdate couldn't find the update file on your local system (or the updater update file)
gl_ES: A Actualización Cómoda non puido atopar o ficheiro de actualización (ou o do actualizador) no sistema local

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more directories that were deleted with the update.
gl_ES: A Actualización Cómoda non puido eliminar un ou máis dos directorios a borrar na actualización.

en: ComfortUpdate couldn't remove one or more files that were deleted with the update.
gl_ES: A Actualización Cómoda non puido eliminar un ou máis dos ficheiros a borrar na actualización.

en: ComfortUpdate couldn't unzip the update file (or the updater update file)
gl_ES: A Actualización Cómoda non puido descomprimir o ficheiro de actualización (ou o do actualizador)

en: ComfortUpdate encountered an error while trying to get data from your database.
gl_ES: A Actualización Cómoda atopou un erro ao tentar ler a base de datos.

en: ComfortUpdate has been updated!
gl_ES: Actualizouse a Actualización Cómoda.

en: ComfortUpdate is disabled in your LimeSurvey configuration. Please contact your administrator for more information.
gl_ES: A Actualización Cómoda está desactivada na configuración de LimeSurvey. Contacte o/a seu/súa administrador/a para máis información.

en: ComfortUpdate key
gl_ES: Clave da Actualización Cómoda

en: ComfortUpdate key information
gl_ES: Información da clave de Actualización Cómoda

en: ComfortUpdate needs to be updated
gl_ES: A Actualización Cómoda precisa ser actualizada

en: ComfortUpdate step %s
gl_ES: Actualización fácil paso %s

en: Comma
gl_ES: Coma

en: Comma (,)
gl_ES: Coma (,)

en: Comment
gl_ES: Comentario

en: Comment only when
gl_ES: Comentar só cando

en: Comment only when you choose an answer.
gl_ES: Comente só cando escolla unha resposta.

en: Comment only when you don't choose an answer.
gl_ES: Comente só cando non escolla unha reposta.

en: Comment your answers.
gl_ES: Comente as respostas.

en: Comments
gl_ES: Comentarios

en: Compact
gl_ES: Compacto

en: Compare a string to a regular expression pattern
gl_ES: Comparar unha cadea cun patrón de expresión regular

en: Comparison operator
gl_ES: Operador de comparación

en: Compatible with type coercion
gl_ES: Compatible coa coherción de tipo

en: Complete only
gl_ES: Só completadas

en: Completed
gl_ES: Completada

en: Completed responses only
gl_ES: Só as respostas completas

en: Completed?
gl_ES: Completouse?

en: Completion state:
gl_ES: Estado de realización:

en: Condition
gl_ES: Condición

en: Condition added.
gl_ES: Condición engadida.

en: Condition successfully copied
gl_ES: A condición copiouse correctamente

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
gl_ES: A condición copiouse correctamente (ignorouse algunha por haber duplicadas)

en: Condition updated.
gl_ES: Condición actualizada.

en: Conditional processing
gl_ES: Procesamento condicional

en: Conditions
gl_ES: Condicións

en: Conditions designer
gl_ES: Deseñador de condicións

en: Config file is malformed or null.
gl_ES: O ficheiro de configuración está danado ou anulado.

en: Configuration
gl_ES: Configuración

en: Configuration directory is not writable
gl_ES: Non se pode escribir no directorio de configuración

en: Configure
gl_ES: Configurar

en: Confirm
gl_ES: Confirmar

en: Confirm password:
gl_ES: Confirme o contrasinal:

en: Confirm your admin password
gl_ES: Confirme o contrasinal de administrador/a

en: Confirmation
gl_ES: Confirmación

en: Confirmation attachments:
gl_ES: Anexos da confirmación:

en: Confirmation email
gl_ES: Correo de confirmación

en: Confirmation email body
gl_ES: Corpo do correo de confirmación

en: Confirmation email body:
gl_ES: Corpo do correo de confirmación:

en: Confirmation email subject
gl_ES: Asunto do correo de confirmación

en: Confirmation email subject:
gl_ES: Asunto do correo de confirmación:

en: Confirmation of your participation in our survey
gl_ES: Confirmación de participación na nosa enquisa

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
gl_ES: A conexión coa base de datos fallou. Comprobe a localización da base de datos, o nome de usuario e o contrasinal antes de volver probar.

en: Constant
gl_ES: Constante

en: Continue
gl_ES: Continuar

en: Continue?
gl_ES: Continuar?

en: Convert N to:
gl_ES: Converter N a:

en: Convert Y to:
gl_ES: Converter Y a:

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
gl_ES: Converte unha cadea de 8 bits nunha cadea marcada-imprimible

en: Convert a date/time string to unix timestamp
gl_ES: Converter unha cadea de data/hora nunha datación de Unix

en: Convert a numerical value using a inputTable and outputTable of numerical values
gl_ES: Converter un valor numérico usando unha inputTable e unha outputTable de valores numéricos

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
gl_ES: Converte unha cadea marcada-imprimible nunha cadea de 8 bits

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
gl_ES: Converter todas as entidades HTML aos seus caracteres aplicables (sempre usa ENT_QUOTES e UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
gl_ES: Converter todos os caracteres aplicables a entidades HTML (Sempre usa ENT_QUOTES e UTF-8)

en: Convert resource links and expression fields?
gl_ES: Converter as ligazóns de recursos e os campos de expresión?

en: Convert resource links?
gl_ES: Converter as ligazóns de recursos?

en: Convert spaces in question text to underscores:
gl_ES: Converter a suliñados os espazos no texto da pregunta:

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
gl_ES: Converter entidades HTML especiais de volta en caracteres (sempre usa ENT_QUOTES e UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
gl_ES: Converter os carecteres especiais en entidades HTML (sempre usa ENT_QUOTES e UTF-8)

en: Copy
gl_ES: Copiar

en: Copy a survey
gl_ES: Copiar unha enquisa

en: Copy advanced settings?
gl_ES: Copiar a configuración avanzada?

en: Copy answer options?
gl_ES: Copiar as opcións de resposta?

en: Copy conditions
gl_ES: Copiar as condicións

en: Copy default answers?
gl_ES: Copiar as respostas por defecto?

en: Copy failed
gl_ES: Erro na copia

en: Copy of survey is completed.
gl_ES: Completouse a copia da enquisa.

en: Copy options
gl_ES: Copiar as opcións

en: Copy question
gl_ES: Copiar a pregunta

en: Copy subquestions?
gl_ES: Copiar as subpreguntas?

en: Copy survey
gl_ES: Copiar a enquisa

en: Copy the selected conditions to:
gl_ES: Copiar as condicións seleccionadas en:

en: Copy to local theme and save changes
gl_ES: Copiar ao aspecto local e gardar os cambios

en: Core admin theme
gl_ES: Aspecto base do administrador

en: Core plugin can not be disabled.
gl_ES: Non se puido desactivar o complemento principal.

en: Core theme
gl_ES: Aspecto base

en: Corner boxes
gl_ES: Caixas nas esquinas

en: Corner lines
gl_ES: Liñas nas esquinas

en: Corrected time:
gl_ES: Hora corrixida:

en: Cosine
gl_ES: Coseno

en: Could not connect to LDAP server.
gl_ES: Non se puido conectar ao servidor LDAP.

en: Could not create new box
gl_ES: Non se puido crear a caixa nova

en: Could not delete user group.
gl_ES: Non se puido borrar o grupo de usuarios/as.

en: Could not delete user group. No group selected.
gl_ES: Non se puido borrar o grupo de usuarios/as. Non se seleccionou grupo ningún.

en: Could not delete user. User was not supplied.
gl_ES: Non se puido borrar o/a Usuario/a. Non foi indicado.

en: Could not insert all conditions.
gl_ES: Non se puideron inserir todas as condicións.

en: Could not modify user data.
gl_ES: Non se puideron modificar os datos de usuario/a.

en: Could not open file
gl_ES: Non se puido abrir o ficheiro

en: Could not remove deleted files
gl_ES: Non se puideron eliminar os ficheiros a borrar

en: Could not remove the deleted directories
gl_ES: Non se puideron eliminar os directorios a borrar

en: Could not retrieve update info data
gl_ES: Non se puideron recuperar os datos de información da actualización

en: Could not save theme %s: %s
gl_ES: Non se puido gardar o aspecto %s: %s

en: Could not update box
gl_ES: Non se puido actualizar a caixa

en: Could not update condition.
gl_ES: Non se puido actualizar a condición.

en: Could not write file
gl_ES: Non se puido escribir o ficheiro

en: Count
gl_ES: Contaxe

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
gl_ES: As estatísticas para cada pregunta están baseadas só no número total de respostas para os que se amosou a pregunta

en: Count the number of answered questions in the list
gl_ES: Contar o número de presguntas respondidas na lista

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
gl_ES: Facer un reconto do número de preguntas respondidas da listaxe co mesmo argumento incial

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
gl_ES: Facer un reconto do número de preguntas respondidas da listaxe que conteñan o criterio (arg op value)

en: Create
gl_ES: Crear

en: Create a new box
gl_ES: Crear unha caixa nova

en: Create a new question group inside your survey.
gl_ES: Crear un novo grupo de preguntas dentro do cuestionario.

en: Create a new survey
gl_ES: Crear unha enquisa nova

en: Create a new survey clicking on the %s icon.
gl_ES: Cree unha enquisa nova premendo na icona %s.

en: Create a new survey group
gl_ES: Crear un grupo de enquisas novo

en: Create a sample question and question group
gl_ES: Crear un grupo de preguntas e unha pregunta de exemplo

en: Create database
gl_ES: Crear unha Base de datos

en: Create dummy participants
gl_ES: Crear participantes instrumentais

en: Create example question group and question?
gl_ES: Crear grupo de preguntas e pregunta de exemplo?

en: Create new survey menu
gl_ES: Crear un menú de enquisa novo

en: Create new survey menu entry
gl_ES: Crear unha entrada nova no menú da enquisa

en: Create one or more questions inside the new question group.
gl_ES: Crear unha ou máis preguntas dentro do novo grupo de preguntas.

en: Create or import new label set(s)
gl_ES: Crear ou importar xogo(s) de etiquetas novo(s)

en: Create survey
gl_ES: Crear unha enquisa

en: Create survey groups:
gl_ES: Crear grupos de enquisas:

en: Create survey menu entries
gl_ES: Crear entradas no menú da enquisa

en: Create tokens
gl_ES: Crear as claves

en: Create, import, or copy survey
gl_ES: Crear, importar ou copiar unha enquisa

en: Create...
gl_ES: Crear...

en: Create/edit user groups
gl_ES: Crear/editar grupos de usuarios

en: Created
gl_ES: Creada

en: Created by
gl_ES: Creado por

en: Created on
gl_ES: Creada o

en: Creating file backup
gl_ES: A crear o ficheiro de backup

en: Credentials are valid but we failed to create a user
gl_ES: As credenciais son válidas pero non se puido crear o/a usuario/a

en: Croatian
gl_ES: Croata

en: Current
gl_ES: Actual

en: Current database version:
gl_ES: Versión actual da base de datos:

en: Current group is disabled
gl_ES: O grupo actual está desactivado

en: Current password:
gl_ES: Contrasinal actual:

en: Current theme options are applied for this survey.
gl_ES: Nesta enquisa aplícanse as opcións de aspecto actuais.

en: Current value
gl_ES: Valor actual

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
gl_ES: Actualmente non hai idiomas adicionais configurados para este cuestionario.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
gl_ES: O cestionario non ten configuradas condicións neste intre.

en: Currently we detect and handle the following changes:
gl_ES: Atopáronse e manexáronse os cambios seguintes:

en: Custom
gl_ES: Personalizada

en: Custom attributes
gl_ES: Tributos personalizados

en: Custom handle Unicode code
gl_ES: Código Unicode personalizado

en: Czech
gl_ES: Checo

en: Czech (informal)
gl_ES: Checo (informal)

en: DATA TO BE ENTERED
gl_ES: DATOS A INTRODUCIR

en: DB backup created:
gl_ES: Creouse a copia de seguranza da base de datos:

en: DEC West European
gl_ES: Europeo Ocidental DEC

en: DOS Central European (cp852)
gl_ES: Europe central de DOS (cep852)

en: DOS Cyrillic (cp866)
gl_ES: Cirílico de DOS (cp866)

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
gl_ES: Checo-eslovaco Kamenicky de DOS (cp895)

en: DOS West European (cp850)
gl_ES: Europeo occidental de DOS (cp850)

en: Danish
gl_ES: Danés

en: Data
gl_ES: Datos

en: Data consistency check
gl_ES: Comprobación de consistencia dos datos

en: Data entry
gl_ES: Entrada de datos

en: Data entry screen
gl_ES: Pantalla de entrada de datos

en: Data policy settings
gl_ES: Configuración da política de datos

en: Data redundancy check
gl_ES: Comprobación de redundancia dos datos

en: Data security notice:
gl_ES: Aviso de seguridade dos datos:

en: Data selection
gl_ES: Selección de data

en: Data selection:
gl_ES: Selección de data:

en: Data view control
gl_ES: Control de vista de datos

en: Database
gl_ES: Base de datos

en: Database %s has been successfully populated.
gl_ES: A base de datos %s poboouse correctamente.

en: Database configuration
gl_ES: Configuración da base de datos

en: Database creation
gl_ES: Creación de base de datos

en: Database doesn't exist!
gl_ES: A base de datos non existe.

en: Database driver
gl_ES: Controlador da base de datos

en: Database driver version
gl_ES: Versión do controlador da base de datos

en: Database error
gl_ES: Erro da base de datos

en: Database error!
gl_ES: Erro na base de datos.

en: Database exists
gl_ES: A base de datos existe

en: Database has been created.
gl_ES: Creouse a base de datos.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
gl_ES: Actualizouse correctamente a base de datos á versión %s

en: Database location
gl_ES: Localización da base de datos

en: Database name
gl_ES: Nome da base de datos

en: Database name:
gl_ES: Nome da base de datos:

en: Database password
gl_ES: Contrasinal da base de datos

en: Database server info
gl_ES: Información do servidor da base de datos

en: Database server version
gl_ES: Versión do servidor da base de datos

en: Database settings
gl_ES: Configuración da base de datos

en: Database type
gl_ES: Tipo da base de datos

en: Database type:
gl_ES: Tipo da base de datos:

en: Database update
gl_ES: Actualización da base de datos

en: Database upgrade
gl_ES: Actualización da base de datos

en: Database user
gl_ES: Usuario/a da base de datos

en: Date
gl_ES: Data

en: Date %s is invalid, please review your answer.
gl_ES: A data %s non é válida, revise a resposta.

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
gl_ES: Data (AAAA-MM-DD) igual a

en: Date added
gl_ES: Data engadida

en: Date entered is invalid!
gl_ES: A data introducida non é válida.

en: Date format:
gl_ES: Formato de data:

en: Date in the format: %s
gl_ES: Data co formato: %s

en: Date is
gl_ES: A data é

en: Date last action
gl_ES: Última acción o

en: Date saved
gl_ES: Gardouse a Data

en: Date stamp:
gl_ES: Datación:

en: Date stamp?
gl_ES: Datación?

en: Date started
gl_ES: Comezada o

en: Date submitted
gl_ES: Enviada o

en: Date/Time
gl_ES: Data/Hora

en: Date/Time format
gl_ES: Formato de Data/Hora

en: Datestamp
gl_ES: Datación

en: Day
gl_ES: Día

en: Deactivate
gl_ES: Desactivar

en: Deactivate Survey
gl_ES: Desactivar a Enquisa

en: Deactivate quotas
gl_ES: Desactivar cotas

en: Deactivate survey
gl_ES: Desactivar a enquisa

en: Deactivated result tables
gl_ES: Táboas de resultados desactivadas

en: Deactivated survey participants tables
gl_ES: Táboa de participantes na enquisa desactivada

en: Deactivation
gl_ES: Desactivación

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
gl_ES: Prezado/a {FIRSTNAME}:
    
    Recentemente invitámolo/a a participar nunha enquisa.
    
    Acabamos de verificar que aínda non completou a enquisa ou non enviou a información, e desexamos lembrarlle que a enquisa se atopa dispoñible por se desexa participar.
    
    A dita enquisa chámase {SURVEYNAME}
    
    {SURVEYDESCRIPTION}
    
    Para participar, por favor, prema na ligazón inferior.
    
    Moitas grazas,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Prema aquí para acceder á enquisa:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
gl_ES: Prezado/a {FIRSTNAME},
    
    Vostede, ou alguén no seu nome e co seu correo, rexistrouse para participar nunha enquisa electrónica titulada {SURVEYNAME}.
    
    Para cubrir ou completar esta enquisa, prema no seguinte enderezo web:
    
    {SURVEYURL}
    
    Se ten calquera pregunta sobre esta enquisa, ou se non foi se rexistrou para participar e considera que este correo está errado, contacte a {ADMINNAME} en {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
gl_ES: Prezado/a {FIRSTNAME},
    
    Este correo é para lle confirmar que completou a enquisa titulada {SURVEYNAME} e que as súas respostas foron gardadas. Grazas por participar.
    
    Se ten calquera pregunta adicional sobre este correo, contacte a {ADMINNAME} en {ADMINEMAIL}.
    
    Atentamente,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
gl_ES: Prezado/a {FIRSTNAME}:
    
    Foi invitado/a participar nunha enquisa.
    
    A dita enquisa titúlase {SURVEYNAME}
    
    {SURVEYDESCRIPTION}
    
    Para participar, por favor, prema na ligazón inferior.
    
    Atentamente,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Prema aquí para cubrir a enquisa:
    {SURVEYURL}

en: December
gl_ES: Decembro

en: Decimal mark:
gl_ES: Símbolo decimal:

en: Decrease
gl_ES: Diminuír

en: Default
gl_ES: Predefinido

en: Default HTML editor mode:
gl_ES: Modo predefinido do editor HTML:

en: Default answer for scale %s:
gl_ES: Resposta predefinida para a escala %s:

en: Default answer value:
gl_ES: Valor de resposta predefinido:

en: Default answers
gl_ES: Respostas predefinidas

en: Default attribute name:
gl_ES: Nome do atributo por defecto:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
gl_ES: Coordenadas predefinidas do mapa cando se carga a pàxina por vez primeira. Formato: latitude [espazo] lonxitude

en: Default language
gl_ES: Idioma predefinido

en: Default position
gl_ES: Posición predefinida

en: Default scenario
gl_ES: Escenario predefinido

en: Default site admin email:
gl_ES: Correo predefinido do administrador do sitio:

en: Default site bounce email:
gl_ES: Correo de rexeitamento do sitio predefinido:

en: Default site language:
gl_ES: Idioma predefinido do sitio:

en: Default survey menu entries restored.
gl_ES: Restablecéronse as entradas por defecto do menú da enquisa.

en: Default survey menus restored.
gl_ES: Restauráronse so menús de enquisa por defecto.

en: Default survey theme %s is not installed. Now %s is the new default survey theme
gl_ES: O aspecto de enquisa por defecto %s non está instalado. Agora %s é o novo aspecto de enquisa por defecto

en: Default theme:
gl_ES: Aspecto por defecto:

en: Default value for option 'Other':
gl_ES: Valor predefinido para a opción 'Outra':

en: Default value settings were successfully saved.
gl_ES: Gardáronse correctamente os valores predefinidos da configuración.

en: Default value:
gl_ES: Valor por defecto:

en: Default:
gl_ES: Predeterminado:

en: Define panel integrations for your survey
gl_ES: Definir as integracións de panel para a enquisa

en: Delete
gl_ES: Borrar

en: Delete User
gl_ES: Borrar Usuario/a

en: Delete all conditions
gl_ES: Borrar todas as condicións

en: Delete all conditions in this scenario
gl_ES: Borrar todas as condicións deste escenario

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
gl_ES: Borrar todas as respostas incompletas que correspondan a unha clave para a que xa existan respostas completas

en: Delete all notifications
gl_ES: Borrar todas as notificacións

en: Delete attachments
gl_ES: Borrar anexos

en: Delete attribute
gl_ES: Borrar atributos

en: Delete box
gl_ES: Borrar a caixa

en: Delete checked items!
gl_ES: Borrar os ítems marcados.

en: Delete condition
gl_ES: Borrar a condición

en: Delete current question group
gl_ES: Borrar o grupo actual

en: Delete current user group
gl_ES: Borrar o grupo de usuarios/as actual

en: Delete exported participants:
gl_ES: Borrar participantes exportados:

en: Delete from central panel, associated surveys and all associated responses
gl_ES: Borrar do panel central as enquisas asociadas e todas as súas respostas

en: Delete from the central panel and associated surveys
gl_ES: Borrar do panel central e das enquisas asociadas

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
gl_ES: Borrar da base de datos os/as participantes bloqueados/as globalmente:

en: Delete label set
gl_ES: Borrar o xogo de etiquetas

en: Delete marked responses
gl_ES: Borrar as respostas marcadas

en: Delete menu entries
gl_ES: Borrar entradas de menú

en: Delete menus
gl_ES: Borrar menús

en: Delete now
gl_ES: Borrar agora

en: Delete one or more participants...
gl_ES: Borre un/ha ou máis participantes...

en: Delete only from the central panel
gl_ES: Borrar só do panel central

en: Delete participant
gl_ES: Borrar participante

en: Delete participants table
gl_ES: Borrar táboa de participantes

en: Delete question(s)
gl_ES: Borrar pregunta(s)

en: Delete quotas
gl_ES: Borrar cotas

en: Delete responses
gl_ES: Borrar respostas

en: Delete survey
gl_ES: Borrar a enquisa

en: Delete survey files
gl_ES: Borrar os ficheiros da enquisa

en: Delete survey group
gl_ES: Borrar o grupo de enquisas

en: Delete survey group not possible
gl_ES: Non se pode borrar o grupo de enquisas

en: Delete survey participant
gl_ES: Borrar participante na enquisa

en: Delete survey participants
gl_ES: Borrar participantes na enquisa

en: Delete survey participants table
gl_ES: Borrar a táboa de participantes na enquisa

en: Delete surveys
gl_ES: Borrar enquisas

en: Delete table
gl_ES: Borrar a táboa

en: Delete the selected entries
gl_ES: Borrar as entradas seleccionadas

en: Delete this assessment rule
gl_ES: Borrar esta regra de avaliación

en: Delete this attribute
gl_ES: Borrar este atributo

en: Delete this attribute:
gl_ES: Borrar este atributo:

en: Delete this entry
gl_ES: Borrar esta entrada

en: Delete this participant
gl_ES: Borrar este/a participante

en: Delete this response
gl_ES: Borrar esta resposta

en: Delete this survey menu
gl_ES: Borrar este menú de enquisa

en: Delete this survey menu entry
gl_ES: Borrar esta entrada do menú da enquisa

en: Delete this user
gl_ES: Borrar este/a usuario/a

en: Delete this user group
gl_ES: Borrar este grupo de usuarios/as

en: Delete token attribute %s
gl_ES: Borrar o atributo de clave %s

en: Delete user
gl_ES: Borrar un/unha usuario/a

en: Delete user group
gl_ES: Borrar o grupo do/a usuario/a

en: Delete value
gl_ES: Borrar valor

en: Deleted
gl_ES: Borrada

en: Deleting  will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
gl_ES: Ao borrar borrará tamén as opcións de resposta e subpreguntas que inclúe. Desexa continuar?

en: Deleting User
gl_ES: Borrando o/a Usuario/a

en: Deleting answers: %u answers deleted
gl_ES: A borrar as respostas: borráronse %u respostas

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
gl_ES: A borrar as avaliacións: borráronse %u avaliacións

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
gl_ES: A borrar as condicións: borráronse %u condicións

en: Deleting groups: %u groups deleted
gl_ES: A borrar os grupos: borráronse %u grupos

en: Deleting orphaned user group assignments: %u assignments deleted
gl_ES: A borrar as asignacións a grupos de usuarios/as baleiras: borráronse %u asignacións

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
gl_ES: A borrar os atributos de pregunta: borráronse %u atributos

en: Deleting questions: %u questions deleted
gl_ES: A borrar as preguntas: borráronse %u preguntas

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
gl_ES: A borrar a configuración de idiomas da enquisa: borráronse %u configuracións de idiomas da enquisa

en: Deleting survey participants table: %s
gl_ES: A borrar a táboa de participantes na enquisa: %s

en: Deleting survey table: %s
gl_ES: Borrando táboa de enquisas: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
gl_ES: A borrar as enquisas: borráronse %u enquisas

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
gl_ES: Se borra este grupo borrará con el as preguntas e respostas que contén. Desexa continuar?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
gl_ES: Se borra esta pregunta borrará con ela as opcións de resposta e subpreguntas que inclúe. Desexa continuar?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
gl_ES: Modo de demostración: A suba de ficheiros está desactivada neste sistema.

en: Demo mode: Login credentials are prefilled - just click the Login button.
gl_ES: Modo demostración: Preencheranse as credenciais - só prema no botón de inicio.

en: Demo mode: Uploading images is disabled.
gl_ES: Mode de demostración: A actualización de imaxes está desactivada.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
gl_ES: Modo de proba: a carga de ficheiros de modelo está desactivada.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
gl_ES: Modo de demostración: A carga de ficheiros está desactivada.

en: Depending on the number of uploaded files, this might take some time.
gl_ES: Dependendo do número de ficheiros cargados pode levar algún tempo.

en: Deprecated survey themes:
gl_ES: Aspectos de enquisa descontinuados:

en: Describe your survey, but do not ask any question yet.
gl_ES: Describa a enquisa, pero non faga ningunha pregunta aínda.

en: Description
gl_ES: Descrición

en: Description of the survey
gl_ES: Descrición da enquisa

en: Description:
gl_ES: Descrición:

en: Destination URL:
gl_ES: URL de destino:

en: Destination question group:
gl_ES: Grupos de preguntas de destino:

en: Detailed Error
gl_ES: Erro detallado

en: Detailed admin notification
gl_ES: Notificación detallada para o/a administrador/a

en: Detailed admin notification body
gl_ES: Corpo da notificación detallada ao/á administrador/a

en: Detailed admin notification email body:
gl_ES: Corpo do correo de notificación detallada ao/á administrador/a:

en: Detailed admin notification subject
gl_ES: Asunto da notificación detallada ao/á administrador/a

en: Detailed admin notification subject:
gl_ES: Asunto de notificación detallada para o/a administrador/a:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
gl_ES: A notificación detallada por correo cos datos de resposta envíase a:

en: Detailed notification attachments:
gl_ES: Anexos da notificación detallada:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
gl_ES: Determina se unha variable se considera baleira

en: Did Not Save
gl_ES: Non se Gardou

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
gl_ES: O directorio co nome '%s' xa existe - indique outro nome

en: Disable chart
gl_ES: Desabilitar a gráfica

en: Disable map display
gl_ES: Deshabilitar amosar como mapa

en: Disable only
gl_ES: Só deshabilitar

en: Disable the next button until time limit expires
gl_ES: Deshabilitar o botón 'seguinte' até que remate o tempo límite

en: Disable the prev button until the time limit expires
gl_ES: Deshabilitar o botón 'Anterior' até que remate o tempo límite

en: Disabled
gl_ES: Desactivada

en: Disabled by configuration. Set 'showpopups' option in config.php file to enable this option.
gl_ES: Desactivado por configuración. Configure a opción 'showpopups' no config.php para activar esta opción.

en: Display
gl_ES: Pantalla

en: Display CPDB participants
gl_ES: Amosar os participantes da BDCP

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
gl_ES: Amosar un 'aviso de finalización do tempo' cando resten varios segundos no cronómetro (o aviso non se amosará por defecto)

en: Display a chart in the statistics?
gl_ES: Amosar un gráfico nas estatísticas?

en: Display as bar chart
gl_ES: Amosar como unha gráfica de barras

en: Display as pie chart
gl_ES: Amosar como unha gráfica circular

en: Display attribute warnings:
gl_ES: Amosar os avisos de atributo:

en: Display chart
gl_ES: Amosar un gráfico

en: Display chart:
gl_ES: Amosar gráfico:

en: Display columns
gl_ES: Amosarcolumnas

en: Display dropdown boxes
gl_ES: Amosar os recadros dos despregábeis

en: Display logo:
gl_ES: Amosar o logo:

en: Display map
gl_ES: Amosar un mapa

en: Display min and max value under the slider
gl_ES: Amosar os valores mínimo e máximo do deslizador

en: Display mode:
gl_ES: Modo de presentación:

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
gl_ES: Amosar os números usando unha coma como separador decimal, se for preciso

en: Display participants
gl_ES: Amosar participantes

en: Display responses
gl_ES: Amosar as respostas

en: Display rows
gl_ES: Amosar filas

en: Display slider min and max value
gl_ES: Amosar o mínimo e o máximo no deslizador

en: Display survey tokens after adding?
gl_ES: Amosar claves da enquisa tras engadir?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
gl_ES: Amosar para isto a 'mensaxe de finalización do tempo' varios segundos antes de executar a 'acción de finalización do tempo' (predefinido 1s)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
gl_ES: Amosar o segundo 'aviso de finalización do tempo' cando resten varios segundos no cronómetro (non se amosará por defecto)

en: Display this box to:
gl_ES: Amosar esta caixa a:

en: Display type
gl_ES: Tipo de presentación

en: Display/Export
gl_ES: Amosar/Exportar

en: Display:
gl_ES: Amosar:

en: Displaying {count} survey(s).
gl_ES: Amosando {count} enquisa(s).

en: Displaying {start}-{end} of {count} result(s).
gl_ES: Amosando {start}-{end} de {count} resultado(s).

en: Do you really want to continue?
gl_ES: Quer continuar?

en: Do you really want to delete all marked responses?
gl_ES: Desexa realmente borrar todas as respostas marcadas?

en: Do you really want to delete this asessment rule?
gl_ES: Desexa realmente borrar esta regra de avaliación?

en: Do you really want to delete this label set?
gl_ES: Desexa realmente borrar este xogo de etiquetas?

en: Do you really want to delete this response?
gl_ES: Desexa borrar esta resposta?

en: Do you want to continue?
gl_ES: Desexa continuar?

en: Do you want to create a survey participant table for this survey?
gl_ES: Desexa crear unha táboa de participantes para esta enquisa?

en: Do you want to delete this user?
gl_ES: Desexa borrar este/a usuario/a?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
gl_ES: Quere crear agora as táboas necesarias para poboar a base de datos?

en: Don't force on/off
gl_ES: Non forzar on/off

en: Don't import if label set already exists:
gl_ES: Non importar se o xogo de etiquetas xa existe:

en: Don't show
gl_ES: Non amosar

en: Don't touch the values below unless you know what you're doing.
gl_ES: Non toque os valores inferiores a menos que saiba o que fai.

en: Done. Test your survey using the %s icon.
gl_ES: Feito. Probe a enquisa usando a icona %s.

en: Dot (.)
gl_ES: Punto (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
gl_ES: Faga dobre clic ou pinche e arrastre os ítems da lista da esquerda cara á da dereita - a túa primeira e máis importante elección debe quedar arriba de todo na lista da dereita, co resto de eleccións cara embaixo e en orde.

en: Doughnut
gl_ES: Rosquilla

en: Doughnut chart
gl_ES: Gráfico de rosquilla

en: Download
gl_ES: Descargar

en: Download CSV file
gl_ES: Descargar un ficheiro CSV

en: Download all files in this response as a zip file
gl_ES: Descargar todos os ficheiros nesta resposta como un arquivo zip

en: Download archive
gl_ES: Descargar arquivo

en: Download error!
gl_ES: Erro na descarga.

en: Download files
gl_ES: Descargar ficheiros

en: Download marked files
gl_ES: Descargar os ficheiros marcados

en: Download the data and the syntax file.
gl_ES: Descargue os datos e o ficheiro de sintaxe.

en: Download this file
gl_ES: Descargar este ficheiro

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
gl_ES: Arrastra e solta o punteiro á localización desexada. Pode tamén premer co botón dereito no mapa para mover o punteiro.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
gl_ES: Arrastre este atributo para outra columna para mapealo para a base de datos central de participantes

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
gl_ES: Arrastre un campo CSV a un dos atributos de participante existentes na lista inferior para importar nel os seus datos.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
gl_ES: Arrastre un campo CSV a esta área para crear un novo atributo de participante e importar nel os seus datos.

en: Drop-down list
gl_ES: Lista despregable

en: Dropdown fields
gl_ES: Campos despregables

en: Dropdown prefix/suffix
gl_ES: Prefixo/sufixo despregábel

en: Dropdown separator
gl_ES: Separador do despregábel

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
gl_ES: Acháronse códigos duplicados, non se actualizarán estas entradas

en: Duplicate label set name
gl_ES: Nome do conxunto do etiquetas duplicado

en: Duplicate records removed
gl_ES: Elimináronse os rexistros duplicados

en: Duplicates are determined by:
gl_ES: Os duplicados son determinados por:

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
gl_ES: Os duplicados detectaranse mediante combinación de nome, apelido e enderezo de email.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
gl_ES: Os duplicados detectaranse usando o ID do/a participante neste ficheiro CSV.

en: Dutch
gl_ES: Holandés

en: Dutch (informal)
gl_ES: Holandés

en: E-mail:
gl_ES: Email:

en: EM value
gl_ES: Valor EM

en: ERROR MESSAGE
gl_ES: MENSAXE DE ERRO

en: EUC-JP Japanese
gl_ES: Xaponés EUC-JP

en: EUC-KR Korean
gl_ES: Coreano EUC-KR

en: Each answer may only be a number.
gl_ES: Cada resposta só pode ser un número.

en: Each answer must be %s
gl_ES: Cada resposta debe ser %s

en: Each answer must be at least %s
gl_ES: Cada resposta debe ser como mínimo %s

en: Each answer must be at most %s
gl_ES: Cada resposta debe ser como máximo %s

en: Each answer must be between %s and %s
gl_ES: Cada resposta debe estar entre %s e %s

en: Each question has its own graph type defined in its advanced settings.
gl_ES: Cada pregunta ten definido o seu propio tipo de gráfico na configuración avanzada.

en: Earlier than:
gl_ES: Anterior a:

en: Easy navigation with the "breadcrumbs"
gl_ES: Navegación doada con 'faragullas'

en: Edge detection format:
gl_ES: Formato de detección de bordos:

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Edit Group
gl_ES: Editar o Grupo

en: Edit URL parameter
gl_ES: Editar un parámetro de URL

en: Edit and look at the assessements for this survey.
gl_ES: Editar e comprobar as avaliacións desta enquisa.

en: Edit answer options
gl_ES: Editar as opcións de resposta

en: Edit answer options
gl_ES: Editar as opcións de resposta

en: Edit answer options for this question
gl_ES: Editar opcións de resposta para esta pregunta

en: Edit assessments
gl_ES: Editar as avaliacións

en: Edit attribute
gl_ES: Editar atributo

en: Edit condition
gl_ES: Editar a condición

en: Edit current question group
gl_ES: Editar o grupo actual

en: Edit current user group
gl_ES: Editar o grupo de usuarios/as actual

en: Edit data policy settings
gl_ES: Editar a configuración da política de datos

en: Edit default answer values
gl_ES: Editar os valores de resposta predefinidos

en: Edit default answers
gl_ES: Editar as respostas predefinidas

en: Edit email templates
gl_ES: Editar os modelos de correo

en: Edit global settings
gl_ES: Editar a configuración global

en: Edit group
gl_ES: Editar o grupo

en: Edit label set
gl_ES: Editar un xogo de etiquetas

en: Edit label sets
gl_ES: Editar os xogos de etiquetas

en: Edit participant
gl_ES: Editar participante

en: Edit permissions
gl_ES: Editar os permisos

en: Edit permissions for this survey
gl_ES: Editar os permisos desta enquisa

en: Edit presentation and navigation settings
gl_ES: Editar a configuraciónd e presentación e navegación

en: Edit publication and access settings
gl_ES: Editar a configuración de publicación e acceso

en: Edit question
gl_ES: Editar a pregunta

en: Edit quota
gl_ES: Editar a cota

en: Edit quotas
gl_ES: Editar as cotas

en: Edit quotas for this survey.
gl_ES: Editar as cotas desta enquisa.

en: Edit relevance equation
gl_ES: Editar a ecuación de relevancia

en: Edit response URL
gl_ES: Editar a URL da resposta

en: Edit settings for notification and data management
gl_ES: Editar a configuración da notificación e xestión de datos

en: Edit settings for publication and access control
gl_ES: Editar a configuración de publicación e o control de acceso

en: Edit simple plugin settings
gl_ES: Editar a configuración dos complementos simples

en: Edit subquestions
gl_ES: Editar subpreguntas

en: Edit subquestions
gl_ES: Editar as subpreguntas

en: Edit subquestions for this question
gl_ES: Editar subpreguntas para esta pregunta

en: Edit survey group
gl_ES: Editar o grupo de enquisas

en: Edit survey menu
gl_ES: Editar o menú da enquisa

en: Edit survey menu entry
gl_ES: Editar a entrada do menú da enquisa

en: Edit survey panel integration
gl_ES: Editar a integración do panel da enquisa

en: Edit survey participant
gl_ES: Editar participante na enquisa

en: Edit survey permissions
gl_ES: Editar os permisos da enquisa

en: Edit survey permissions for group %s
gl_ES: Editar os permisos de enquisa para o grupo %s

en: Edit survey permissions for user %s
gl_ES: Editar os permisos de enquisa para o/a usuario/a %s

en: Edit survey settings
gl_ES: Editar a configuración da enquisa

en: Edit text elements and general settings
gl_ES: Editar os elementos de texto e a configuración xeral

en: Edit the %s line and complete the filename with a full path to the downloaded data file.
gl_ES: Edite a liña %s e complete o nome coa ruta completa ao ficheiro de datos descargado.

en: Edit the templates for invitation, reminder and registration emails
gl_ES: Editar os modelos dos correos de invitación, lembrete e rexistro

en: Edit theme options for this survey
gl_ES: Editar as opcións de aspecto desta enquisa

en: Edit theme permissions for user %s
gl_ES: Editar os permisos de aspecto para o/a usuario/a %s

en: Edit this assessment rule
gl_ES: Editar esta regra de avaliación

en: Edit this attribute
gl_ES: Editar este atributo

en: Edit this entry
gl_ES: Editar esta entrada

en: Edit this participant
gl_ES: Editar este/a participante

en: Edit this response
gl_ES: Editar esta resposta

en: Edit this survey menu
gl_ES: Editar este menú de enquisa

en: Edit this survey menu entry
gl_ES: Editar esta entrada do menú da enquisa

en: Edit this survey participant
gl_ES: Editar este participante na enquisa

en: Edit this token
gl_ES: Editar esta clave

en: Edit this user
gl_ES: Editar este/a usuario/a

en: Edit user group
gl_ES: Editar o grupo do/a usuario/a

en: Edit user permissions for user %s
gl_ES: Editar os permisos de usuario para %s

en: Edit value
gl_ES: Editar valor

en: Editing
gl_ES: A editar

en: Editing %s
gl_ES: A editar %s

en: Editing response (ID %s)
gl_ES: A editar a resposta (ID %s)

en: Editing user
gl_ES: A editar o/a usuario/a

en: Editing user group (Owner: %s)
gl_ES: A editar o grupo de usuario/a (Propietario/a: %s)

en: Either admin login name, password or email is empty
gl_ES: O nome, o contrasinal ou o correo do/a administrador/a está baleiro

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
gl_ES: Ou estivo demasiado tempo inactivo/a, ou as 'cookies' están desactivadas no navegador, ou hai problemas coa conexión á internet.

en: Email
gl_ES: Correo

en: Email address
gl_ES: Enderezo de correo

en: Email address is not valid.
gl_ES: O enderezo de correo non é válido.

en: Email address of the survey administrator
gl_ES: Enderezo de correo do/da administrador/a da enquisa

en: Email address:
gl_ES: Enderezo de email:

en: Email batch size:
gl_ES: Tamaño dos lotes de correo:

en: Email failed
gl_ES: Fallou o email

en: Email from the token
gl_ES: Correo a partir da clave

en: Email from token
gl_ES: Correo a partir da clave

en: Email method:
gl_ES: Método do correo:

en: Email settings
gl_ES: Configuración do correo

en: Email status
gl_ES: Estado do correo

en: Email status:
gl_ES: Estado do email:

en: Email templates
gl_ES: Modelos de correo

en: Email templates successfully saved.
gl_ES: Gardáronse correctamente os modelos de correo.

en: Email to %s failed. Error Message:
gl_ES: Erro no envío de correo a %s. Mensaxe de Erro:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
gl_ES: Adiouse o correo para {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): A clave non é válida.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
gl_ES: Saltouse o correo para {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): A clave deixou de ser válida.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
gl_ES: Erro no envío do correo a {NAME} ({EMAIL}).

en: Email user group
gl_ES: Notificar o grupo do/a usuario/a

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
gl_ES: Non se enviou o correo porque o modo de demostración está activado.

en: Email:
gl_ES: Correo:

en: Enable assessment mode:
gl_ES: Habilitar o modo de avaliación:

en: Enable chart
gl_ES: Habilitar a gráfica

en: Enable map display
gl_ES: Habilitar amosar como mapa

en: Enable token-based response persistence:
gl_ES: Activar a persistencia de respostas baseadas en claves:

en: Encryption type:
gl_ES: Tipo de codificación:

en: End
gl_ES: Fin

en: End URL:
gl_ES: URL de despedida:

en: End message:
gl_ES: Mensaxe de despedida:

en: End tour
gl_ES: Rematar a presentación

en: End: %s
gl_ES: Fin: %s

en: English
gl_ES: Inglés

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
gl_ES: Garantir un número mínimo de respostas posíbeis (0=ilimitado)

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
gl_ES: Introduza unha ecuación booleana para validar a pregunta completa.

en: Enter a header text for the first scale
gl_ES: Introduza un texto de cabezallo para a primeira escala

en: Enter a header text for the second scale
gl_ES: Introduza un texto de cabezallo para a segunda escala

en: Enter a list of response IDs that are to be deleted, separated by comma.
gl_ES: Introduza a lista de IDs de resposta que desexa borrar, separados por comas.

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
gl_ES: Introduza un nome e un contrasinal para este cuestionario e prema gardar embaixo.

en: Enter a new key
gl_ES: Introduza unha clave nova

en: Enter a title for your first question group
gl_ES: Introduza un título para o primeiro grupo de preguntas

en: Enter one label per line. You can provide a code by separating code and label text with a semicolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semicolon or tab.
gl_ES: Introduza unha etiqueta por liña. Pode indicar un código separando o código e o texto da etiqueta cun punto e coma ou unha tabulación. En cuestionarios multilingües pode engadir a(s) tradución(s) na mesma liña separándoas cun punto e coma ou unha tabulación.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
gl_ES: Introduza o ID da pregunta para obter a orde da subpregunta dunha pregunta anterior

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
gl_ES: Introduza o(s) código(s) da(s) pregunta(s) de opción múltiple (separadas por punto e coma) para excluír as opcións de resposta coincidentes nesta pregunta.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
gl_ES: Introduza o código ou códigos das preguntas de opción múltiple (separadas por punto e coma) para amosar só as opcións de resposta coincidentes desta pregunta.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
gl_ES: Introduza embaixo os seus datos, e ao momento recibirá un correo electrónico que contén a ligazón para participar nesta enquisa.

en: Enter your hostname and port, e.g.: %s
gl_ES: Introduza servidor e porto, por ex.: %s

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
gl_ES: Introduza o servidor e o porto, por ex.: imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
gl_ES: Introduza as súas etiquetas:

en: Enter your update key:
gl_ES: Introduza a clave de actualización:

en: Entity
gl_ES: Entidade

en: Equals
gl_ES: É Igual A

en: Equals sum value
gl_ES: Igual ao valor da suma

en: Equals:
gl_ES: É igual a:

en: Equation
gl_ES: Ecuación

en: Error
gl_ES: Erro

en: Error %s
gl_ES: Erro %s

en: Error : %s
gl_ES: Erro: %s

en: Error Files List
gl_ES: Lista dos Ficheiros de Erros

en: Error code:
gl_ES: Código de erro:

en: Error creating LDAP connection
gl_ES: Erro a crear a conexión LDAP

en: Error files list
gl_ES: Lista dos ficheiros de erro

en: Error in SQL update
gl_ES: Erro na actualización de SQL

en: Error message
gl_ES: Mensaxe de erro

en: Error message returned by IMAP:
gl_ES: Mensaxe de erro devolta por IMAP:

en: Error on %s for subquestion %s: %s
gl_ES: Erro en %s para a subprgunta %s: %s

en: Error saving results
gl_ES: Erro ao gardar os resultados

en: Error when saving %s for plugin %s
gl_ES: Erro ao gardar %s para o complemento %s

en: Error while creating zip file
gl_ES: Arro ao crear o ficheiro comprimido

en: Error while updating template permissions.
gl_ES: Erro ao actualizar os permisos do modelo.

en: Error!
gl_ES: Erro.

en: Error. Deleted %s attribute(s). Error message: %s
gl_ES: Erro. Borráronse %s atributo(s). Mensaxe de erro: %s

en: Error:
gl_ES: Erro:

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
gl_ES: Erro: 'other' é unha palabra reservada.

en: Error: Cannot purge files for a survey that is not deleted. Please delete the survey normally in the survey view.
gl_ES: Erro: Non pode purgar os ficheiros dunha enquisa que non foi borrada. Bórrea normalmente na vista de enquisa.

en: Error: Could not delete some files:
gl_ES: Erro: Non se puideron borrar algúns ficheiros:

en: Error: Could not delete survey files.
gl_ES: Erro: Non se puideron borrar os ficheiros da enquisa.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
gl_ES: Erro: o correo electrónico fallou. Isto pode indicar un problema nas opcións de PHP do correo do servidor. Os detalles da enquisa aínda non foron gardados, aínda así non recibirá un correo electrónico cos detalles. Debería tomar nota do "nome" e "contrasinal" por se o precisa para consultas posteriores.

en: Error: Malformed JSON: Field %s must be either a JSON array or the string "inherit". Found "%s".
gl_ES: Erro: JSON incorrecto: O campo %s debe ser ou unha matriz JSON ou a cadea 'inherit'. Atopouse '%s'.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
gl_ES: Erro: Non existe a táboa de respostas. A enquisa non se pode desactivar.

en: Error: Theme "%s" is not installed.
gl_ES: Erro: O modelo '%s' non está instalado.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
gl_ES: Erro: Non existen opcións de resposta para esta pregunta e/ou non están dispoñíbeis neste idioma.

en: Error: There are no answers defined for this question.
gl_ES: Erro: Non se definiron respostas para esta pregunta.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
gl_ES: Erro: Está tentando usar códigos de resposta duplicados.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
gl_ES: Erro: Está tentando usar códigos de etiqueta duplicados.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
gl_ES: Erro: Está tentando usar códigos de subpregunta duplicados.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
gl_ES: Erro: Debe introducir un título de grupo para cada idioma.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
gl_ES: Erro: Debe introducir un nome para este xogo de etiquetas.

en: Estonian
gl_ES: Estoniano

en: Everybody
gl_ES: Todo o mundo

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
gl_ES: Todo parece correcto. Continúe co seguinte paso.

en: Example data
gl_ES: Datos de exemplo

en: Exclude answers?
gl_ES: Excluír as respostas?

en: Exclude quotas?
gl_ES: Excluír as cotas?

en: Exclude record IDs?
gl_ES: Excluír os IDs dos rexistros?

en: Exclude survey permissions?
gl_ES: Excluir permisos da enquisa?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) separated with a semicolon.
gl_ES: Se marca unha resposta determinada desmarca todas as demais opcións - introduza o(s) código(s) de resposta separados por punto e coma.

en: Exclusive option
gl_ES: Opción exclusiva

en: Execute survey
gl_ES: Executar a enquisa

en: Existing LID: %s
gl_ES: LID existente: %s

en: Existing attribute
gl_ES: Atributo existente

en: Existing participant attributes
gl_ES: Atributos de participantes xa existentes

en: Existing survey participant attributes
gl_ES: Atributos de participantes na enquisa existentes

en: Exit and clear survey
gl_ES: Saír e limpar o cuestionario

en: Expand all
gl_ES: Espandir todo

en: Expand/Collapse
gl_ES: Expandir/Contraer

en: Expected expressions separated by commas
gl_ES: Esperábase unha expresión separada por comas

en: Expected left parentheses after function name
gl_ES: Esperábase un paréntese esquerdo despois do nome da función

en: Expected right parentheses
gl_ES: Esperábase un paréntese dereito

en: Expert mode
gl_ES: Modo experto

en: Expiration
gl_ES: Caducidade

en: Expiration date/time:
gl_ES: Caducidade:

en: Expire survey
gl_ES: Caducar a enquisa

en: Expired
gl_ES: Caducada

en: Expired: %s
gl_ES: Caducidade: %s

en: Expiry date/time:
gl_ES: Data/hora de caducidade:

en: Exponential expression
gl_ES: Expresión exponencial

en: Export
gl_ES: Exportar

en: Export
gl_ES: Exportar

en: Export %s participants to CSV
gl_ES: Exportar %s participantes a un CSV

en: Export VV file
gl_ES: Exportar a un Ficheiro VV

en: Export a VV survey file
gl_ES: Exportar un ficheiro de enquisa VV

en: Export all participants
gl_ES: Exportar todos/as os/as participantes

en: Export as...
gl_ES: Exportar como...

en: Export data
gl_ES: Exportar os datos

en: Export format:
gl_ES: Exportar formato:

en: Export images
gl_ES: Exportar imaxes

en: Export label set
gl_ES: Exportar o xogo de etiquetas

en: Export language:
gl_ES: Idioma de exportación:

en: Export multiple label sets
gl_ES: Exportar o xogo de etiquetas

en: Export participant to CSV
gl_ES: Exportar participantes a un CSV

en: Export participants
gl_ES: Exportar participantes

en: Export printable survey
gl_ES: Exportar unha enquisa imprimible

en: Export questions as:
gl_ES: Exportar preguntas como:

en: Export resources as ZIP archive
gl_ES: Exportar os recursos nun ficheiro ZIP

en: Export response data to SPSS
gl_ES: Exportar os datos das respostas a SPSS

en: Export responses
gl_ES: Exportar as respostas

en: Export responses as:
gl_ES: Exportar respostas como:

en: Export responses to SPSS
gl_ES: Exportar as respostas a SPSS

en: Export results
gl_ES: Exportar os resultados

en: Export selected label sets
gl_ES: Exportar os xogos de etiquetas seleccionados

en: Export survey
gl_ES: Exportar a enquisa

en: Export survey archive
gl_ES: Exportar o ficheiro da enquisa

en: Export survey results
gl_ES: Exportar os resultados da enquisa

en: Export survey structure
gl_ES: Exportar a estrutura de enquisa

en: Export syntax
gl_ES: Exportar a sintaxe

en: Export this label set
gl_ES: Exportar este xogo de etiquetas

en: Export this question group
gl_ES: Exportar este grupo de preguntas

en: Export this question to PDF.
gl_ES: Exportar esta resposta a PDF.

en: Export this response
gl_ES: Exportar esta Resposta

en: Export tokens
gl_ES: Exportar as claves

en: Export type
gl_ES: Tipo de exportación

en: Export:
gl_ES: Exportar:

en: Exported
gl_ES: Exportado

en: Expression Manager
gl_ES: Xestor de Expresións

en: Expression Manager descriptions
gl_ES: Descricións do Xestor de Expresións

en: Extend
gl_ES: Estender

en: Extend theme
gl_ES: Estender o aspecto

en: Extended
gl_ES: Extendido

en: Extends
gl_ES: Estende

en: Extra comma found in function
gl_ES: Atopouse unha coma extra na función

en: Extra right parentheses detected
gl_ES: Detectouse un paréntese dereito extra

en: Extra token found after expressions
gl_ES: Atopada unha credencial extra despois das expresións

en: Extra tokens found
gl_ES: Atopadas claves extra

en: Extracted files not found - maybe a permission problem?
gl_ES: Non se atoparon os ficheiros extraídos - posible problema de permisos?

en: Failed
gl_ES: Erro

en: Failed to activate the plugin.
gl_ES: Fallou a activación do complemento.

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
gl_ES: Erro ao engadir o grupo. Non se indicou un Nome de Grupo.

en: Failed to add group! Group already exists.
gl_ES: Erro ao engadir o grupo. O grupo xa existe.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
gl_ES: Erro ao engadir o grupo. Lonxitude do nome do grupo superior a 20 caracteres.

en: Failed to add user
gl_ES: Erro ao engadir o/a usuario/a

en: Failed to add user group.
gl_ES: Erro ao engadir o grupo de usuarios/as.

en: Failed to add user.
gl_ES: Non se puido engadir o/a usuario/a.

en: Failed to create token entries
gl_ES: Erro ao crear as entradas de claves

en: Failed to deactivate the plugin.
gl_ES: Fallou a desactivación do complemento.

en: Failed to delete answer
gl_ES: Non se puido borrar a resposta

en: Failed to edit user group!
gl_ES: Erro ao editar o grupo de usuarios/as.

en: Failed to open the inbox of the bounce email account.
gl_ES: Erro ao abrir a caixa de entrada da conta de correo de rexeitamentos.

en: Failed to open the uploaded file!
gl_ES: Erro ao abrir o ficheiro cargado.

en: Failed to remove user.
gl_ES: Erro ao eliminar o/a usuario/a.

en: Failed to update answer:
gl_ES: Erro ao actualizar a resposta.

en: Failed to update answers
gl_ES: Non se puideron actualizar as respostas

en: Failed to update survey permissions!
gl_ES: Erro na actualización dos permisos da enquisa.

en: Failed.
gl_ES: Erro.

en: Fax to:
gl_ES: Fax a:

en: February
gl_ES: Febreiro

en: Female
gl_ES: Muller

en: Field caption
gl_ES: Captura de campo

en: Field description
gl_ES: Descripción do campo

en: Fields marked with an asterisk (%s) are mandatory.
gl_ES: Os campos sinalados cunha estrela (%s) son obrigatorios.

en: Fields marked with an asterisk are mandatory.
gl_ES: Os campos sinalados cun asterisco son obrigatorios.

en: Fields with %s are required.
gl_ES: Os campos con %s son obrigatorios.

en: Fields with %s*%s are required.
gl_ES: Os campos con %s*%s son obrigatorios.

en: File
gl_ES: Ficheiro

en: File %s
gl_ES: Ficheiro %s

en: File %s couldn't be deleted. Please check the permissions on the /upload/themes folder
gl_ES: Non se pode borrar o ficheiro %s. Comprobe os permisos no cartafol /upload/themes

en: File %s deleted
gl_ES: Borrouse o ficheiro %s

en: File %s uploaded
gl_ES: %s arquivos cargados

en: File %s, line %s.
gl_ES: Ficheiro %s, liña %s.

en: File backup created: %s
gl_ES: Creouse o ficheiro de backup %s

en: File count
gl_ES: Contaxe de ficheiros

en: File extension:
gl_ES: Extensión do ficheiro:

en: File metadata
gl_ES: Metadatos do ficheiro

en: File name
gl_ES: Nome do arquivo

en: File seems empty or has only one line
gl_ES: O ficheiro parece baleiro ou ten só unha liña

en: File size
gl_ES: Tamaño do ficheiro

en: File system
gl_ES: Sistema de ficheiros

en: File upload
gl_ES: Carga de ficheiros

en: File upload succeeded.
gl_ES: Completouse a carga do ficheiro.

en: Files
gl_ES: Ficheiros

en: Files imported:
gl_ES: Ficheiros importados:

en: Files skipped:
gl_ES: Ficheiros obviados:

en: Filter HTML for XSS:
gl_ES: Filtro HTML para XSS:

en: Filter blank email addresses:
gl_ES: Filtrar os enderezos de correo en branco:

en: Filter by email address:
gl_ES: Filtrar por enderezo de email:

en: Filter by language:
gl_ES: Filtrar por idioma:

en: Filter duplicate records:
gl_ES: Filtrar os rexistros duplicados:

en: Filter the available answers by this value
gl_ES: Filtrar as respostas dispoñibles por este valor

en: Filtered from statistics script
gl_ES: Filtrado polo algoritmo estatístico

en: Final equation to set in database, defaults to question text.
gl_ES: A ecuación final a establecer na base de datos, pregunta de texto por defecto.

en: Finalize response submission
gl_ES: Finalizar o envío de respostas

en: Finally, activate your survey
gl_ES: Para rematar, active a enquisa

en: Find first occurrence of a string
gl_ES: Determina a primeira ocorrencia dunha cadea

en: Find highest value
gl_ES: Determina o valor máis alto

en: Find lowest value
gl_ES: Determina o valor máis baixo

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
gl_ES: Atopa a posición da primeira ocorrencia dunha cadea sen distinguir maiúsculas e minúsculas

en: Find position of first occurrence of a string
gl_ES: Determina a posición da primeira ocorrencia dunha cadea

en: Find whether the type of a variable is string
gl_ES: Determina se o tipo dunha variable é cadea

en: Finds whether a value is not a number
gl_ES: Determina se un valor non é un número

en: Finds whether a variable is NULL
gl_ES: Determina se unha variable é NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
gl_ES: Determina se unha variable é un número ou unha cadea numérica

en: Finds whether the type of a variable is float
gl_ES: Determina se o tipo dunha variable é flotante

en: Finish
gl_ES: Rematar

en: Finish & save
gl_ES: Rematar e gardar

en: Finnish
gl_ES: Finés

en: First choice
gl_ES: Primeira elección

en: First line contains the code of questions:
gl_ES: A primeira liña contén o código das preguntas:

en: First name
gl_ES: Nome

en: First name from token
gl_ES: Nome de pía a partir da clave

en: First name:
gl_ES: Nome:

en: Folder
gl_ES: Cartafol

en: Follow the following link to update it
gl_ES: Prema na ligazón seguinte para actualizala

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
gl_ES: A(s) enquisa(s) seguinte(s) non está(n) activa(s) aínda pero pode rexistrarse nelas.

en: Font size of PDFs:
gl_ES: Tamaño de letra dos PDFs:

en: Fontawesome icon
gl_ES: Icona de FontAwesome

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
gl_ES: Para abrilo fácilmente en MS Excel cambie a extensión a 'tab' ou 'txt'

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
gl_ES: Para caixas de lista despregable, amosar até estas filas

en: For more information consult our manual, or our forums.
gl_ES: Para máis información consulte o noso manual ou os nosos foros.

en: For more information please consult our manual or our forum.
gl_ES: Para máis información consulte o noso manual ou os nosos foros.

en: For our simple survey it is better to start in open access mode.
gl_ES: Para a nosa enquisa sinxela é mellor comezar no modo de acceso aberto.

en: Forbidden Extension
gl_ES: Extensión Prohibida

en: Force HTTPS:
gl_ES: Forzar o HTTPS:

en: Force import:
gl_ES: Forzar a importación:

en: Forgot your password?
gl_ES: Esqueceu o contrasinal?

en: Format
gl_ES: Formato

en: Format a GMT date/time
gl_ES: Formatar unha data/hora GMT

en: Format a local date/time
gl_ES: Formatar unha data/hora local

en: Format a local time/date as integer
gl_ES: Formatar unha hora/data local como enteiro

en: Format a number with grouped thousands
gl_ES: Formata un número con separadores de miles

en: Format:
gl_ES: Formato:

en: Format: %s
gl_ES: Formato: %s

en: Found
gl_ES: Atopado

en: Found & writable
gl_ES: Atopado e escribible

en: Found no participant share
gl_ES: Non se atopou partillamento de participantes

en: Found no response with ID %d
gl_ES: Non se atopou resposta ningunha co ID %d

en: Four
gl_ES: Catro

en: French
gl_ES: Francés

en: From survey participants table
gl_ES: Da táboa de participantes na enquisa

en: From:
gl_ES: Desde:

en: Full
gl_ES: Completadas

en: Full answers
gl_ES: Respostas completas

en: Full name
gl_ES: Nome completo

en: Full name:
gl_ES: Nome completo:

en: Full names
gl_ES: Nomes completos

en: Full question text
gl_ES: Texto da pregunta completa

en: Full responses
gl_ES: Respostas completas

en: Full selector
gl_ES: Selector completo

en: Full template editor
gl_ES: Editor completo de modelos

en: Function does not support %s arguments
gl_ES: Esta función non soporta %s argumentos

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
gl_ES: Esta función soporta esta cantidade de argumentos, onde -1=unlimited: %s

en: Further settings for application administrator
gl_ES: A configuración seguinte é para administración do aplicativo

en: GB2312 Simplified Chinese
gl_ES: Chinés Simplificado GB2312

en: GBK Simplified Chinese
gl_ES: Chinés Simplificado GBK

en: GEOSTD8 Georgian
gl_ES: Xeorxiano GEOSTD8

en: GET data method
gl_ES: Método GET data

en: GNU General Public License:
gl_ES: Licenza Pública Xeral GNU:

en: Galician
gl_ES: Galego

en: Gender
gl_ES: Sexo

en: General
gl_ES: Xeral

en: General filters
gl_ES: Filtros xerais

en: General options
gl_ES: Opcións xerais

en: General settings
gl_ES: Configuración xeral

en: General settings & texts
gl_ES: Configuración e textos xerais

en: General survey settings
gl_ES: Configuración xeral da enquisa

en: Generate a random integer
gl_ES: Xera un enteiro aleatorio

en: Generate tokens
gl_ES: Xerar as claves

en: Georgian
gl_ES: Xeorxiano

en: German
gl_ES: Alemán

en: German (informal)
gl_ES: Alemán (informal)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
gl_ES: Obtén a datación UNIX (cada un dos 6 argumentos é opcional)

en: Get order from previous question
gl_ES: Obter a orde dunha pregunta anterior

en: Get string length
gl_ES: Obtén a lonxitude dunha cadea

en: Get system information
gl_ES: Obter información do sistema

en: Get the default location using the user's IP address?
gl_ES: Obter a localización predefinida usando o enderezo IP do/a usuario/a?

en: Get the integer value of a variable
gl_ES: Obter o valor enteiro dunha variable

en: Get value of pi
gl_ES: Obtén o valor de pi

en: Global settings
gl_ES: Configuración global

en: Global settings were saved.
gl_ES: Gardouse a configuración global.

en: Go to question
gl_ES: Ir á pregunta

en: Go to question group
gl_ES: Ir ao grupo de preguntas

en: Go to survey
gl_ES: Ir á enquisa

en: Go to survey participant and token settings
gl_ES: Ir á configuración dos/das participantes na enquisa e as súas claves

en: Go to today
gl_ES: Ir a hoxe

en: Google Analytics Tracking ID:
gl_ES: ID de seguimento de Google Analytics:

en: Google Analytics settings:
gl_ES: Configuración de Google Analytics:

en: Google Analytics style:
gl_ES: Estilo do Google Analytics:

en: Google Maps API key:
gl_ES: Clave API de Google Maps:

en: Google Translate API key:
gl_ES: Clave API de Google Translate:

en: Grand total
gl_ES: Total global

en: Graph labels:
gl_ES: Etiquetas do gráfico:

en: Greater than
gl_ES: Maior que

en: Greater than (Strings)
gl_ES: Maior que (Cadeas)

en: Greater than or equal to
gl_ES: Maior ou igual que

en: Greater than or equal to (Strings)
gl_ES: Maior ou igual que (Cadeas)

en: Greater than:
gl_ES: Maior que:

en: Greek
gl_ES: Grego

en: Group
gl_ES: Grupo

en: Group 1: The first lot of questions
gl_ES: Grupo 1: O primeiro lote de preguntas

en: Group ID
gl_ES: ID do grupo

en: Group by Group
gl_ES: Grupo por Grupo

en: Group by group
gl_ES: Grupo por Grupo

en: Group cant be deleted, because of depending conditions
gl_ES: Non se pode borrar o grupo por mor de condicións dependentes

en: Group could not be deleted
gl_ES: Non se puido borrar o grupo

en: Group description
gl_ES: Descrición do grupo

en: Group description:
gl_ES: Descrición do grupo:

en: Group member can only see own group:
gl_ES: Os/as membros do grupo só poden ver o seu grupo:

en: Group members
gl_ES: Membros do grupo

en: Group name
gl_ES: Nome do grupo

en: Group not found
gl_ES: Non se atopou o grupo

en: Group not found.
gl_ES: Non se atopou o grupo.

en: Group of checkboxes
gl_ES: Grupo de caixas de marcado

en: Group order
gl_ES: Orde do grupo

en: Group quick actions
gl_ES: Accións rápidas de grupo

en: Group summary
gl_ES: Resumo do grupo

en: Group time
gl_ES: Tempo do grupo

en: Group:
gl_ES: Grupo:

en: Group:
gl_ES: Grupo:

en: Groups to which I belong
gl_ES: Grupos aos que pertenzo

en: HP West European
gl_ES: Europeo Occidental HP

en: HTML editor
gl_ES: Editor HTML

en: HTML editor mode:
gl_ES: Modo do editor HTML:

en: HTML source
gl_ES: Fonte HTML

en: Handle shape
gl_ES: Forma do manexador

en: Header for first scale
gl_ES: Cabezallo para a primeira escala

en: Header for second scale
gl_ES: Cabezallo para a segunda escala

en: Heading
gl_ES: Cabeceira

en: Headings
gl_ES: Encabezamentos

en: Hebrew
gl_ES: Hebreo

en: Height of dropdown
gl_ES: Altura do despregábel

en: Hello %s,
gl_ES: Ola %s,

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
gl_ES: Ola,
    
    Recibiuse unha nova resposta na enquisa '{SURVEYNAME}'.
    
    Prema a ligazón seguinte para recargar a enquisa:
    {RELOADURL}
    
    Prema a ligazón seguinte para ver a resposta individual:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Prema a ligazón seguinte para editar a resposta individual:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Vexa as estatísticas premendo aquí:
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
gl_ES: Ola,
    
    Recibiuse unha nova resposta na enquisa '{SURVEYNAME}'.
    
    Prema a ligazón seguinte para recargar a enquisa:
    {RELOADURL}
    
    Prema a ligazón seguinte para ver a resposta individual:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Prema a ligazón seguinte para editar a resposta individual:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Vexa as estatísticas premendo aquí:
    {STATISTICSURL}
    
    
    O/A participante deu as respostas seguintes:
    {ANSWERTABLE}

en: Help about this question
gl_ES: Axuda para esta pregunta

en: Help:
gl_ES: Axuda:

en: Here you can select to start your survey in closed access mode.
gl_ES: Aquí pode seleccionar comezar a enquisa en modo de acceso pechado.

en: Hidden
gl_ES: Agochar

en: Hidden:
gl_ES: Oculto:

en: Hide advanced settings
gl_ES: Agochar a configuración avanzada

en: Hide blacklisted participants:
gl_ES: Ocultar os/as participantes bloqueados/as:

en: Hide both
gl_ES: Agochar ambos

en: Hide both (Forced by the system administrator)
gl_ES: Agochar ambos (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Hide the tip that is normally shown with a question
gl_ES: Agochar a suxestión amosada normalmente coa pregunta

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
gl_ES: Agochar esta pregunta sempre. Isto é útil para incluír datos usando respostas introducidas previamente.

en: Hide tip
gl_ES: Agochar a suxestión

en: Hindi
gl_ES: Hindú

en: Hint when response is not valid
gl_ES: Comentario cando a resposta non é válida

en: Hint when response is valid
gl_ES: Comentario cando a resposta é válida

en: Home page settings
gl_ES: Configuración da páxina de inicio

en: Hour
gl_ES: Hora

en: How many roads must a man walk down?
gl_ES: Cantos camiños debe percorrer un home?

en: How many rows to display
gl_ES: Número de filas a amosar

en: However it is very important that you clear your browser cache now. After that please click the button below.
gl_ES: Con todo é moi importante agora que baleire a caché do navegador. Despois diso prema o botón inferior.

en: Huge Free Text
gl_ES: Texto Libre Extenso

en: Hungarian
gl_ES: Húngaro

en: I accept
gl_ES: Aceptar

en: I confirm
gl_ES: Confirmo

en: IFrame embedding allowed:
gl_ES: Permitida a incrustación iframe:

en: IP Addresses will be logged
gl_ES: Rexistrarase o enderezo IP das respostas

en: IP Info DB API Key:
gl_ES: Clave API da IP de Info DB:

en: IP address
gl_ES: Enderezo IP

en: IP as default location
gl_ES: IP como localización predefinida

en: ISO 8859-1 West European (latin1)
gl_ES: Europeo occidental ISO 8859-1 (latin1)

en: ISO 8859-13 Baltic (latin7)
gl_ES: Báltico ISO 8859-13 (latin7)

en: ISO 8859-2 Central European (latin2)
gl_ES: Europeo central ISO 8859-2 (latin2)

en: ISO 8859-7 Greek
gl_ES: Grego ISO 8859-7

en: ISO 8859-8 Hebrew
gl_ES: Hebraico ISO 8859-8

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
gl_ES: Turco ISO 8859-9 (latin5)

en: Icelandic
gl_ES: Islandés

en: Icon
gl_ES: Icona

en: Icon:
gl_ES: Icona:

en: Identifier
gl_ES: Identificador

en: Identifier:
gl_ES: Identificador:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
gl_ES: Pode que teña que executar este script varias veces se seguen a presentarse erros.

en: If necessary the database will be updated in a final step.
gl_ES: A base de datos actualizarase nun paso final se for necesario.

en: If necessary the database will be updated.
gl_ES: A base de datos actualizarase se for necesario.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
gl_ES: Se marca unha das subpreguntas entón engádese este valor como avaliación en cada unha das subpreguntas marcadas.

en: If some tokens have a 'valid from' date set which is in the future, they will not be able to access the survey before that 'valid from' date.
gl_ES: Se algunhas claves teñen asignada unha data 'válida desde' algún intre do futuro non poderán acceder á enquisa antes de dita data.

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
gl_ES: Se a base de datos aínda non existe será creada (asegúrese de que a base de datos conta cos permisos necesarios). Pola contra, de existir táboas de LimeSurvey nesta base de datos serán actualizadas automaticamente despois da instalación.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
gl_ES: Se a ligazón non funciona e activa o HTPS, LimeSurvey romperase e non poderá acceder a el.

en: If the option -Anonymized responses- is activated only a dummy date stamp (1980-01-01) will be used for all responses to ensure the anonymity of your participants.
gl_ES: Se activa a opción de respostas anonimizadas só se usará unha datación inocua (1980-01-01) en todas as respostas, para garantir o anonimato dos/as participantes.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
gl_ES: Se o/a participante marca todas as opcións, desmarcar todo e marcar a opción establecida na configuración de 'Opción exclusiva'

en: If the username and email address is valid and you are allowed to use the internal database authentication a new password has been sent to you.
gl_ES: Se o nome de usuario/a e o email son válidos e se lle permite usar a autenticación interna da base de datos recibirá un novo contrasinal

en: If token-based response persistence is enabled a participant can update his response after completion, else a participant can add new responses without restriction.
gl_ES: Se a persistencia das respostas baseadas en clave está activada o/a participante pode actualizar a resposta despois de completar o cuestionario, senón o/a participante pode engadir respostas (e filas) novas sen restricións.

en: If tokens are used, the public may register for this survey
gl_ES: Se se usan claves nesta enquisa, pode que o público precise rexistrarse

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
gl_ES: Se foi excluído/a anteriormente pero desexa participar nesta enquisa e seguir recibindo invitacións, prema na seguinte ligazón:
    {OPTINURL}

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
gl_ES: Se está a empregar funcións simbólicas ou notificacións de correo electrónico precisa definir unha conta de correo electrónico dun administrador.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
gl_ES: Se escolle '%s' indique a escolla no campo de texto que o acompaña.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
gl_ES: Se borra esta táboa non volverán a ser precisas claves para acceder a esta enquisa.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
gl_ES: Se non desexa participar nesta enquisa e non quere recibir máis invitacións, prema na ligazón seguinte:
    {OPTOUTURL}

en: If you don't have an account on limesurvey.org, please %sregister first%s.
gl_ES: Se non posúe unha conta en limesurvey.org %srexístrese primeiro%s.

en: If you entered the URL manually please check your spelling and try again.
gl_ES: Se introduciu a URL manualmente revísea e probe de novo.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
gl_ES: Se indica un enderezo de correo electrónico, enviaráselle unha mensaxe cos datos.

en: If you have any issues, please try using a modern browser first, before reporting it.
gl_ES: Se ten calquera problema probe a usar un navegador moderno antes de informar do erro.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
gl_ES: Se ten algunha dúbida sobre este correo, non dubide en contactar o/a administrador/a do sitio en %s. Grazas.

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
gl_ES: Se recibiu unha clave, introdúzaa na caixa inferior e prema en continuar.

en: If you initialise a survey participants table for this survey then this survey will only be accessible to users who provide a token either manually or by URL.
gl_ES: Se inicializa a táboa de participantes da enquisa só os/as usuarios/as que indiquen unha clave a man ou por URL poderan acceder a ela.

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
gl_ES: Se elimina este atributo perderá toda a información.

en: If you replace the label set the existing asssessment values will be lost.
gl_ES: Se substitúe o xogo de etiquetas perderanse os valores de avaliación existentes.

en: If you replace the label set these translations will be lost.
gl_ES: Se substitúe o xogo de etiquetas perderanse as traducións.

en: If you set 'Yes' then no link will exist between survey participants table and survey responses table. You won't be able to identify responses by their token.
gl_ES: Se establece 'Si' non existirá ligazón ningunha entre a táboa de claves e a táboa de respostas da enquisa. Non poderá identificar respostas pola súa clave.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
gl_ES: Se cambia o modo de correo, terá que revisar os modelos de correo para axustalos ao novo formato

en: If you think this is a server error, please contact %s.
gl_ES: Se cre que isto é un erro do servidor, contacte a %s.

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
gl_ES: Se activa a opción de -Respostas anonimizadas- e crea unha táboa de claves, LimeSurvey marcará as claves completadas só cun 'Y' en lugar de coa hora e a data para garantir o anonimato dos/das participantes.

en: If you used an identifying token to access this survey, please rest assured that this token will not be stored together with your responses. It is managed in a separate database and will only be updated to indicate whether you did (or did not) complete this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses.
gl_ES: Se usa unha clave identificativa para acceder a esta enquisa, saiba que esta clave almacénase separadamente das respostas. Xestiónase nunha base de datos diferentes e só é consultada para saber se Vostede completou ou non o cuestionario. Non hai forma de facer coincidir as claves coas respostas que nos dá.

en: If you want to activate it click here:
gl_ES: Se desexa activalo prema aquí:

en: If you want to apply original theme options, click here:
gl_ES: Se desexa aplicar as opcións orixinais de aspecto, prema aquí:

en: If you want to export blacklisted participants, set "Hide blacklisted participants" to "No" in CPDB settings.
gl_ES: Se quere exportar os participantes bloqueados estableza 'Agochar participantes bloqueados/as' en 'Non' na configuración da BD central de participantes.

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
gl_ES: Se quer importar enquisas nunha instalación vella ou se a enquisa ten problemas use a versión vella (seleccionarase automaticamente se algún código está duplicado).

en: If you want to know more about them, check our manual.
gl_ES: Se desexa saber máis sore isto, consulte o noso manual.

en: If you want to modify it %s you can extend it%s.
gl_ES: Se desexa modificalo %s pode estendelo %s.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
gl_ES: Se o desexa, pode cargar %s ficheiro(s) máis; senón pode volver á enquisa.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
gl_ES: Se comparte a base de datos, o prefixo recomendado é "lime:" ou senón pode deixalo en branco.

en: If your database is using a custom port attach it using a colon. Example: db.host.com:5431
gl_ES: Se a base de datos usa un porto personalizado engádao usando dous puntos. Exemplo: db.host.com:5431

en: Ignore
gl_ES: Ignorar

en: Ignored columns
gl_ES: Columnas ignoradas

en: Image
gl_ES: Imaxe

en: Images
gl_ES: Imaxes

en: Import
gl_ES: Importar

en: Import CSV
gl_ES: Importar CSV

en: Import Label Set
gl_ES: Importar un Xogo de Etiquetas

en: Import VV file
gl_ES: Importar un ficheiro VV

en: Import a VV response data file
gl_ES: Importar un ficheiro de datos de resposta VV

en: Import a VV survey file
gl_ES: Importar un ficheiro de enquisa VV

en: Import a group
gl_ES: Importar un grupo

en: Import a question
gl_ES: Importar unha pregunta

en: Import a survey
gl_ES: Importar unha enquisa

en: Import as not finalized answers?
gl_ES: Importar como respostas non finalizadas?

en: Import failed because of page reload.
gl_ES: A importación fallou por mor dunha recarga da páxina.

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
gl_ES: A importación fallou. Vostede estableceu un tipo de arquivo '%s' non válido.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
gl_ES: Fallou a importación: Tentouse forzar a importación pero o ficheiro de entrada non contén columnas suficientes para cubrir o cuestionario.

en: Import failed: No answers could be mapped.
gl_ES: Fallou a importación: Non se puideron asignar as respostas.

en: Import label set resources
gl_ES: Importar recursos de xogos de etiquetas

en: Import label set(s)
gl_ES: Importar xogo(s) de etiquetas

en: Import of label set(s) is completed.
gl_ES: Completouse a importación do xogo de etiquetas.

en: Import of survey is completed.
gl_ES: Completouse a importación da enquisa.

en: Import old tokens
gl_ES: Importar as claves vellas

en: Import participants from:
gl_ES: Importar participantes desde:

en: Import question
gl_ES: Importar unha pregunta

en: Import question group
gl_ES: Importar un grupo de preguntas

en: Import resources ZIP archive
gl_ES: Importar recursos dun arquivo ZIP

en: Import responses
gl_ES: Importar as respostas

en: Import responses from a deactivated survey table
gl_ES: Importar as respostas desde unha táboa de enquisa desactivada

en: Import survey
gl_ES: Importar unha enquisa

en: Import survey data
gl_ES: Importar os datos da enquisa

en: Import survey participants from CSV file
gl_ES: Importar participantes desde un ficheiro CSV

en: Import survey participants from LDAP
gl_ES: Importar participantes na enquisa desde LDAP

en: Import survey resources
gl_ES: Importar os recursos da enquisa

en: Import theme result:
gl_ES: Resultado da importación do aspecto:

en: Import timings (if exist)
gl_ES: Tempos de importación (se existen)

en: Importance
gl_ES: Importancia

en: Important instructions
gl_ES: Instrucións importantes

en: Imported Files List
gl_ES: Lista dos Ficheiros Importados

en: Imported files list
gl_ES: Lista dos ficheiros importados

en: Imported files:
gl_ES: Ficheiros importados:

en: Imported resources for
gl_ES: Recursos importados para

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
gl_ES: Non se pode borrar este grupo porque hai polo menos unha pregunta cunha condición vinculada ao seu contido

en: In the printable version replace the relevance equation with this explanation text.
gl_ES: Na versión imprimible sustitúa a ecuación de relevancia con este texto explicativo.

en: In this field you may type a short description of your survey.
gl_ES: Neste campo introduza unha descrición breve da enquisa.

en: Inactive
gl_ES: Non Activa

en: Include:
gl_ES: Incluír:

en: Incomplete only
gl_ES: Só incompletas

en: Incomplete responses
gl_ES: Respostas incompletas

en: Incomplete responses only
gl_ES: Só as respostas incompletas

en: Incorrect permissions in your %s folder.
gl_ES: Permisos incorrectos no cartafol %s.

en: Incorrect username and/or password!
gl_ES: Nome de usuario/a ou contrasinal incorrecto.

en: Increase
gl_ES: Aumentar

en: Indonesian
gl_ES: Indonesio

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
gl_ES: O Superadministrador inicial non se pode borrar.

en: Initialise participant table
gl_ES: Inicializar táboa de participantes

en: Inline
gl_ES: Entreliña

en: Inline HTML editor
gl_ES: Editor HTML aniñado

en: Inline text
gl_ES: No texto

en: Input
gl_ES: Entrada

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
gl_ES: Estableza isto como Si para inserir un salto de páxina antes desta pregunta na versión imprimíbel.

en: Insert page break in printable view
gl_ES: Inserir un salto de páxina na versión imprimíbel

en: Insert/edit placeholder field
gl_ES: Inserir/editar un campo personalizable

en: Inserting the label set failed.
gl_ES: Fallo ao inserir o xogo de etiquetas.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
gl_ES: Insire roturas de liña HTML antes de cada nova liña nunha cadea

en: Install
gl_ES: Instalar

en: Installed survey themes:
gl_ES: Aspectos de enquisa instalados:

en: Instructions for the impatient
gl_ES: Instrucións para o/a impaciente

en: Integer only
gl_ES: Só enteiros

en: Interface language:
gl_ES: Idioma da interface:

en: Internal database authentication
gl_ES: Autenticación da base de datos interna

en: Internal database authentication method is not allowed for this user
gl_ES: O método de autenticación da base de datos non está permitido para este/a usuario/a

en: Interview time
gl_ES: Tempo de entrevista

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
gl_ES: Expresión regular PERL non válida: %s

en: Invalid email address.
gl_ES: Enderezo de correo non válido.

en: Invalid group id
gl_ES: Id de grupo non válido

en: Invalid group number for this survey:
gl_ES: Número de grupo non válido para esta enquisa:

en: Invalid notification id
gl_ES: Id de notificación non válido

en: Invalid question id
gl_ES: Id de pregunta non válido

en: Invalid screen name
gl_ES: Nome de pantalla non válido

en: Invalid survey ID
gl_ES: ID de enquisa errónea

en: Invalid survey id
gl_ES: Id de enquisa non válido

en: Invalid theme name
gl_ES: Nome de aspecto non válido

en: Invalid type.
gl_ES: Tipo non válido.

en: Invalid value(s) on the stack
gl_ES: Valores non válidos na pila

en: Invitation
gl_ES: Invitación

en: Invitation %s skipped, already sent.
gl_ES: Saltouse a invitación %s, xa enviada.

en: Invitation attachments:
gl_ES: Anexos da invitación:

en: Invitation email
gl_ES: Correo de invitación

en: Invitation email body
gl_ES: Corpo do correo de invitación

en: Invitation email body:
gl_ES: Corpo do correo de invitación:

en: Invitation email subject
gl_ES: Invitación do asunto do correo electrónico

en: Invitation email subject:
gl_ES: Asunto do correo de invitación:

en: Invitation email:
gl_ES: Correo de invitación:

en: Invitation sent date
gl_ES: Data de envío da invitación

en: Invitation sent to:
gl_ES: Enviouse unha Invitación a:

en: Invitation sent?
gl_ES: Invitación enviada?

en: Invitation status:
gl_ES: Estado da invitación:

en: Invitation to participate in a survey
gl_ES: Invitación para participar nunha enquisa

en: Invitations & reminders
gl_ES: Invitacións e lembretes

en: Invited
gl_ES: Invitados

en: Irish
gl_ES: Irlandés

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
gl_ES: Permítese a non resposta cando se estableceu "é igual á suma" ou "valor mínimo da suma"?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
gl_ES: Requírese que o/a participante deixe un comentario no ficheiro cargado?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
gl_ES: Requírese que o/a participante lle dea un título ao ficheiro cargado?

en: Is your ComfortUpdate up to date?
gl_ES: Está ao día a Actualización Cómoda?

en: It completely eliminates the dependence upon SGQA codes.
gl_ES: Elimina completamente a dependencia contra códigos SGQA.

en: It is missing a quota message for the following languages:
gl_ES: Falta unha mensaxe de cota para os idiomas seguintes:

en: It is presented group by group.
gl_ES: Presentadas grupo por grupo.

en: It is presented on one single page.
gl_ES: Presentadas nunha páxina única.

en: It is presented question by question.
gl_ES: Presentadas pregunta por pregunta.

en: It seems that ComfortUpdate doesn't know the version you're trying to update to. Please restart the process.
gl_ES: Parece que a Actualización Cómoda non recoñece a versión que tenta pór ao día. Reinicie o proceso.

en: It seems that the ComfortUpdate server is not responding. Please try again in few minutes or contact the LimeSurvey team.
gl_ES: Parece que o servidor da Actualización Cómoda non responde. Ténteo de novo nuns minutos ou contacte o equipo de LimeSurvey.

en: It seems that your server doesn't support PHP CURL Library. Please install it before proceeding to ComfortUpdate.
gl_ES: Semella que o servidor non soporta a biblioteca PHP CURL. Instálea antes de iniciar a Actualización Cómoda.

en: It seems you're using a version coming from the LimeSurvey GitHub repository. You can't use ComfortUpdate.
gl_ES: Parece que está a usar unha versión de GitHub do LimeSurvey. Non pode usar a Actualización Cómoda.

en: It uses cookies for access control.
gl_ES: Usa cookies para o control de acceso.

en: It will also contain the necessary stylesheets to put it up on any HTML-ready devices or browsers.
gl_ES: Ademais conterá as follas de estilo necesarias para poñelo en calquera navegador ou dispositivo compatible con HTML.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
gl_ES: Eliminará tamén calquera recurso/ficheiro que fora cargado para esta enquisa.

en: It will include the following data in a ZIP file ending with '.lsa'.
gl_ES: Incluirá os datos seguintes nun ficheiro ZIP rematado en '.lsa'.

en: It will not affect your update key.
gl_ES: Non afectará á clave de actualización.

en: It will not contain any logic or EM-functionality, you'll have to take that into account yourself.
gl_ES: Non conterá ningunha lóxica ou funcionalidade-EM, terá que ter iso en conta por si mesmo/a.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
gl_ES: Aínda é posible realizar estatísticas sobre as respostas usando LimeSurvey.

en: Italian
gl_ES: Italiano

en: Italian (informal)
gl_ES: Italiano (informal)

en: Iterate survey
gl_ES: Iterar o cuestionario

en: JS-Debug mode [Backend]:
gl_ES: Modo de depuración-JS [Backend]:

en: JS-Debug mode [Frontend]:
gl_ES: Modo de depuración-JS [Frontend]:

en: Jan
gl_ES: Xan

en: January
gl_ES: Xaneiro

en: Japanese
gl_ES: Xaponés

en: JavaScript files:
gl_ES: Ficheiros JavaScript:

en: Join array elements with a string
gl_ES: Xuntar elementos de matriz cunha cadea

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
gl_ES: Unir secuencias, voltar ás secuencias unidas.Esta función é un alias de implosión ("", argN)

en: Jul
gl_ES: Xul

en: July
gl_ES: Xullo

en: Jun
gl_ES: Xuñ

en: June
gl_ES: Xuño

en: Just click on this button and a new window will open, where you can test run your survey.
gl_ES: Prema neste botón e abrirase unha xanela nova onde pode probar a enquisa.

en: Just share this link with some of your friends and of course, test it yourself.
gl_ES: Simplemente comparta esta ligazón coan algunhas amizades e, por suposto, probe vostede.

en: KOI8-R Relcom Russian
gl_ES: Ruso KOI8-R de Relcom

en: KOI8-U Ukrainian
gl_ES: Ucraíno KOI8-U

en: Keep old value
gl_ES: Conservar o valor vello

en: Key can't be null!
gl_ES: A clave non pode estar baleira.

en: Key update
gl_ES: Actualización clave

en: Korean
gl_ES: Coreano

en: Kurdish (Sorani)
gl_ES: Kurdo (Sorani)

en: LDAP authentication
gl_ES: Autenticación LDAP

en: LDAP authentication failed: LDAP PHP module is not available.
gl_ES: Fallou a autenticación LDAP: o módulo PHP de LDAP non está dispoñible.

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
gl_ES: LDAP está desactivado ou non se definiu unha consulta LDAP.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
gl_ES: As consultas LDAP son definidos polo administrador na configuración do ficheiro /application/config/ldap.php.

en: LDAP query
gl_ES: Consulta LDAP

en: Label
gl_ES: Etiqueta

en: Label %s
gl_ES: Etiqueta %s

en: Label column width
gl_ES: Largo da etiqueta de columna

en: Label for 'Other:' option
gl_ES: Etiqueta para a opción 'Outra:'

en: Label set ID
gl_ES: ID do xogo de etiquetas

en: Label set browser
gl_ES: Navegador dos xogos de etiquetas

en: Label set import summary
gl_ES: Sumario da importación do xogo de etiquetas

en: Label set name
gl_ES: Nome do conxunto de etiquetas

en: Label set properties sucessfully updated.
gl_ES: As propiedades do xogo de etiquetas actualizáronse correctamente.

en: Label set storage
gl_ES: Espazo de xogos de etiquetas

en: Label set sucessfully deleted.
gl_ES: O xogo de etiquetas borrouse correctamente.

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
gl_ES: Non se importou o xogo de etiquetas porque o mesmo xogo xa existe.

en: Label sets
gl_ES: Xogos de etiquetas

en: Label sets list
gl_ES: Lista de xogos de etiquetas

en: Label:
gl_ES: Etiqueta:

en: Labels
gl_ES: Etiquetas

en: Labels sucessfully updated
gl_ES: Actualizaronse correctamente as etiquetas

en: Landscape
gl_ES: Horizontal

en: Language
gl_ES: Idioma

en: Language Switch
gl_ES: Cambio de Idioma

en: Language code
gl_ES: Código de linguaxe

en: Language selection
gl_ES: Selección de idioma

en: Language successfully deleted
gl_ES: Borrouse correctamente o idioma

en: Language:
gl_ES: Idioma:

en: Language?
gl_ES: Idioma?

en: Languages
gl_ES: Idiomas

en: Languages:
gl_ES: Idiomas:

en: Last VV version
gl_ES: Última versión VV

en: Last invited
gl_ES: Último invitado

en: Last name
gl_ES: Apelido(s)

en: Last name from token
gl_ES: Apelido a partir da clave

en: Last name:
gl_ES: Apelido(s):

en: Last page
gl_ES: Última páxina

en: Last reminder sent date
gl_ES: Envío do último recordatorio

en: Last visited question:
gl_ES: Última pregunta vista:

en: Last visited survey:
gl_ES: Última enquisa vista:

en: Later than:
gl_ES: Posterior a:

en: Latvian
gl_ES: Letón

en: Launch the survey with this token
gl_ES: Lanzar a enquisa con esta clafe

en: Left to right
gl_ES: De esquerda a dereita

en: Less than
gl_ES: Menor que

en: Less than (Strings)
gl_ES: Menor que (Cadeas)

en: Less than or equal to
gl_ES: Menor ou igual que

en: Less than or equal to (Strings)
gl_ES: Menor ou igual que (Cadeas)

en: Less than:
gl_ES: Menor que:

en: Let's add a question group
gl_ES: Engadamos un grupo de preguntas

en: Let's have a look at your first survey.
gl_ES: Botemos un ollo á primeira enquisa.

en: Let's start with subquestions.
gl_ES: Comecemos coas subpreguntas.

en: Level
gl_ES: Nivel

en: License
gl_ES: Licenza

en: LimeSurvey 3.0 theme editor
gl_ES: Editor de aspectos de LimeSurvey 3.0

en: LimeSurvey 3.x or newer does not support Internet Explorer for the LimeSurvey administration, anymore. However most of the functionality should still work.
gl_ES: Limesurvey 3.x e versións posteriores xa non soportan Internet Explorer para o xestor de administración. Porén, a maioría das súas funcionalidades deberían traballar.

en: LimeSurvey build
gl_ES: Compilación de LimeSurvey

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
gl_ES: LimeSurvey pode tentar crear esta base de datos por Vostede.

en: LimeSurvey has been installed successfully.
gl_ES: LimeSurvey instalouse correctamente.

en: LimeSurvey installer
gl_ES: Instalador de LimeSurvey

en: LimeSurvey offers you a lot of different question types.
gl_ES: LimeSurvey ofrécelle unha morea de tipos de pregunta.

en: LimeSurvey online manual
gl_ES: Manual en liña de LimeSurvey

en: LimeSurvey version
gl_ES: Versión de LimeSurvey

en: Limesurvey online manual
gl_ES: Manual en liña de LimeSurvey

en: Limit
gl_ES: Límite

en: Limit the number of possible answers
gl_ES: Limitar o número de respostas posíbeis

en: Limit the number of possible answers fixed by number of columns in database
gl_ES: Limitar o número de posibles respostas fixado polo número de columnas da base de datos

en: Limit time to answer question (in seconds)
gl_ES: Tempo límite para respostar esta pregunta (en segundos)

en: Limit:
gl_ES: Límite:

en: Line
gl_ES: Liña

en: Line %s
gl_ES: Liña %s

en: Line %s : %s
gl_ES: Liña %s : %s

en: Line %s : %s %s
gl_ES: Liña %s : %s %s

en: Line %s : %s %s (%s)
gl_ES: Liña %s : %s %s (%s)

en: Line %s : %s %s (%s) - token : %s
gl_ES: Liña %s : %s %s (%s) - clave : %s

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
gl_ES: Liña %s: Campos atopados: %s Esperados: %s

en: Line chart
gl_ES: Gráfico de liñas

en: List
gl_ES: Lista

en: List (Dropdown)
gl_ES: Lista Despregábel

en: List (Radio)
gl_ES: Lista Despregada

en: List active surveys
gl_ES: Listar enquisas activas

en: List available surveys
gl_ES: Listar as enquisas dispoñibles

en: List menu entries
gl_ES: Listar as entradas de menú

en: List question groups
gl_ES: Listar os grupos de preguntas

en: List questions
gl_ES: Listar as preguntas

en: List survey publicly:
gl_ES: Listar publicamente a enquisa:

en: List surveys
gl_ES: Listar as enquisas

en: List with comment
gl_ES: Lista con comentarios

en: Listed publicly:
gl_ES: Listadas publicamente:

en: Lithuanian
gl_ES: Lituano

en: Load
gl_ES: Cargar

en: Load now
gl_ES: Cargar agora

en: Load unfinished survey
gl_ES: Continuar enquisa non finalizada

en: Loading translations
gl_ES: A cargar as traducións

en: Loading...
gl_ES: A cargar...

en: Location
gl_ES: Localización

en: Log in
gl_ES: Iniciar sesión

en: Logic
gl_ES: Lóxica

en: Logic File for Survey #
gl_ES: Ficheiro de Lóxica para a Enquisa #

en: Logout
gl_ES: Rematar a sesión

en: Logout successful.
gl_ES: A sesión rematou correctamente.

en: Long Free Text
gl_ES: Texto Libre Longo

en: Luxembourgish
gl_ES: Luxemburgués

en: MYSQL version is only %s
gl_ES: A versión de MYSQL é só a %s

en: MYSQL version required:
gl_ES: Versión de MYSQL requirida:

en: Mac Central European
gl_ES: Europeo Central de Mac

en: Mac West European
gl_ES: Europeo Occidental de Mac

en: Macedonian
gl_ES: Macedonio

en: Mail to all Members
gl_ES: Correo para todos os/as Membros

en: Main Admin Screen
gl_ES: Pantalla de Administración Principal

en: Main survey menu
gl_ES: Menú principal da enquisa

en: Maintenance!
gl_ES: Mantemento.

en: Make a comment on your choice here:
gl_ES: Escriba aquí calquera comentario sobre a escolla:

en: Make a string lowercase
gl_ES: Converte unha cadea a minúsculas

en: Make a string uppercase
gl_ES: Converte unha cadea a maiúsculas

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
gl_ES: Tornar obrigatorio escribir un comentario cando se active o campo 'Outra:'

en: Make these mappings automatic in future
gl_ES: Facer estes mapeos de xeito automático no futuro

en: Malay
gl_ES: Malaio

en: Malayalam
gl_ES: Malaio

en: Male
gl_ES: Home

en: Maltese
gl_ES: Maltés

en: Manage attribute fields
gl_ES: Xestionar campos de atributo

en: Manage attributes
gl_ES: Xestionar atributos

en: Manage label sets
gl_ES: Xestionar xogos de etiquetas

en: Manage menu entries
gl_ES: Xestionar as entradas do menú

en: Manage survey administrators
gl_ES: Xestión de administradores/as

en: Manage your key
gl_ES: Xestionar a clave

en: Mandatory
gl_ES: Obrigatorio

en: Mandatory Question
gl_ES: Pregunta Obrigatoria

en: Mandatory field:
gl_ES: Campo obrigatorio:

en: Mandatory fields:
gl_ES: Campos obrigatorios:

en: Mandatory:
gl_ES: Obrigatorio:

en: Mandatory?
gl_ES: Obrigatorio?

en: Map height
gl_ES: Altura do mapa

en: Map height in pixel
gl_ES: Altura do mapa en píxeles

en: Map participant attributes
gl_ES: Mapear os atributos dos/das participantes

en: Map survey participant attributes
gl_ES: Mapear atributos de participantes na enquisa

en: Map width
gl_ES: Ancho do mapa

en: Map width in pixel
gl_ES: Largura do mapa en píxeles

en: Map your participant attributes to an existing token attribute or create a new one
gl_ES: Mapee os atributos de participantes conforme a credenciais xa existentes ou cree un novo

en: Map your survey participant attributes to an existing participant attribute or create a new one
gl_ES: Mapear os atributos de participantes na enquisa a atributo de participantes existente ou crear un novo

en: Map zoom level
gl_ES: Nivel de zoom do mapa

en: March
gl_ES: Marzo

en: Margin before questionnaireInfo element (mm)
gl_ES: Marxe antes do elemento questionnaireInfo (mm)

en: Mask questions
gl_ES: Preguntas de máscara

en: Max number of files
gl_ES: Número máximo de ficheiros

en: Max reminders:
gl_ES: Número máximo de lembretes:

en: Maximum
gl_ES: Máximo

en: Maximum answers
gl_ES: Máximo de respostas

en: Maximum characters
gl_ES: Número máximo de caracteres

en: Maximum characters allowed
gl_ES: Número máximo de caracteres permitidos

en: Maximum columns for answers
gl_ES: Máximo de columnas para as respostas

en: Maximum date
gl_ES: Data máxima

en: Maximum date, valide date in any English textual datetime description (YYYY-MM-DD for example). Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format) value. For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
gl_ES: Data máxima, válida con calquera descrición textual de data en inglés (por exemplo AAAA-MM-DD). Pode usar o Xestor de Expresións (só co formato AAAA-MM-DD). No despregable só o ano está restrinxido cando a data usa unha variable que non está na mesma páxina.

en: Maximum file size allowed (in KB)
gl_ES: Máximo tamañó de ficheiro permitido (en KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
gl_ES: Número máximo de ficheiros que o/a participante pode cargar nesta pregunta

en: Maximum sum value
gl_ES: Valor máximo da suma

en: Maximum sum value of multiple numeric input
gl_ES: Valor máximo da suma da entrada numérica múltiple

en: Maximum value
gl_ES: Valor máximo

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
gl_ES: Valor máximo para a pregunta de tipo matriz multi-flexíbel

en: Maximum value of the numeric input
gl_ES: Valor máximo da entrada numérica

en: Maximum:
gl_ES: Máximo:

en: May
gl_ES: Mai

en: Maybe you don't have permission.
gl_ES: Quizá non teña permiso.

en: Median:
gl_ES: Mediana:

en: Members
gl_ES: Membros

en: Menu
gl_ES: Menú

en: Menu ID?
gl_ES: ID de menú?

en: Menu class
gl_ES: Clase do menú

en: Menu class?
gl_ES: Clase de menú?

en: Menu configuration
gl_ES: Configuración do menú

en: Menu entries
gl_ES: Entradas do menú

en: Menu entries configuration
gl_ES: Configuración das entradas de menú

en: Menu icon
gl_ES: Icona do menú

en: Menu icon type
gl_ES: Tipo de icona do menú

en: Menu link
gl_ES: Ligazón do menú

en: Menu name
gl_ES: Nome do menú

en: Menu title
gl_ES: Título do menú

en: Message
gl_ES: Mensaxe

en: Message(s) sent successfully!
gl_ES: Mensaxe(s) enviada(s) correctamente.

en: Message:
gl_ES: Mensaxe:

en: Millisecond
gl_ES: milisegundo

en: Min days between reminders:
gl_ES: Mínimo de días entre lembretes:

en: Min number of files
gl_ES: Número mínimo de ficheiros

en: Minimum
gl_ES: Mínimo

en: Minimum answers
gl_ES: Mínimo de respostas

en: Minimum date
gl_ES: Data mínima

en: Minimum date, valide date in YYYY-MM-DD format or any English textual datetime description. Expression Managed can be used (only with YYYY-MM-DD format). For dropdown : only the year is restricted if date use variable not in same page.
gl_ES: Data mínima, data válida no formato AAAA-MM-DD ou calquera descrición textual de data en inglés. Pode usar o Xestor de Expresións (só co formato AAAA-MM-DD). No despregable só o ano está restrinxido cando a data usa unha variable que non está na mesma páxina.

en: Minimum height of single choice answer boxes
gl_ES: Altura mínima das caixas de resposta única

en: Minimum height of subquestion items
gl_ES: Altura mínima das ítems das subpreguntas

en: Minimum memory available
gl_ES: Memoría mínima dispoñible

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
gl_ES: Número mínimo de ficheiros que o/a participante debe cargar nesta pregunta

en: Minimum requirements
gl_ES: Requirimentos mínimos

en: Minimum section height (mm)
gl_ES: Altura mínima da sección (mm)

en: Minimum sum value
gl_ES: Valor mínimo da suma

en: Minimum value
gl_ES: Valor mínimo

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
gl_ES: Valor mínimo para a pregunta de tipo matriz multi-flexíbel

en: Minimum value of the numeric input
gl_ES: Valor mínimo da entrada numérica

en: Minimum:
gl_ES: Mínimo:

en: Minute
gl_ES: Minuto

en: Minute step interval
gl_ES: Intervalo de paso en minutos

en: Missing %s closing right parentheses
gl_ES: Faltan %s parénteses dereitos de peche

en: Missing columns
gl_ES: Columnas ausentes

en: Mobile
gl_ES: Móbil

en: Modified by
gl_ES: Modificado por

en: Modified on
gl_ES: Modificado o

en: Modify
gl_ES: Modificar

en: Mongolian
gl_ES: Mongol

en: Month
gl_ES: Mes

en: Month display style
gl_ES: Estilo de presentación mensual

en: Move all fields to create column
gl_ES: Mover todos os campos para crear a columna

en: Move on without warning
gl_ES: Proseguir sen aviso

en: Move to question:
gl_ES: Mover á pregunta:

en: Moving user templates to new location at %s...
gl_ES: Movendo os modelos de usuario/a á nova localización en %s...

en: Multiple Numerical Input
gl_ES: Numérica Multiple

en: Multiple Short Text
gl_ES: Textos Curtos Múltiplos

en: Multiple choice
gl_ES: Respostas múltiplas

en: Multiple choice questions
gl_ES: Preguntas de respostas múltiplas

en: Multiple choice with comments
gl_ES: Respostas múltiplas con comentarios

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
gl_ES: A suma das múltiples entradas numéricas debe ser igual a este valor

en: My account
gl_ES: A miña conta

en: My first question group
gl_ES: O meu primeiro grupo de preguntas

en: My personal menu entries
gl_ES: As miñas entradas de menú persoais

en: My personal menus
gl_ES: Os meus menús persoais

en: My personal settings
gl_ES: A miña configuración persoal

en: My profile
gl_ES: A miña ficha

en: My user groups
gl_ES: Os meus grupos de usuarios/as

en: Myanmar (Burmese)
gl_ES: Myanmar (Birmano)

en: Name
gl_ES: Nome

en: Name [ID]
gl_ES: Nome [ID]

en: Name of the page where the box should be shown
gl_ES: Nome da páxina onde debe aparecer a caixa

en: Name of the survey
gl_ES: Nome da enquisa

en: Name of the survey administrator
gl_ES: Nome do/da administrador/a da enquisa

en: Name:
gl_ES: Nome:

en: Navigation
gl_ES: Navegación

en: Navigation delay (seconds):
gl_ES: Demora na navegación (segundos):

en: Need {n} token.|Need {n} tokens.
gl_ES: Necesítase {n} clave.|Necesítanse {n} claves.

en: New
gl_ES: Novo

en: New UNSTABLE update available:
gl_ES: DIspoñible unha nova actualización INESTABLE:

en: New answer for quota '%s'
gl_ES: Nova resposta para a cota '%s'

en: New answer option
gl_ES: Opción de resposta nova

en: New box
gl_ES: Caixa nova

en: New box created
gl_ES: Creouse unha caixa nova

en: New dummy participants were added.
gl_ES: Engadíronse novos/as participantes instrumentais.

en: New entry was added.
gl_ES: Engadiuse unha entrada nova.

en: New files were successfully installed.
gl_ES: Os novos ficheiros instaláronse correctamente.

en: New files will be downloaded and installed.
gl_ES: Descargaranse e instalaranse novos ficheiros.

en: New key
gl_ES: Clave nova

en: New label set
gl_ES: Novo xogo de etiquetas

en: New password:
gl_ES: Contrasinal novo:

en: New password: %s
gl_ES: Contrasinal novo: %s

en: New question group was saved.
gl_ES: Gardouse un novo grupo de preguntas.

en: New quota
gl_ES: Cota nova

en: New quota saved
gl_ES: Gardouse a nova cota

en: New scenario number:
gl_ES: Novo número de caso:

en: New survey
gl_ES: Enquisa nova

en: New survey id:
gl_ES: Novo ID da enquisa:

en: New survey title:
gl_ES: Novo título da enquisa:

en: New update available:
gl_ES: Nova actualización dispoñible:

en: Next
gl_ES: Seguinte

en: Next century
gl_ES: Século seguinte

en: Next choice
gl_ES: Seguinte elección

en: Next decade
gl_ES: Década seguinte

en: Next month
gl_ES: Mes seguinte

en: Next year
gl_ES: Ano seguinte

en: Next, we will create subquestions and answer options.
gl_ES: A seguir crearemos subpreguntas e opcións de resposta.

en: No
gl_ES: Non

en: No (Forced by the system administrator)
gl_ES: Non (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: No (but optional)
gl_ES: Non (pero optativo)

en: No CFIELDNAME field set!
gl_ES: Non se estableceu campo CFIELDNAME ningún.

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
gl_ES: Non indicou ningún ID de Grupo (GID). Non se pode importar a pregunta

en: No HTML editor
gl_ES: Sen editor HTML

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
gl_ES: Non indicou ningún ID de Enquisa (SID). Non se pode importar a pregunta.

en: No Username selected.
gl_ES: Non se seleccionou Nome de Usuario/a ningún.

en: No answer
gl_ES: Sen resposta

en: No answer:
gl_ES: Sen resposta:

en: No answers have been set for this quota.
gl_ES: Non se estableceron respostas para esta cota.

en: No attributes found.
gl_ES: Non se atoparon atributos.

en: No available surveys
gl_ES: Non hai enquisas dispoñibles

en: No build version found!
gl_ES: Non se atopou o paquete da versión.

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
gl_ES: Non se puideron copiar as condicións (por mor de duplicados)

en: No control on checkbox
gl_ES: Sen control sobre as caixas de selección

en: No customizable entries found.
gl_ES: Non se atoparon entradas personalizables.

en: No database action required!
gl_ES: Non se require acción ningunha da base de datos.

en: No file selected
gl_ES: Ningún ficheiro seleccionado

en: No group found!
gl_ES: Non se atopou grupo ningún.

en: No invitation code is needed to complete the survey.
gl_ES: Non se precisa o código de invitación para completar a enquisa.

en: No issues with question group order found.
gl_ES: Non se atoparon problemas na orde do grupo de preguntas.

en: No issues with question order found.
gl_ES: Non se atoparon problemas coa orde das preguntas.

en: No label sets available
gl_ES: Non está dispoñible xogo de etiquetas ningún

en: No label sets found.
gl_ES: Non se atoparon xogos de etiquetas.

en: No matching CFIELDNAME group!
gl_ES: Non existen grupo CFIELDNAME coincidentes.

en: No matching CQID
gl_ES: CQID non coincidente

en: No matching group
gl_ES: Non existen grupo coincidentes

en: No matching question
gl_ES: Non existen preguntas coincidentes

en: No matching survey
gl_ES: Non existen enquisas coincidentes

en: No new participants were created
gl_ES: Non se crearon participantes

en: No notifications found
gl_ES: Non se atoparon notificacións

en: No of surveys
gl_ES: Número de enquisas

en: No old responses found.
gl_ES: Non se atoparon respostas vellas.

en: No old survey or survey participants table selected.
gl_ES: Non escolleu ningunha enquisa vella ou táboa de participantes na enquisa.

en: No parent menu
gl_ES: Sen menú superior

en: No participant information lost.
gl_ES: Non se perdeu información de participantes.

en: No participant shares were deleted
gl_ES: Non se borrou partilla de participantes ningunha

en: No participant table found for this survey!
gl_ES: Non se atopou ningunha táboa de participantes para esta enquisa.

en: No participants deleted
gl_ES: Non se borraron participantes

en: No participants found.
gl_ES: Non se atoparon participantes.

en: No permission
gl_ES: Sen permisos

en: No preview available
gl_ES: Previsualización non dispoñible

en: No question group found.
gl_ES: Non se atopou ningunha pregunta de grupo.

en: No question group in this survey
gl_ES: Neste cuestionario non hai grupos de preguntas

en: No question index will be shown with this format.
gl_ES: Non se amosará ningún índice de preguntas con este formato.

en: No questions found.
gl_ES: Non se atoparon preguntas.

en: No questions groups found.
gl_ES: Non se atoparon grupos de preguntas.

en: No quotas
gl_ES: Sen cotas

en: No quotas have been set for this survey
gl_ES: Nesta enquisa non se configuraron cotas

en: No reminder(s) sent
gl_ES: Non se enviou lembrete ningún

en: No replacement variable available for this field
gl_ES: Non hai unha variable de reemprazamento dispoñble para este campo

en: No response lines in your file.
gl_ES: No ficheiro non hai liñas de resposta.

en: No responses are lost.
gl_ES: Non se perderon respostas.

en: No server answer
gl_ES: O servidor non responde

en: No server answer!
gl_ES: O servidor non responde.

en: No shared participants found
gl_ES: Non se atoparon participantes partillados

en: No simple graph for this question type
gl_ES: Non hai un gráfico simple para este tipo de pregunta

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
gl_ES: Non indicou o ID de enquisa. Non se pode copiar a enquisa

en: No survey participants found.
gl_ES: Non se atoparon participantes.

en: No survey participants table.
gl_ES: Non existe táboa de participantes na enquisa.

en: No surveys found.
gl_ES: Non se atoparon enquisas.

en: No syntax errors detected in this survey.
gl_ES: Non se detectaron erros de sintaxe nesta enquisa.

en: No update available for your version.
gl_ES: Non hai actualizacións dispoñibles para esta versión.

en: No user groups found.
gl_ES: Non se atoparon grupos de usuarios/as.

en: No, cancel
gl_ES: Non, anular

en: No, thanks.
gl_ES: Non, grazas.

en: Nobody
gl_ES: Ninguén

en: Non-existing survey participants table
gl_ES: Táboa de participantes na enquisa inexistente

en: None
gl_ES: Ningún

en: None found
gl_ES: Non se atopou ningunha

en: None selected
gl_ES: Ningún seleccionado/a

en: Norwegian (Bokmal)
gl_ES: Noruegués (Bökmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
gl_ES: Noruegués (Bokmäl)

en: Not Selected
gl_ES: Non Seleccionada

en: Not a broken theme!
gl_ES: O aspecto non está estropeado.

en: Not a valid expression
gl_ES: Expresión non válida

en: Not active.
gl_ES: Inactiva.

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
gl_ES: Non foron gardadas todas as opcións das respostas. Isto sucede normalmente cando se superan as limitacións do servidor (configuración de max_input_vars en PHP) - contacte o/a administrador/a do sistema.

en: Not all emails were sent:
gl_ES: Non se enviaron todos os emails:

en: Not all labels were updated successfully.
gl_ES: Algunhas etiquetas non se actualizaron correctamente.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
gl_ES: Non foron gardadas todas as opcións de resposta. Isto sucede normalmente debido ás limitacións do servidor (configuración de max_input_vars en PHP) - contacte o/a administrador/a do sistema.

en: Not completed
gl_ES: Non completada

en: Not completed or Not displayed
gl_ES: Non completado ou Non amosado

en: Not displayed
gl_ES: Non amosado

en: Not enough response data
gl_ES: Datos de respostas insuficientes

en: Not enough space
gl_ES: Espazo insuficiente

en: Not enough values for calculation
gl_ES: Non hai valores suficientes para os cálculos

en: Not equal to
gl_ES: Distinto de

en: Not found
gl_ES: Non se atopou

en: Not found!
gl_ES: Non se atopou.

en: Not imported label sets
gl_ES: Non se importaron xogos de etiquetas

en: Not invited
gl_ES: Non invitados

en: Not relevant for this question type
gl_ES: Irrelevante para este tipo de pregunta

en: Not started
gl_ES: Non iniciada

en: Not updatable!
gl_ES: Non actualizable.

en: Note : In some hosting, like shared hosting, it can happen that the available free space is not correctly evaluated. If you checked manually that you have enough free space to update, please, just ignore this error.
gl_ES: Nota: Nalgúns aloxamentos compartidos pode ocorrer que o espazo libre dispoñible non se calcule ben. Se comprobou manualmente que ten espazo libre suficiente para a actualización ignore este erro.

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
gl_ES: Note que esta sección de avaliación amosarase só se as regras de avaliación se estableceron e o modo de avaliación está activado.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
gl_ES: Note que se procede non poderá desfacer o borrado . Os datos perderanse.

en: Note:
gl_ES: Nota:

en: Note: All fields marked with (*) are required.
gl_ES: Nota: Todos os campos marcados cun (*) son obrigatorios.

en: Note: Because you are updating from a stable to an unstable version or vice versa a change log might not be available or incomplete.
gl_ES: Nota: Como está a actualizar dunha versión estable a outra inestable ou viceversa pode que o rexistro de cambios estea indispoñible ou incompleto.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
gl_ES: Nota: O modo de demostración está activado. Non se gardará a configuración marcada con (*).

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
gl_ES: Nota: Se por un erro desactiva esta enquisa, é posíbel recuperar facimente estes datos se non realiza cambios na estrutura do cuestionario. Consulte a documentación de LimeSurvey para máis detalles

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark participants who complete the survey only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
gl_ES: Nota: Se nesta enquisa activa a opción de -Respostas anonimizadas- LimeSurvey marcará os/as participantes que a completen só cun 'Y' en vez de coa hora e a data para garantir o anonimato.

en: Note: Print will not include items on this page
gl_ES: Nota: A impresión non incluirá os ítems nesta páxina

en: Note: Standard token fields cannot be automatically mapped
gl_ES: Nota: Os campos estándar de credenciais non poden ser mapeados de xeito automático

en: Note: This is a standard theme.
gl_ES: Nota: Este é un aspecto estándar.

en: Note: XSS filtering is always disabled for the superadministrator.
gl_ES: Nota: O filtrado XSS para o superadministrador está sempre desactivado.

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
gl_ES: Nota: Só pode outorgar permisos limitados a outros/a usuarios/as porque os seus propios permisos son limitados.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
gl_ES: Nota: Non pode editar esta ecuación de relevancia porque esta pregunta ten condicións asociadas.

en: Nothing to translate on this page
gl_ES: Nada para traducir nesta páxina

en: Nothing to update
gl_ES: Nada que actualizar

en: Notice: Field '%s' was left empty, even though it is a mandatory attribute.
gl_ES: Nota: O campo '%s' quedou baleiro, aínda que é un atributo obrigatorio.

en: Notification %s not found
gl_ES: Non se atopou a notificación %s

en: Notification & data management
gl_ES: Xestión de notificacións e datos

en: Notification and data management settings
gl_ES: Configuración da notificación e xestión de datos

en: Notifications
gl_ES: Notificacións

en: Notifications & data
gl_ES: Notificacións e datos

en: November
gl_ES: Novembro

en: Now click on "Save & activate survey"
gl_ES: Agora prema en 'Gardar e activar a enquisa'

en: Now click on 'Save and add question'.
gl_ES: Agora prema en 'Gardar e engadir preguntas'.

en: Now save the answer options
gl_ES: Agora garde as opcións de resposta

en: Now save the created question
gl_ES: Agora garde a pregunta creada

en: Now save the subquestions
gl_ES: Agora garde as subpreguntas

en: Now save your survey
gl_ES: Agora garde a enquisa

en: Now that we've got some subquestions, we have to add answer options as well.
gl_ES: Agora que temos algunhas subpreguntas temos que engadir tamén opcións de resposta.

en: Now when you are finished click on 'Save and add question'.
gl_ES: Agora cando remate prema en 'Gardar e engadir a pregunta'.

en: Now, activate your survey.
gl_ES: Agora active a enquisa.

en: Null values are ignored in calculations
gl_ES: Os calculos ignoran os valores nulos

en: Number greater than
gl_ES: Valor Maior que

en: Number less than
gl_ES: Valor menor que

en: Number of attribute fields to add:
gl_ES: Número de campos de atributo a engadir:

en: Number of cases
gl_ES: Número de casos

en: Number of characters:
gl_ES: Número de caracteres:

en: Number of columns:
gl_ES: Número de columnas:

en: Number of files greater than
gl_ES: Número de ficheiros maiores que

en: Number of files less than
gl_ES: Número de ficheiros menores que

en: Number of participants:
gl_ES: Número de participantes:

en: Number of questions/groups:
gl_ES: Nº de preguntas/grupos:

en: Number of records in this query:
gl_ES: Nº de rexistros nesta consulta:

en: Numbers
gl_ES: Números

en: Numbers only
gl_ES: Só numeros

en: Numbers only for 'Other'
gl_ES: Só números en 'Outra'

en: Numerical Input
gl_ES: Numérica

en: OK
gl_ES: Valeu

en: OK!
gl_ES: Correcto.

en: OR
gl_ES: OU

en: Occitan
gl_ES: Occitano

en: Oct
gl_ES: Out

en: October
gl_ES: Outubro

en: Off
gl_ES: Non

en: Off (Forced by the system administrator)
gl_ES: Desactivado (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Ok
gl_ES: OK

en: Old VV version
gl_ES: Versión VV vella

en: On
gl_ES: Si

en: On (Forced by the system administrator)
gl_ES: Activado (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: On errors
gl_ES: Perante erros

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
gl_ES: Houbo un erro ao requirir a limesurvey.org a información de actualización:

en: On the following page you will be able to create a pdf that can be printed filled out and scanned again.
gl_ES: Na páxina seguinte poderá crear un pdf que pode ser imprimido, cumprimentado e escanado.

en: Once a survey is activated you can no longer:
gl_ES: Unha vez activada a enquisa xa non poderá:

en: One
gl_ES: Un

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
gl_ES: Un ou máis ficheiros exceden o tamaño de ficheiro, non teñen o formato correcto e/ou non se cargou un número mínimo de ficheiros. Non pode continuar até seren resolvidos estes problemas

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
gl_ES: Non respostou a algunha pregunta obrigatoria. Non pode proseguir até que sexa respondida.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
gl_ES: Non respondeu de forma válida a algunha das pregunta. Non pode proseguir até que a resposta sexa válida.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
gl_ES: Un ou máis ficheiros dos cargados non teñen o formato/tamaño axeitado. Non pode continuar até validar estes ficheiros.

en: Online Manual
gl_ES: Manual en liña

en: Online manual
gl_ES: Manual online

en: Only %s new dummy participants were added after %s trials.
gl_ES: Engadíronse tan só %s participantes ficticios despois de %s tentativas.

en: Only CSV files are allowed.
gl_ES: Só se permiten ficheiros CSV.

en: Only Superadmin
gl_ES: Só Superadministrador/a

en: Only admin
gl_ES: Só administrador/a

en: Only an integer value may be entered in this field.
gl_ES: Neste campo só pode introducirse un número enteiro.

en: Only answer the following question if:
gl_ES: Responda a pregunta seguinte só se:

en: Only answer this if the following conditions are met:
gl_ES: Respondela só cando se cumpran as condicións seguintes:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
gl_ES: Resposte esta pregunta só para os elementos que non seleccionou na pregunta %s ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
gl_ES: Conteste esta pregunta só para os elementos que seleccionou na pregunta %s ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
gl_ES: Responder esta pregunta só cando se cumpran as condicións seguintes:

en: Only export entries which contain this string in the email address.
gl_ES: Exportar só as entradas que conteñan esta cadea no enderezo de email.

en: Only integer values may be entered in these fields.
gl_ES: Nestes campos só poden introducirse números enteiros.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
gl_ES: No campo de texto asociado '%s' só poden introducirse números.

en: Only numbers may be entered in these fields.
gl_ES: Nestes campos só poden introducirse números.

en: Only numbers may be entered in this field.
gl_ES: Neste campo só se poden introducir números.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
gl_ES: Tan só se asignará un atributo CSV co atributo central.

en: Only one central attribute is mapped with token attribute
gl_ES: Só un atributo central se asigna a un atributo de clave

en: Only previous pages answers are available
gl_ES: Só están dispoñibles as respostas das páxinas anteriores

en: Only show question
gl_ES: Amosar só a pregunta

en: Only variables can be assigned values
gl_ES: Só se poden asignar valores a variables

en: Only {n} token has been created.|Only {n} tokens have been created.
gl_ES: Só se creou {n} clave.|Só se crearon {n} claves.

en: Oops, There was an error deleting the file
gl_ES: Iepa, houbo un erro ao borrar o ficheiro

en: Open general survey settings
gl_ES: Abrir a configuración xeral da enquisa

en: Open imported theme
gl_ES: Abrir un aspecto importado

en: Open printable view
gl_ES: Abrir vista imprimible

en: Open template editor in new window
gl_ES: Abrir o editor de modelos nunha xanela nova

en: Open template options
gl_ES: Abrir as opcións de modelo

en: Open the general survey overview
gl_ES: Abrir a vista xeral da enquisa

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode.
gl_ES: Abra o ficheiro de sintaxe en SPSS co xogo de caracteres Unicode.

en: Open-access mode:
gl_ES: Modo de acceso aberto:

en: OpenStreetMap via MapQuest
gl_ES: OpenStreetMap vía MapQuest

en: Operating system
gl_ES: Sistema operativo

en: Option
gl_ES: Opción

en: Option 'Other':
gl_ES: Opción 'Outra':

en: Optional
gl_ES: Optativo

en: Optional Question
gl_ES: Pregunta Opcional

en: Optional fields:
gl_ES: Campos opcionais:

en: Optional modules
gl_ES: Módulos opcionais

en: Or, try out our interactive tutorial tour
gl_ES: Ou, probe a nosa presentación interactiva

en: Order
gl_ES: Orde

en: Order - like 3)
gl_ES: Ordenar - como 3)

en: Organize question groups/questions
gl_ES: Organizar preguntas/grupos de preguntas

en: Orientation
gl_ES: Orientación

en: Original value
gl_ES: Valor orixinal

en: Other
gl_ES: Outro

en: Other comment
gl_ES: Outro comentario

en: Other files:
gl_ES: Outros ficheiros:

en: Other users may edit this participant
gl_ES: Outros/as usuarios/as poden editar este participante

en: Other:
gl_ES: Outra:

en: Outdated
gl_ES: En desuso

en: Output format
gl_ES: Formato de saída

en: Output options
gl_ES: Opcións de saída

en: Overall assessment score
gl_ES: Puntuación global da avaliación

en: Overview
gl_ES: Vista xeral

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
gl_ES: Sobreescribir valores de atributos xa existentes no caso de que xa existan?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
gl_ES: Sobreescribir valores de atributos automapeados de participantes no caso de que xa existan?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
gl_ES: Sobreescribir valores de campos estándar de participantes no caso de que xa existan?

en: Overwrite existing token attribute values if a duplicate participant is found?
gl_ES: Sobrescribir calquera valor de atributo de credenciais de atopar un participante duplicado?

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
gl_ES: Sobreescribir valores de atributos de credenciais de participantes no caso de que xa existan?

en: Owner
gl_ES: Propietario

en: Owner ID
gl_ES: ID do/da propietario/a

en: Owner UID
gl_ES: UID do/da creador/a

en: Owner:
gl_ES: Propietario/a:

en: PDF export
gl_ES: Exportar a PDF

en: PDF header string (if empty, survey name will be used):
gl_ES: Texto do cabezallo do PDF (por defecto usarase o nome da enquisa):

en: PDF header title (if empty, site name will be used):
gl_ES: Título do cabezallo do PDF (por defecto usarase o nome do sitio):

en: PDF questions in bold:
gl_ES: Preguntas do PDF en preto:

en: PHP GD library
gl_ES: Biblioteca GD de PHP

en: PHP LDAP library
gl_ES: Biblioteca LDAP de PHP

en: PHP PDO driver library
gl_ES: Biblioteca de driver PHP PDO

en: PHP imap library
gl_ES: Biblioteca imap de PHP

en: PHP mbstring library
gl_ES: Biblioteca PHP mbstring

en: PHP version
gl_ES: Versión de PHP

en: PHP version is only %s
gl_ES: A versión de PHP é só %s

en: PHP version required:
gl_ES: Versión de PHP requirida:

en: PHP zip library
gl_ES: Biblioteca zip de PHP

en: PHP zlib library
gl_ES: Biblioteca zlib de PHP

en: PHP/PECL JSON library
gl_ES: Biblioteca PHP/PECL JSON

en: PHP_CURL library not loaded
gl_ES: A biblioteca PHP_CURL non se cargou

en: Pad a string to a certain length with another string
gl_ES: Xustifica unha cadea a unha certa lonxitude con outra cadea

en: Page format:
gl_ES: Formato de páxina:

en: Page orientation:
gl_ES: Orientación da páxina:

en: Panel integration
gl_ES: Panel de integración

en: Parameter
gl_ES: Parámetro

en: Parameter name:
gl_ES: Nome do parámetro:

en: Parent
gl_ES: Superior

en: Parent group
gl_ES: Grupo superior

en: Parent menu?
gl_ES: Menú superior?

en: Partial
gl_ES: Parciais

en: Partial (saved) responses
gl_ES: Respostas parciais (gardadas)

en: Partial:
gl_ES: Parciais:

en: Participant
gl_ES: Participante

en: Participant ID
gl_ES: ID do participante

en: Participant attributes to create
gl_ES: Os atributos dos participantes foron creados

en: Participant deleted
gl_ES: Participante borrado/a

en: Participant may save and resume later:
gl_ES: Os/as participantes poden gardar e continuar máis tarde:

en: Participant removed from sharing
gl_ES: Participante borrado/a do partillamento

en: Participant settings
gl_ES: Configuración de participantes

en: Participant share deleted
gl_ES: Borrouse o partillamento de participantes

en: Participant shared.
gl_ES: Participante compartido/a.

en: Participant successfully added
gl_ES: Engadiuse correctamente o/a participante

en: Participant successfully updated
gl_ES: Actualizouse correctamente o/a participante

en: Participants can save partially finished surveys
gl_ES: Os/as participantes poden gardar cuestionarios inacabados

en: Participants may print answers:
gl_ES: Participantes poden imprimir respostas:

en: Participants owned by you
gl_ES: Participantes dos que é propietario/a

en: Participants shared with you
gl_ES: Participantes compartidos/as consigo

en: Participants you have shared
gl_ES: Participantes que compartiu

en: Password
gl_ES: Contrasinal

en: Password warning
gl_ES: Aviso de contrasinal

en: Password:
gl_ES: Contrasinal:

en: Passwords do not match!
gl_ES: Os contrasinais non coinciden.

en: Percentage
gl_ES: Porcentaxe

en: Percentage of total:
gl_ES: Porcentaxe do total:

en: Permission
gl_ES: Permiso

en: Permission level
gl_ES: Nivel de permisos

en: Permission level?
gl_ES: Nivel de permisos?

en: Permission to activate/deactivate a survey
gl_ES: Permiso para activar/desactivar un cuestoinario

en: Permission to create participants in the central participants database (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete participants from other users
gl_ES: Permiso para crear participantes na base de datos central de participantes (para o que se conceden todos os permisos automaticamente) e para ver, actualizar e borrar participantes doutros/as usuarios/as

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
gl_ES: Permiso para crear enquisas (para o que se conceden todos os permisos automaticamente) e ver, actualizar e borrar enquisas doutros/as usuarios/as

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
gl_ES: Permiso para crear (entrada de datos)/ver/actualizar/borrar/importar/exportar respostas

en: Permission to create, view, update and delete user groups
gl_ES: Permiso para crear, ver, actualizar e borrar grupos de usuarios/as

en: Permission to create, view, update and delete users
gl_ES: Permiso para crear, ver, actualizar e borrar usuarios/as

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
gl_ES: Permiso para crear, ver, actualizar, borrar, exportar e importar xogos de etiquetas/etiquetas

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
gl_ES: Permiso para crear, ver, actualizar, borrar, exportar e importar modelos

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
gl_ES: Permiso para crear/ver/actualizar/borrar/importar/exportar entradas de claves

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
gl_ES: Permiso para crear/ver/actualizar/borrar regras de avaliación nun cuestionario

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
gl_ES: Permiso para crear/ver/actualizar/borrar regras de cotas nun cuestionario

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
gl_ES: Permiso para crear/ver/actualizar/borrar/importar/exportar as preguntas, grupos, respostas e condicións nun cuestionario

en: Permission to delete a survey
gl_ES: Permisos para borrar unha enquisa

en: Permission to modify survey security settings
gl_ES: Configuración dos permisos para modificar a seguridade da enquisa

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
gl_ES: Permiso para ver/actualizar as traducións usando a funcionalidade de tradución rápida

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
gl_ES: Permiso para ver e actualizar a configuración xeral e os complementos e para borrar e importar complementos

en: Permission to view statistics
gl_ES: Permisos para ver as estatísticas

en: Permission to view/update the survey settings including survey participants table creation
gl_ES: Permisos para ver/actualizar a configuración da enquisa incluíndo a creación de táboas de participantes na enquisa

en: Permission to view/update the survey text elements, e.g. survey title, survey description, welcome and end message
gl_ES: Permisos para ver/actualizar os elementos de texto da enquisa : título da enquisa, descrición, mensaxes de benvida e despedida …

en: Permission?
gl_ES: Permisos?

en: Permissions were successfully updated.
gl_ES: Actualizáronse correctamente os permisos.

en: Persian
gl_ES: Persa

en: Pie chart
gl_ES: Gráfico de sectores

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
gl_ES: Colocar preguntas nun grupo aleatorizado específico, todas as preguntas incluídas nel aparecerán en orde aleatoria

en: Placeholder fields
gl_ES: Campos personalizables

en: Please %s check your settings %s.
gl_ES: %s Comprobe a configuración %s.

en: Please <a href="%s">log in</a>.
gl_ES: Por favor, <a href="%s">autentíquese</a>.

en: Please add at least two subquestions
gl_ES: Engada polo menos dúas subpreguntas

en: Please be aware that your answers will not be saved, because the survey isn't active yet.
gl_ES: Teña en conta que as súas respostas non se gardaran, porque a enquisa aínda non está activa.

en: Please be careful - if you delete default entries you may not be able access some parts of the application.
gl_ES: Teña coidado - se borra as entradas por defecto pode que non sexa capaz de acceder a algunhas partes do aplicativo.

en: Please be patient and try again in about 5 minutes.
gl_ES: Teña paciencia e ténteo de novo en 5 minutos.

en: Please be patient until you are forwarded to the final URL.
gl_ES: Espere mentres se lle reenvía á URL final.

en: Please be very careful.
gl_ES: Por favor, teña coidado.

en: Please buy a new one!
gl_ES: Merque unha nova.

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview themes.
gl_ES: Mude os permisos de directorio do cartafol %s para previsualizar os aspectos.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
gl_ES: Comprobe calquera dos problemas superiores e despois continúe co paso final.

en: Please check at least one box per row.
gl_ES: Marque polo menos unha caixa por fila.

en: Please check at least one item.
gl_ES: Marque polo menos un ítem.

en: Please check the directory permissions.
gl_ES: Comprobe os permisos de directorio.

en: Please check the format of your answer.
gl_ES: Comprobe o formato da resposta.

en: Please check the matching combinations.
gl_ES: Comprobe as combinacións coincidentes.

en: Please check these settings now:
gl_ES: Comprobe agora esta configuración:

en: Please choose
gl_ES: Por favor, escolla

en: Please choose *all* that apply:
gl_ES: Marque *todas* as que correspondan:

en: Please choose *only one* of the following:
gl_ES: Marque *só unha* das seguintes:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
gl_ES: Escolla todas as respostas que correspondan e escriba un comentario:

en: Please choose at least %s items.
gl_ES: Escolla como mínimo %s ítems.

en: Please choose no more than %s items.
gl_ES: Escolla como máximo %s ítems.

en: Please choose one option.
gl_ES: Escolla unha opción.

en: Please choose the appropriate response for each item:
gl_ES: Escolla a resposta apropiada para cada ítem:

en: Please choose the label sets you want to export:
gl_ES: Escolla os xogos de etiquetas que desexa exportar:

en: Please choose...
gl_ES: Por favor, escolla...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
gl_ES: Pinche no deslizador e arrástreo á posición desexada para rexistrar a resposta.

en: Please complete all parts of the date.
gl_ES: Complete todos os elementos da data.

en: Please complete all parts.
gl_ES: Complete todas as partes.

en: Please confirm
gl_ES: Por favor, confirme

en: Please confirm that you want to opt out of this survey by clicking the button below.
gl_ES: Confirme que quere renunciar a esta enquisa premendo o botón inferior.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
gl_ES: Confirme a clave respondendo á pregunta de seguranza inferior e prema en continuar.

en: Please confirm you want to clear your response?
gl_ES: Desexa borrar as respostas?

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
gl_ES: Contacte a %s ( %s ) para obter asistencia.

en: Please contact %s to report this problem.
gl_ES: Contacte a %s para informar do problema.

en: Please contact the LimeSurvey team.
gl_ES: Contacte o equipo de LimeSurvey.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
gl_ES: Contacte o/a administrador/a de LimeSurvey para obter o contrasinal.

en: Please continue with populating the database.
gl_ES: Continúe coa poboación da base de datos.

en: Please do a backup of the menu entries you want to keep.
gl_ES: Salvagarde as entradas de menú que desexe conservar.

en: Please do a backup of the menus you want to keep.
gl_ES: Salvagarde os menús que desexe conservar.

en: Please do not repeat the request without modifications.
gl_ES: Non repita a petición sen modificala previamente.

en: Please enter a date:
gl_ES: Introduza unha data:

en: Please enter only numbers.
gl_ES: Introduza números só.

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
gl_ES: Introduza a configuración da base de datos que desexa usar para LimeSurvey:

en: Please enter the name for the new theme:
gl_ES: Introduza o nome para o novo aspecto:

en: Please enter your comment here
gl_ES: Introduza o comentario aquí

en: Please explain something in detail:
gl_ES: Explique algo máis en detalle:

en: Please fax your completed survey to:
gl_ES: Envíe o cuestionario por fax a:

en: Please fill in %s answers
gl_ES: Cubra %s respostas

en: Please fill in at least %s answers
gl_ES: Cubra polo menos %s respostas

en: Please fill in at least one answer
gl_ES: Cubra polo menos unha resposta

en: Please fill in at most %s answers
gl_ES: Cubra como máximo %s respostas

en: Please fill in at most one answer
gl_ES: Cubra como máximo unha resposta

en: Please fill in from %s to %s answers.
gl_ES: Cubra entre %s e %s respostas.

en: Please first update to Version 2.6.4 or any later 2.x version before you update to Version 3.x.
gl_ES: Actualice primeiro a versión 2.6.4 ou 2.x posteriores ante de actualizar á versión 3.x.

en: Please fix this error in your database and try again
gl_ES: Arranxe este erro na base de datos e probe de novo

en: Please have patience and retry in 30 minutes. Thank you for your understanding.
gl_ES: Teña paciencia e volva intentalo en 30 minutos. Grazas pola comprensión.

en: Please log in first.
gl_ES: Primeiro autentíquese.

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
gl_ES: Advirta que unha vez introducidos datos nesta enquisa, se desexa engadir ou eliminar preguntas/ grupos de preguntas ou cambiar algunha configuración anterior, precisará desactivar a enquisa, o que moverá toda a información introducida a unha táboa arquivada por separado.

en: Please note: This file does not contain any collected responses.
gl_ES: Aviso: Este ficheiro non contén ningunha resposta rexistrada.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
gl_ES: Numere cada caixa en orde de preferencia de 1 a

en: Please rank all items.
gl_ES: Ordene todos os ítems.

en: Please select %s answers
gl_ES: Seleccione %s respostas

en: Please select a file to import!
gl_ES: Seleccione un ficheiro a importar.

en: Please select a language:
gl_ES: Seleccione un idioma:

en: Please select a user first
gl_ES: Primeiro seleccione un/unha usuario/a

en: Please select a user group first
gl_ES: Primeiro seleccione un grupo de usuarios/as

en: Please select an answer for each combination.
gl_ES: Seleccione unha resposta para cada combinación.

en: Please select at least %s answers
gl_ES: Seleccione como mínimo %s respostas

en: Please select at least one answer
gl_ES: Seleccione como mínimo unha resposta

en: Please select at least one file for deletion
gl_ES: Seleccione polo menos un ficheiro a borrar

en: Please select at least one file for download
gl_ES: Seleccione polo menos un ficheiro a descargar

en: Please select at least one item
gl_ES: Seleccione polo menos un ítem

en: Please select at most %s answers
gl_ES: Seleccione como máximo %s respostas

en: Please select at most one answer
gl_ES: Seleccione como máximo unha resposta

en: Please select filters and click on the "View statistics" button to generate the statistics.
gl_ES: Seleccione os filtros e prema no botón 'Ver estatísticas' para xerar as estatísticas.

en: Please select from %s to %s answers.
gl_ES: Seleccione entre %s e %s respostas.

en: Please select one answer
gl_ES: Seleccione unha resposta

en: Please select the 'Array'-type.
gl_ES: Seleccione o tipo 'Matriz'.

en: Please select your preferred language:
gl_ES: Indique o idioma preferido:

en: Please solve the following equation:
gl_ES: Resolva a ecuación seguinte:

en: Please submit by %s
gl_ES: Envíea por %s

en: Please type in a code that consists only of letters and numbers, and doesn't start with a number.
gl_ES: Introduza un código que consista só de letras e números, e que non comece cun número.

en: Please type in the new theme name above.
gl_ES: Introduza enriba o novo nome do aspecto.

en: Please upload %s files
gl_ES: Suba %s ficheiros

en: Please upload %s more file(s).
gl_ES: Suba %s ficheiro(s) máis.

en: Please upload at least %s files
gl_ES: Suba polo menos %s ficheiros

en: Please upload at least one file
gl_ES: Cargue polo menos un ficheiro

en: Please upload at most %s files
gl_ES: Suba como máximo %s ficheiros

en: Please upload at most one file
gl_ES: Suba como máximo un ficheiro

en: Please upload between %s and %s files
gl_ES: Suba entre %s e %s ficheiros

en: Please upload one file
gl_ES: Suba un ficheiro

en: Please use the survey navigation buttons or index.  It appears you attempted to use the browser back button to re-submit a page.
gl_ES: Por favor, use os botóns de navegación de LimeSurvey ou o índice. Parece que tentou usar o botón de retroceso do navegador para reenviar a páxina.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
gl_ES: Comprobe a información seguinte antes de continuar coa actualización da base de datos:

en: Please wait, loading data...
gl_ES: Espere, a cargar os datos...

en: Please write your answer here:
gl_ES: Escriba a resposta aquí:

en: Please write your answer(s) here:
gl_ES: Escriba a(s) resposta(s) aquí:

en: Plugin
gl_ES: Complemento

en: Plugin %s didn't exist, settings not imported
gl_ES: O complemento %s non existe, non se importou a configuración

en: Plugin '%s' was missing and is removed from the database.
gl_ES: Falta o complemento '%s' e eliminouse da base de datos.

en: Plugin error
gl_ES: Erro do complemento

en: Plugin is not active
gl_ES: O complemento non está activado

en: Plugin manager
gl_ES: Administrador de complementos

en: Plugin not found
gl_ES: Non se atopou o complemento

en: Plugin settings:
gl_ES: Configuración dos complementos:

en: Plugin was activated.
gl_ES: Activouse o complemento.

en: Plugin was deactivated.
gl_ES: O complemento desactivouse.

en: Plugins
gl_ES: Complementos

en: Polar chart
gl_ES: Gráfico polar

en: PolarArea
gl_ES: Área polar

en: Polish
gl_ES: Polaco

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
gl_ES: Expresión terminada pobremente - esperábase unha constante ou unha variable

en: Populate database
gl_ES: Poboar a Base de datos

en: Popup
gl_ES: Emerxente

en: Popup HTML editor
gl_ES: Editor HTML emerxente

en: Portrait
gl_ES: Vertical

en: Portuguese
gl_ES: Portugués

en: Portuguese (Brazilian)
gl_ES: Portugués (Brasileiro)

en: Position
gl_ES: Posición

en: Position:
gl_ES: Posición:

en: Position?
gl_ES: Posición?

en: Pre-installation check
gl_ES: Comprobación de preinstalación

en: Pre-installation check for LimeSurvey
gl_ES: Comprobación de preinstalación de LimeSurvey

en: Pre-mapped attributes
gl_ES: Atributos pre-mapeados

en: Predefined
gl_ES: Predefinido

en: Prefix for list items
gl_ES: Prefixo para os ítems da lista

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
gl_ES: Prefixo|Sufixo para as listas despregábeis

en: Present answer options in reverse order
gl_ES: Presentar as opcións de resposta en orde invertida

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
gl_ES: Presentar como caixas de introdución de texto en vez de listas despregábeis.

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
gl_ES: Amosar controis despregables en vez de botóns de opcións

en: Present subquestions/answer options in random order
gl_ES: Presentar as opcións de resposta/subpreguntas en orde aleatoria

en: Presentation
gl_ES: Presentación

en: Presentation & navigation
gl_ES: Presentación e navegación

en: Presentation & navigation settings
gl_ES: Configuración de presentación e navegación

en: Preview
gl_ES: Previsualizar

en: Preview conversion of conditions to relevance
gl_ES: Previsualizar a conversión das condicións de relevancia

en: Preview question
gl_ES: Previsualizar a pregunta

en: Preview question group
gl_ES: Previsualizar o grupo de preguntas

en: Preview question type
gl_ES: Previsualizar o tipo de pregunta

en: Preview survey
gl_ES: Previsualizar a enquisa

en: Preview:
gl_ES: Previsualización:

en: Previous
gl_ES: Anterior

en: Previous answer fields
gl_ES: Campos da resposta previa

en: Previous century
gl_ES: Século anterior

en: Previous decade
gl_ES: Década anterior

en: Previous month
gl_ES: Mes anterior

en: Previous questions
gl_ES: Preguntas anteriores

en: Previous session is set to be finished.
gl_ES: A sesión anterior está sendo pechada.

en: Previous year
gl_ES: Ano anteiror

en: Print answers
gl_ES: Imprimir respostas

en: Print your answers.
gl_ES: Imprimir as respostas.

en: Printable survey
gl_ES: Enquisa imprimible

en: Printable survey (*.html)
gl_ES: Enquisa imprimible (*.html)

en: Prior to 16
gl_ES: Menos de 16

en: Pro tip: The subquestion may even contain HTML code.
gl_ES: Consello profesional: A subpregunta pode conter código HTML.

en: Processing...
gl_ES: A procesar...

en: Progress
gl_ES: Progreso

en: Public statistics:
gl_ES: Estatísticas públicas:

en: Publication & access
gl_ES: Publicación e acceso

en: Publication & access control
gl_ES: Control de acceso e de publicación

en: Publication & access control settings
gl_ES: Configuración do control de publicación e acceso

en: Publication and access settings
gl_ES: Configuración de publicación e acceso

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
gl_ES: Publicar a API en /admin/remotecontrol:

en: Q1 and Q3 calculated using %s
gl_ES: Q1 e Q3 foron calculados usando %s

en: Question
gl_ES: Pregunta

en: Question ID
gl_ES: ID da pregunta

en: Question Type:
gl_ES: Tipo de Pregunta:

en: Question attribute
gl_ES: Atributos da pregunta

en: Question attributes
gl_ES: Atributos da pregunta

en: Question attributes:
gl_ES: Atributos da subpregunta:

en: Question by Question
gl_ES: Pregunta a Pregunta

en: Question by question
gl_ES: Pregunta a Pregunta

en: Question by question mode not yet supported.
gl_ES: O modo pregunta a pregunta non está soportado.

en: Question code
gl_ES: Código da pregunta

en: Question code %s was updated to %s.
gl_ES: O código de pregunta %s actualizouse a %s.

en: Question code & question text
gl_ES: Código e texto de pregunta

en: Question code / ID
gl_ES: Código de pregunta / ID

en: Question code may not be empty.
gl_ES: O código de pregunta non pode ficar baleiro.

en: Question code:
gl_ES: Código de pregunta:

en: Question codes must be unique.
gl_ES: Os códigos de pregunta teñen que ser únicos.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
gl_ES: Os códigos de pregunta teñen que comezar por unha letra e só poden conter caracteres alfanuméricos.

en: Question codes were successfully regenerated.
gl_ES: Rexeneráronse correctamente os códigos de pregunta.

en: Question could not be created with error on %s: %s
gl_ES: Non se puido crear a pregunta por un erro en %s: %s

en: Question could not be created.
gl_ES: Non se puido crear a pregunta.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
gl_ES: A pregunta non se pode eliminar. Hai condicións para outras preguntas en relación con esta. Non poderá eliminar esta pregunta ata que estas condicións non sexan eliminadas.

en: Question could not be updated
gl_ES: Non se puido actualizar a pregunta

en: Question could not be updated with error on %s: %s
gl_ES: Non se puido actualizar a pregunta por un erro en %s: %s

en: Question could not be updated.
gl_ES: Non se puido actualizar a pregunta.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
gl_ES: Non se puido actualizar a pregunta. Hai condicións noutras preguntas que descansan en respostas a esta pregunta e cambiar o tipo causará problemas. Para cambiar o tipo da pregunta primeiro ten que borrar esas condicións.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
gl_ES: Non se puido actualizar a pregunta. Noutras preguntas hai condicións que descansan nas respostas a esta pregunta e cambiar o tipo ocasionaría problemas. Debe borrar estas condicións antes de poder cambiar o tipo desta pregunta.

en: Question explorer
gl_ES: Explorador de preguntas

en: Question group
gl_ES: Grupo de preguntas

en: Question group description
gl_ES: Descrición do grupo de preguntas

en: Question group import is complete.
gl_ES: Completouse a importación do grupo de preguntas.

en: Question group import summary
gl_ES: Sumario da importación do grupo de preguntas

en: Question group name
gl_ES: Nome do grupo de preguntas

en: Question group successfully saved.
gl_ES: Gardouse correctamente o grupo de preguntas.

en: Question group was not saved.
gl_ES: O grupo de preguntas non se gardou.

en: Question group:
gl_ES: Grupo de preguntas:

en: Question groups
gl_ES: Grupos de pregunta

en: Question groups in this survey
gl_ES: Grupos de preguntas nesta enquisa

en: Question help
gl_ES: Pregunta de axuda

en: Question id
gl_ES: ID de pregunta

en: Question import is complete.
gl_ES: Completouse a importación da Pregunta.

en: Question import summary
gl_ES: Sumario de importación da pregunta

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
gl_ES: Non se puido crear a pregunta no idioma %s por un erro en %s: %s

en: Question in language %s could not be created.
gl_ES: Non se puido crear a pregunta no idioma %s.

en: Question index
gl_ES: Índice de preguntas

en: Question is added to target (result is set to database default value).
gl_ES: Engadiuse a pregunta ao destino (o resultado é o valor por defecto da base de datos).

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
gl_ES: Moveuse a pregunta a outro grupo (o resultado importouse correctamente).

en: Question is removed from target (result is ignored).
gl_ES: Eliminouse a pregunta do destino (o resultado ignorouse).

en: Question not found
gl_ES: Non se atopou a pregunta

en: Question preview
gl_ES: Previsualizar a pregunta

en: Question quick actions
gl_ES: Accións rápidas de pregunta

en: Question selection
gl_ES: Selección de pregunta

en: Question summary
gl_ES: Resumo da pregunta

en: Question text
gl_ES: Texto da pregunta

en: Question theme
gl_ES: Aspecto da pregunta

en: Question theme:
gl_ES: Aspecto da pregunta:

en: Question themes
gl_ES: Aspectos da pregunta

en: Question themes:
gl_ES: Aspectos das preguntas:

en: Question time
gl_ES: Tempo da pregunta

en: Question title
gl_ES: Título da pregunta

en: Question type
gl_ES: Tipo de pregunta

en: Question type selector:
gl_ES: Selector do tipo de pregunta:

en: Question type:
gl_ES: Tipo de pregunta:

en: Question validation equation
gl_ES: Ecuación de validación da pregunta

en: Question validation tip
gl_ES: Axuda de validación da pregunta

en: Question was successfully added.
gl_ES: Engadiuse correctamente a pregunta.

en: Question was successfully deleted.
gl_ES: A pregunta borrouse correctamente.

en: Question was successfully saved.
gl_ES: Gardouse correctamente a pregunta.

en: Question:
gl_ES: Pregunta:

en: Question:
gl_ES: Pregunta:

en: Questions
gl_ES: Preguntas

en: Questions in group:
gl_ES: Preguntas no grupo:

en: Questions in this survey
gl_ES: Preguntas neste cuestionario

en: Questions with conditions to this group
gl_ES: Preguntas con condicións a este grupo

en: Quick CSV report
gl_ES: Informe rápido CSV

en: Quick add...
gl_ES: Engadir rápido...

en: Quick menu
gl_ES: Menú rápido

en: Quick statistics
gl_ES: Estatísticas rápidas

en: Quick translation
gl_ES: Tradución rápida

en: Quick-add answers
gl_ES: Respostas rápidas

en: Quick-add conditions
gl_ES: Creación rápida de condicións

en: Quick-add subquestion or answer items
gl_ES: Alta rápida de ítems de resposta ou subpregunta

en: Quick-translation
gl_ES: Tradución rápida

en: Quota action
gl_ES: Acción da cota

en: Quota could not be added!
gl_ES: Non se puido engadir a cota.

en: Quota language settings:
gl_ES: Configuración de idiomas das cotas:

en: Quota members
gl_ES: Membros da cota

en: Quota members:
gl_ES: Membros da cota:

en: Quota message (%s)
gl_ES: Mensaxe de cota (%s)

en: Quota message:
gl_ES: Mensaxe da cota:

en: Quota name
gl_ES: Nome da cota

en: Quota name (%s)
gl_ES: Nome da cota (%s)

en: Quota saved
gl_ES: Cota gardada

en: Quota with ID %s was deleted
gl_ES: Borrouse a cota co ID %s

en: Quotas
gl_ES: Cotas

en: Quote meta characters
gl_ES: Marcar os metacaracteres

en: R (data file)
gl_ES: R (ficheiro de datos)

en: R (syntax file)
gl_ES: R (ficheiro de sintaxe)

en: RANK
gl_ES: ORDENAR

en: RPC interface enabled:
gl_ES: Habilitada a interface RPC:

en: Radar chart
gl_ES: Gráfico de radar

en: Radio list
gl_ES: Lista Despregada

en: Random order
gl_ES: Orde aleatoria

en: Random order:
gl_ES: Orde aleatoria:

en: Randomization group name
gl_ES: Nome de grupo aleatorizado

en: Randomization group:
gl_ES: Grupo aleatorizado:

en: Randomize on each page load
gl_ES: Aleatorizar e cada carga de páxina

en: Range
gl_ES: Rango

en: Rank %s
gl_ES: Rango %s

en: Rank header
gl_ES: Encabezado de rango

en: Ranking
gl_ES: Clasificación

en: Read
gl_ES: Ler

en: Really delete this survey menu entry?
gl_ES: Desexa realmente borrar esta entrada do menú da enquisa?

en: Really delete this survey menu?
gl_ES: Desexa realmente borrar este menú de enquisa?

en: Really restore the default survey menu entries?
gl_ES: Desexa realmente restablecer as entradas por defecto do menú da enquisa?

en: Really restore the default survey menus?
gl_ES: Desexa realmente restaurar os menús de enquisa por defecto?

en: Reason:
gl_ES: Razón:

en: Recommended
gl_ES: Recomendado

en: Record Deleted
gl_ES: Borrouse o Rexistro

en: Records displayed:
gl_ES: Rexistros amosados:

en: Records imported
gl_ES: Importáronse os rexistros

en: Recover your password
gl_ES: Recuperar o contrasinal

en: Referrer URL
gl_ES: URL de procedencia

en: Referrer URL will be saved.
gl_ES: Gardarase a URL de procedencia.

en: RegExp
gl_ES: Expresión regular

en: Regenerate question codes
gl_ES: Volver xerar os códigos de pregunta

en: Registration
gl_ES: Rexistro

en: Registration attachments:
gl_ES: Anexos da alta:

en: Registration email
gl_ES: Correo de rexistro

en: Registration email body
gl_ES: Corpo do correo de rexistro

en: Registration email body:
gl_ES: Corpo do correo de alta:

en: Registration email subject
gl_ES: Rexistro do asunto do correo electrónico

en: Registration email subject:
gl_ES: Asunto do correo de alta:

en: Regular expression
gl_ES: Expresión regular

en: Regular update
gl_ES: Actualización regular

en: Relative width of checkbox wrapper element
gl_ES: Largura relativa do elemento que envolve a caixa de selección

en: Relative width of the labels
gl_ES: Largo relativo das etiquetas

en: Relative width of the text input wrapper element
gl_ES: Largura relativa do elemento que envolve a entrada de texto

en: Relevance
gl_ES: Relevancia

en: Relevance [Validation] (Default value)
gl_ES: Relevancia [Validación] (Valor por defecto)

en: Relevance equation
gl_ES: Ecuación de relevancia

en: Relevance equation:
gl_ES: Ecuación de relevancia:

en: Relevance help for printable survey
gl_ES: Axuda para imprimir enquisas

en: Relevance:
gl_ES: Relevancia:

en: Reload URL
gl_ES: Recargar a URL

en: Reload captcha
gl_ES: Recargar o captcha

en: Reload image
gl_ES: Recargar a imaxe

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
gl_ES: Recargue o cuestionario premendo no seguinte enderezo web (ou pegándoo no navegador):

en: Reloading screen. Please wait.
gl_ES: A recargar a pantalla. Espere.

en: Remaining
gl_ES: Faltan

en: Remaining updates:
gl_ES: Actualizacións pendentes:

en: Remember the plus button
gl_ES: Lembre o botón máis

en: Reminder
gl_ES: Lembrete

en: Reminder %s skipped, already sent.
gl_ES: Saltouse o lembrete %s, xa enviado.

en: Reminder Email:
gl_ES: Correo de Lembrete:

en: Reminder attachments:
gl_ES: Anexos do lembrete:

en: Reminder count
gl_ES: Contador de lembretes

en: Reminder count:
gl_ES: Contador de lembretes:

en: Reminder email
gl_ES: Correo de lembrete

en: Reminder email body
gl_ES: Corpo do correo de lembrete

en: Reminder email body:
gl_ES: Corpo do correo de lembrete:

en: Reminder email subject
gl_ES: Recordatorio do asunto do correo electrónico

en: Reminder email subject:
gl_ES: Asunto do correo de lembrete:

en: Reminder sent to:
gl_ES: Enviáronse lembretes a:

en: Reminder sent?
gl_ES: Lembrete enviado?

en: Reminder status:
gl_ES: Estado do lembrete:

en: Reminder to participate in a survey
gl_ES: Lembrete para participar nunha enquisa

en: Reminder(s) sent
gl_ES: Lembrete(s) enviado(s)

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
gl_ES: RemoteControl está dispoñible usando %s para ser transportado e amosa as seguintes funcionalidades:

en: Remove
gl_ES: Eliminar

en: Remove attachment
gl_ES: Eliminar o anexo

en: Remove filters
gl_ES: Eliminar filtros

en: Remove from blacklist?
gl_ES: Desbloquear?

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
gl_ES: Eliminar texto ou desmarcar as caixas de selección automaticamente

en: Rename
gl_ES: Renomear

en: Rename this theme to:
gl_ES: Renomear este aspecto como:

en: Renumber scenarios
gl_ES: Renumerar escenarios

en: Renumber the new record.
gl_ES: Renumerar o rexistro novo.

en: Reorder
gl_ES: Reordenar

en: Reorder questions/question groups
gl_ES: Reordenar preguntas/grupos de preguntas

en: Repeat a string
gl_ES: Repite unha cadea

en: Repeat answer options
gl_ES: Repetir as opcións de resposta

en: Repeat answer options every X subquestions (Set to 0 to deactivate answer options repeat, deactivate minimum answer options repeat from config).
gl_ES: Repetir as opcións de resposta cada X subpreguntas (fixar en 0 para desactivar a repetición das opcións de resposta, desactivar o mínimo de opcións de resposta na configuración).

en: Repeat new password:
gl_ES: Repita o novo contrasinal:

en: Repeat password:
gl_ES: Repita o contrasinal:

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
gl_ES: Cabezallos a repetir nas preguntas de matriz cada X subpreguntas:

en: Replace
gl_ES: Substituír

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
gl_ES: Substitúe todas as ocorrencias da cadea de busca coa cadea de reemprazamento

en: Replace answers in file in the existing record.
gl_ES: Substituír o rexistro existente polas respostas do ficheiro.

en: Replace choice header (default: "%s")
gl_ES: Reemplazar as opcións de encabezado (default: "%s")

en: Replace rank header (default: "%s")
gl_ES: Reemplazar encabezado de rango (default: "%s")

en: Replace the existing record.
gl_ES: Substituír o rexistro existente.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
gl_ES: Substitúe a etiqueta da opción de resposta 'Outra:' cun texto personalizado

en: Report and skip the new record.
gl_ES: Informar e saltar o novo rexistro.

en: Required
gl_ES: Requirido

en: Required PHP modules:
gl_ES: Módulos PHP necesarios:

en: Reset
gl_ES: Restablecer

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
gl_ES: Restablecer todas as claves ao estado 'non usada'

en: Reset answers and token completed state
gl_ES: Restablecer as respostas e o estado completado das claves

en: Reset conditions
gl_ES: Restablecer as condicións

en: Reset conditions/relevance?
gl_ES: Restablecer condicións/relevancia?

en: Reset now
gl_ES: Reestablecer agora

en: Reset response start ID?
gl_ES: Restablecer o ID de comezo da resposta?

en: Reset start/end date/time?
gl_ES: Restablecer a data/hora de inicio/fin?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
gl_ES: Restablecer as respostas completadas como non completadas

en: Reset this template
gl_ES: Restablecer este modelo

en: Reset this theme
gl_ES: Restablecer este aspecto

en: Reset to default boxes
gl_ES: Restaurar as caixas iniciais

en: Reset to default settings:
gl_ES: Restablecer a configuración por defecto:

en: Resources
gl_ES: Recursos

en: Resources Import Summary
gl_ES: Sumarió da Importación dos Recursos

en: Resources import summary
gl_ES: Sumario da importación de recursos

en: Response
gl_ES: Resposta

en: Response ID
gl_ES: ID de resposta

en: Response data file (*.csv,*.vv,*.txt) (maximum size: %d MB):
gl_ES: Ficheiro de datos de resposta (*.csv, *.vv, *.txt) (tamaño máximo: %d MB):

en: Response filters
gl_ES: Filtros de resposta

en: Response import summary
gl_ES: Sumario de importación de respostas

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
gl_ES: Envío dunha respostas á enquisa {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
gl_ES: Envío dunha resposta á enquisa {SURVEYNAME} con resultados

en: Response summary
gl_ES: Resumo das respostas

en: Response(s) deleted.
gl_ES: Resposta(s) borrada(s).

en: Responses
gl_ES: Respostas

en: Responses & statistics
gl_ES: Respostas e estatísticas

en: Responses and statistics
gl_ES: Respostas e estatísticas

en: Responses containing
gl_ES: Respostas que conteñan

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
gl_ES: As respostas desta enquisa NON son anónimas.

en: Responses to this survey are anonymized.
gl_ES: As respostas desta enquisa son anónimas.

en: Responses will be date stamped.
gl_ES: As respostas serán datadas.

en: Responses will have the IP address logged
gl_ES: As respostas gardarán o enderezo IP

en: Responses will have their referring URL logged.
gl_ES: As respostas gardarán a URL de procedencia.

en: Responses will not be date stamped.
gl_ES: As respostas non serán datadas.

en: Responses will not have the IP address logged.
gl_ES: As respostas non gardarán o enderezo IP.

en: Responses will not have their referring URL logged.
gl_ES: As respostas non gardarán a URL de procedencia.

en: Restart this survey
gl_ES: Reiniciar esta enquisa

en: Restore
gl_ES: Restaurar

en: Restore options
gl_ES: Restablecer as opcións

en: Restrict input to integer values
gl_ES: Restrinxir a entrada a valores enteiros

en: Result
gl_ES: Resultado

en: Results
gl_ES: Resultados

en: Results from LDAP Query.
gl_ES: Resultados da Consulta LDAP.

en: Resume later
gl_ES: Continuar logo

en: Return a formatted string
gl_ES: Devolve unha cadea formatada

en: Return comma-separated list of values
gl_ES: Devolve unha lista de valores separados por comas

en: Return current UNIX timestamp
gl_ES: Devolve a datación UNIX actual

en: Return part of a string
gl_ES: Devolve parte dunha cadea

en: Return to admin home
gl_ES: Volver ao panel de administración

en: Return to label set administration
gl_ES: Voltar á administración do xogo de etiquetas

en: Return to question list
gl_ES: Volver á lista de preguntas

en: Return to survey
gl_ES: Volver á enquisa

en: Return to survey administration
gl_ES: Voltar á administración da enquisa

en: Return to survey list
gl_ES: Volver á lista de enquisas

en: Return to theme list
gl_ES: Voltar á lista de aspectos

en: Returns true if all non-empty responses are unique
gl_ES: Convértese en verdadeiro se todas as respostas non baleiras son únicas

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
gl_ES: Devolve verdadeiro(1) se é unha data válida no calendario gregoriano

en: Reverse a string
gl_ES: Inverte unha cadea

en: Reverse answer order
gl_ES: Inverter a orde das respostas

en: Reverse the slider direction
gl_ES: Invertir a dirección do deslizador

en: Reverses the slider direction and repositions the min/max text accordingly.
gl_ES: Invertir a dirección do deslizador e reposicionar o texto mínimo/máximo en consecuencia.

en: Right to left
gl_ES: De dereita a esquerda

en: Romanian
gl_ES: Romanés

en: Root URL:
gl_ES: URL raíz:

en: Round fractions down
gl_ES: Arredondar as fraccións á baixa

en: Round fractions up
gl_ES: Arredondar fraccións á alza

en: Rounds a number to an optional precision
gl_ES: Arredonda un número cunha precisión opcional

en: Rows
gl_ES: Filas

en: Rows & columns
gl_ES: Filas e columnas

en: Russian
gl_ES: Ruso

en: SMTP debug mode:
gl_ES: Modo de depuración SMTP:

en: SMTP debug output:
gl_ES: Saída da depuración SMTP:

en: SMTP encryption:
gl_ES: Cifrado SMTP:

en: SMTP host:
gl_ES: Cliente SMTP:

en: SMTP password:
gl_ES: Contrasinal SMTP:

en: SMTP username:
gl_ES: Nome de usuario SMTP:

en: SPSS export scale type
gl_ES: Tipo de escala para a exportación a SPSS

en: SPSS version:
gl_ES: Versión de SPSS:

en: SQL CODE THAT FAILED
gl_ES: CÓDIGO SQL ERRADO

en: SQL command failed: %s
gl_ES: Erro na orde SQL: %s

en: Same
gl_ES: Manter

en: Same height for all answer options
gl_ES: A mesma altura para todas as opcións de resposta

en: Same height for lists
gl_ES: Aplicar a mesma altura para todas as listaxes

en: Same origin
gl_ES: Mesma orixe

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Save & activate survey
gl_ES: Gardar / Activar a enquisa

en: Save IP address:
gl_ES: Gardar o enderezo IP:

en: Save IP address?
gl_ES: Gardar o enderezo IP?

en: Save Now
gl_ES: Gardar Agora

en: Save and add a new question
gl_ES: Garde e engada unha pregunta nova

en: Save and add question
gl_ES: Gardar e engadir pregunta

en: Save and close
gl_ES: Gardar e pechar

en: Save and close now and let's edit the answer options.
gl_ES: Garde e peche e editemos agora as opcións de resposta.

en: Save and new
gl_ES: Gardar e novo

en: Save and new group
gl_ES: Gardar e novo grupo

en: Save as PDF
gl_ES: Gardar como PDF

en: Save as label set
gl_ES: Gardar como xogo de etiquetas

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
gl_ES: Gardar ambos no directorio de traballo de R (use getwd() e setwd() na xanela de comandos de R para obtelo e fixalo)

en: Save boxes settings
gl_ES: Gardar a configuración das caixas

en: Save changes
gl_ES: Gardar os cambios

en: Save city
gl_ES: Gardar a cidade

en: Save country
gl_ES: Gardar o país

en: Save for further completion by survey user
gl_ES: Gardar para ser completada máis tarde polo/a usuario/a da enquisa

en: Save postal code
gl_ES: Gardar o código postal

en: Save question group
gl_ES: Gardar un grupo de preguntas

en: Save referrer URL:
gl_ES: Gardar a URL de referencia:

en: Save referrer URL?
gl_ES: Gardar a URL de procedencia?

en: Save settings
gl_ES: Gardar a configuración

en: Save state
gl_ES: Gardar a provincia

en: Save this, then create another:
gl_ES: Gardar este, logo crear outro:

en: Save timings:
gl_ES: Gardar os tempos:

en: Save timings?
gl_ES: Gardar os tempos de resposta?

en: Save your unfinished survey
gl_ES: Gardar a túa enquisa sen rematala

en: Saved
gl_ES: Gardada

en: Saved Survey Details
gl_ES: Detalles do Cuestionario Gardado

en: Saved name:
gl_ES: Nome gardado:

en: Saved responses
gl_ES: Respostas Gardadas

en: Scale
gl_ES: Escala

en: Scale 1
gl_ES: Escala 1

en: Scale 2
gl_ES: Escala 2

en: Scenario
gl_ES: Escenario

en: Scope
gl_ES: Alcance

en: Scope:
gl_ES: Alcance:

en: Screen part files:
gl_ES: Ficheiros de partes da pantalla:

en: Screen:
gl_ES: Pantalla:

en: Search
gl_ES: Buscar

en: Search by group name:
gl_ES: Buscar por nome de grupo:

en: Search for something...
gl_ES: Buscar algo...

en: Search:
gl_ES: Busca:

en: Second choice
gl_ES: Segunda opción

en: Section
gl_ES: Sección

en: Security
gl_ES: Seguranza

en: Security question:
gl_ES: Pregunta de seguranza:

en: Security update
gl_ES: Actualización de seguranza

en: Security update!
gl_ES: Actualización de seguranza.

en: Seed
gl_ES: Semente

en: Select
gl_ES: Seleccionar

en: Select ZIP file:
gl_ES: Seleccionar ficheiro ZIP:

en: Select additional languages
gl_ES: Seleccione os idiomas adicionais

en: Select all
gl_ES: Seleccionar todos/as

en: Select answer:
gl_ES: Seleccione unha resposta:

en: Select columns
gl_ES: Seleccionar columnas

en: Select columns:
gl_ES: Seleccionar columnas:

en: Select decade
gl_ES: Seleccione a década

en: Select file
gl_ES: Seleccionar ficheiro

en: Select icon
gl_ES: Seleccionar icona

en: Select label set file (*.lsl):
gl_ES: Seleccionar o ficheiro do xogo de etiquetas (*.lsl):

en: Select language to add
gl_ES: Selecciona o idioma a engadir

en: Select languages
gl_ES: Seleccionar os idiomas

en: Select month
gl_ES: Seleccionar mes

en: Select question
gl_ES: Seleccionar pregunta

en: Select question file (*.lsq):
gl_ES: Seleccionar ficheiro de pregunta (*.lsq)

en: Select question group file (*.lsg):
gl_ES: Seleccionar o ficheiro de grupo de preguntas (*.lsg):

en: Select question type
gl_ES: Escoller tipo de pregunta

en: Select survey structure file (*.lss, *.txt) or survey archive (*.lsa) (maximum file size: %01.2f MB)
gl_ES: Seleccione o ficheiro de estrutura da enquisa (*.lss, *.txt) ou arquivo de enquisa (*.lsa) (tamaño máximo de ficheiro: %01.2f MB)

en: Select survey to copy:
gl_ES: Seleccione a enquisa a copiar:

en: Select template ZIP file:
gl_ES: Seleccione o ficheiro ZIP de modelo:

en: Select the LDAP query you want to run:
gl_ES: Seleccione a consulta LDAP que quere executar:

en: Select the type of chart to be displayed
gl_ES: Seleccione o tipo de gráfico a amosar

en: Select this
gl_ES: Seleccionar este

en: Select time
gl_ES: Seleccione a hora

en: Select which fields to import as attributes with your {n} participant.|Select which fields to import as attributes with your {n} participants.
gl_ES: Seleccionar que campos importar como atributos dos seus {n} participantes.|Seleccionar que campos importar como atributos dos seus {n} participantes.

en: Select year
gl_ES: Seleccione o ano

en: Select your theme:
gl_ES: Seleccione o aspecto:

en: Select...
gl_ES: Seleccionar...

en: Selectable
gl_ES: Seleccionable

en: Selectable by survey admin
gl_ES: Seleccionable polo/a administrador/a da enquisa

en: Selected
gl_ES: Seleccionado

en: Selected answers
gl_ES: Respostas seleccionadas

en: Selected attribute(s)...
gl_ES: Atributo(s) seleccionado(s)...

en: Selected menu entry/entries...
gl_ES: Entrada(s) de menú seleccionada(s)...

en: Selected menu(s)...
gl_ES: Menú(s) seleccionado(s)...

en: Selected participant share(s)...
gl_ES: Partillamento(s) de participantes seleccionado(s)...

en: Selected participant(s)...
gl_ES: Participante(s) seleccionado(s)...

en: Selected question(s)...
gl_ES: Pregunta(s) seleccionada(s)...

en: Selected quota(s)...
gl_ES: Cota(s) seleccionada(s)...

en: Selected response(s)...
gl_ES: Resposta(s) seleccionada(s)...

en: Selected survey(s)...
gl_ES: Seleccionar enquisa(s)...

en: Selected!
gl_ES: Seleccionado/a.

en: Selected:
gl_ES: Seleccionado:

en: Selection
gl_ES: Selección

en: Semicolon
gl_ES: Punto e coma

en: Send
gl_ES: Enviar

en: Send Invitations
gl_ES: Enviar as Invitacións

en: Send Reminders
gl_ES: Enviar os Lembretes

en: Send basic admin notification email to:
gl_ES: Enviar un correo de notificación básica de administrador/a a:

en: Send confirmation emails:
gl_ES: Enviar correos de confirmación:

en: Send detailed admin notification email to:
gl_ES: Enviar un correo de notificación detallada de administrador/a a:

en: Send email invitation
gl_ES: Enviar unha invitación por correo

en: Send email invitations
gl_ES: Enviar correos de invitación

en: Send email reminder
gl_ES: Enviar un lembrete por correo

en: Send invitation email to token ID(s):
gl_ES: Enviar un correo de invitación ás claves co(s) ID(s):

en: Send invitations
gl_ES: Enviar as invitacións

en: Send me a copy:
gl_ES: Enviarme unha copia:

en: Send reminder to token ID(s):
gl_ES: Enviar ás claves cos ID(s):

en: Send reminders
gl_ES: Enviar os lembretes

en: Sending invitations...
gl_ES: A enviar as invitacións...

en: Sending reminders...
gl_ES: Enviando recordatorios...

en: Sep
gl_ES: Set

en: Separator used:
gl_ES: Separador usado:

en: September
gl_ES: Setembro

en: Serbian (Cyrillic)
gl_ES: Serbian (Cirílico)

en: Serbian (Latin)
gl_ES: Serbio (Latin)

en: Server error!
gl_ES: Erro no servidor.

en: Server name & port:
gl_ES: Nome e porto do servidor:

en: Server time:
gl_ES: Hora do servidor:

en: Server type:
gl_ES: Tipo de servidor:

en: Session lifetime for surveys (seconds):
gl_ES: Duración da sesión nas enquisas (segundos):

en: Session writable
gl_ES: Sesión de escritura

en: Set "Mandatory" state
gl_ES: Establecer o estado a 'Obrigatorio'

en: Set "Other" state
gl_ES: Establecer o estado a 'Outro'

en: Set CSS class
gl_ES: Establecer clase CSS

en: Set Survey Rights
gl_ES: Configurar os Permisos da Enquisa

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
gl_ES: Establece un tipo de medida de SPPS para esta pregunta

en: Set additional options for survey participants
gl_ES: Establecer opcións adicionais para os/as participantes na enquisa

en: Set below if your questions are shown one at a time, group by group or all on one page.
gl_ES: Estableza embaixo se as súas preguntas se amosan de unha en unha, grupo a grupo ou todas nunha páxina.

en: Set conditions
gl_ES: Establecer as condicións

en: Set cookie to prevent repeated participation:
gl_ES: Requirir 'cookie' para previr participación múltiple:

en: Set equation value
gl_ES: Establecer o valor da ecuación

en: Set expiry date
gl_ES: Establecer a data de caducidade

en: Set global permissions for this user
gl_ES: Establecer permisos globais para este/a usuario/a

en: Set name:
gl_ES: Establecer o nome:

en: Set question group
gl_ES: Establecer grupo de preguntas

en: Set question group and position
gl_ES: Establecer grupo de preguntas e posición

en: Set question group for those question
gl_ES: Establecer un grupo de preguntas para esta pregunta

en: Set statistics options
gl_ES: Establecer opcións estatísticas

en: Set survey permissions
gl_ES: Establecer os permisos da enquisa

en: Set survey theme
gl_ES: Establecer o aspecto da enquisa

en: Set template permissions for this user
gl_ES: Establecer os permisos de modelo para este/a usuario/a

en: Set the handle shape. 'Custom' is defined in CSS using the Font Awesome font.
gl_ES: Establece a forma do manexador. No CSS está definido 'Custom' usando o tipo de letra Font Awesome.

en: Set the orientation.
gl_ES: Fixar a orientación.

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
gl_ES: Definir a porcentaxe do largo da columna de (sub-)preguntas (1-100)

en: Set the percentage width of the answers column (1-100)
gl_ES: Establece a porcentaxe de largura da columna de resposta (1-100)

en: Set the size to the input or textarea, the input will be displayed with approximately this size in width.
gl_ES: Establece o tamaño da entrada de texto, que se presentará en pantalla con esa largura aproximada.

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
gl_ES: Configure isto na localización IP/net do servidor de base de datos. Nos máis dos casos 'localhost' funcionará. Pode forzar un socket Unix cunha localización de socket completa.

en: Set token length to:
gl_ES: Establecer a lonxitude da clave en:

en: Set user permissions
gl_ES: Establecer os permisos de usuario/a

en: Set your question type.
gl_ES: Estableza o tipo de pregunta

en: Settings
gl_ES: Configuración

en: Settings & Plugins
gl_ES: Configuración e Complementos

en: Settings for plugin %s
gl_ES: Configuración do complemento %s

en: Settings for plugin: %s
gl_ES: Configuración do complemento: %s

en: Settings for this survey group
gl_ES: Configuración para este grupo de enquisas

en: Settings saved
gl_ES: Gardouse a configuración

en: Share
gl_ES: Compartir

en: Share panel
gl_ES: Panel de compartición

en: Share participant(s)
gl_ES: Partillar participante(s)

en: Share this link
gl_ES: Compartir esta ligazón

en: Share this participant
gl_ES: Partillar este participante

en: Share with all users
gl_ES: Partillar con todos/as os/as usuarios/as

en: Shared by
gl_ES: Compartido/a por

en: Shift-JIS Japanese
gl_ES: Xaponés Shift-JIS

en: Short Free Text
gl_ES: Texto Libre Curto

en: Short names
gl_ES: Nomes curtos

en: Should this attribute be visible on the panel?
gl_ES: Debe amosarse este atributo no panel?

en: Should we proceed with the delete?
gl_ES: Procedemos ao borrado?

en: Show
gl_ES: Amosar

en: Show "No answer":
gl_ES: Amosar 'Sen resposta':

en: Show "There are X questions in this survey":
gl_ES: Amosar "Neste cuestionario hai X preguntas":

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
gl_ES: Amosar a opción 'non resposta' nas preguntas non obrigatorias:

en: Show PHPInfo
gl_ES: Amosar PHPInfo

en: Show a map in the statistics?
gl_ES: Amosar un mapa nas estatísticas?

en: Show advanced settings
gl_ES: Amosar a configuración avanzada

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
gl_ES: Amosar un aviso se as respostas son superiores ao número máximo de respostas

en: Show both
gl_ES: Amosar ambos

en: Show both (Forced by the system administrator)
gl_ES: Amosar ambas (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Show comment
gl_ES: Amosar o comentario

en: Show conditions for this question
gl_ES: Amosar as condicións para esta pregunta

en: Show during registration?
gl_ES: Amosar durante o rexistro?

en: Show grand total
gl_ES: Amosar o total xeral

en: Show grand total for either columns or rows
gl_ES: Amosar totais xerais tanto para columnas ou filas

en: Show graphs in public statistics:
gl_ES: Amosar gráficos nas estatísticas públicas:

en: Show graphs:
gl_ES: Amosar os gráficos:

en: Show group description only
gl_ES: Amosar só a descrición do grupo

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
gl_ES: Amosar só a descrición do grupo (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Show group name and/or group description:
gl_ES: Amosar o nome do grupo e/ou a descrición:

en: Show group name only
gl_ES: Amosar só o nome do grupo

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
gl_ES: Amosar só o nome do grupo (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Show header in answers export PDFs:
gl_ES: Amosar o cabezallo nos PDF exportados coas respostas:

en: Show in public statistics
gl_ES: Amosar nas estatísticas públicas

en: Show in public statistics:
gl_ES: Amosar nas estatísticas públicas:

en: Show javascript alert
gl_ES: Amosar un aviso javascript

en: Show last visited survey and question:
gl_ES: Amosar última enquisa e última pregunta visitadas:

en: Show last..
gl_ES: Amosar as últimas...

en: Show less
gl_ES: Amosar menos

en: Show more
gl_ES: Amosar máis

en: Show next..
gl_ES: Amosar a seguinte...

en: Show next...
gl_ES: Amosar o seguinte...

en: Show on-screen keyboard:
gl_ES: Amosar o teclado en pantalla:

en: Show policy
gl_ES: Amosar política

en: Show previous..
gl_ES: Amosar a anterior...

en: Show previous...
gl_ES: Amosar o anterior...

en: Show progress bar:
gl_ES: Amosar a barra de progreso:

en: Show question code only
gl_ES: Amosar só os códigos de pregunta

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
gl_ES: Amosar só o código da pregunta (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Show question group title and/or description:
gl_ES: Amosar o nome e/ou a descrición do grupo de preguntas:

en: Show question index / allow jumping:
gl_ES: Amosar o índice de preguntas / permitir saltos:

en: Show question number and/or code:
gl_ES: Amosar o número de pregunta e/ou o código:

en: Show question number and/or question code:
gl_ES: Amosar o número e/ou o código de pregunta:

en: Show question number only
gl_ES: Amosar só os números de pregunta

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
gl_ES: Amosar só o número de pregunta (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Show search box on survey list:
gl_ES: Amosar a caixa de busca na lista de enquisas:

en: Show start...
gl_ES: Amosar o inicio...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
gl_ES: Amosar as estatísticas desta pregunta na páxina de estatísticas públicas

en: Show survey list:
gl_ES: Amosar a lista de enquisas:

en: Show survey logic file
gl_ES: Amosar o ficheiro da lóxica do cuestionario

en: Show survey policy text with mandatory checkbox:
gl_ES: Amosar o texto da política da enquisa cun marca de aceptación obrigatoria:

en: Show text responses inline:
gl_ES: Amosar as respostas da mesma liña:

en: Show title
gl_ES: Amosar o título

en: Show totals for
gl_ES: Amosar os totais para

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
gl_ES: Amosa os totais de filas, columnas ou de ambas

en: Show welcome screen:
gl_ES: Amosar a pantalla de benvida:

en: Showing filtered results
gl_ES: A Amosar os Resultados Filtrados

en: Side-menu behaviour:
gl_ES: Comportamento do menú lateral:

en: Sidemenu
gl_ES: Menú lateral

en: Simple bind LDAP configuration doesn't allow LDAP user creation
gl_ES: A configuración simple bind de LDAP non permite a creación de usuarios/as

en: Simple mode
gl_ES: Modo sinxelo

en: Simple options
gl_ES: Opcións simples

en: Simple plugin settings
gl_ES: Configuración dos complementos simples

en: Simple plugins
gl_ES: Complementos simples

en: Simple selector
gl_ES: Selector simple

en: Simple template editor
gl_ES: Editor sinxelo de modelos

en: Sine
gl_ES: Seno

en: Single checkbox
gl_ES: Caixa de marcado única

en: Single choice questions
gl_ES: Preguntas de resposta única

en: Single response: ID %s
gl_ES: Unha soa resposta: ID %s

en: Site name
gl_ES: Nome do sitio

en: Site name:
gl_ES: Nome do sitio:

en: Size
gl_ES: Tamaño

en: Skipped files:
gl_ES: Ficheiros obviados:

en: Skipped tokens entry:
gl_ES: Entrada de claves ignorada:

en: Slider
gl_ES: Deslizador

en: Slider accuracy
gl_ES: Sensibilidade do deslizador

en: Slider initial value
gl_ES: Valor inicial do deslizador

en: Slider initial value set at start
gl_ES: Valor inicial do deslizador ao comezo

en: Slider left/right text separator
gl_ES: Separador textual esquerda/dereita no deslizador

en: Slider maximum value
gl_ES: Valor máximo do deslizador

en: Slider minimum value
gl_ES: Valor mínimo do deslizador

en: Slider starts at the middle position
gl_ES: O deslizador comeza na posición central

en: Slider with emoticon
gl_ES: Deslizador con emoticonas

en: Slovak
gl_ES: Eslovaco

en: Slovenian
gl_ES: Esloveno

en: Some URL description
gl_ES: Unha descrición da URL

en: Some automatic fixes were already applied.
gl_ES: Aplicáronse automaticamente algúns arranxos.

en: Some description text
gl_ES: Un texto de descrición

en: Some directories are not writable. Please change the folder permissions for /tmp and /upload/themes in order to enable this option.
gl_ES: Non se pode escribir nalgúns directorios. Mude os permisos dos cartafoles /tmp e /upload/themes para activar esta opción.

en: Some emails were not sent because the server did not accept the email(s) or some other error occured.
gl_ES: Algúns emails non se enviaron porque o servidor non acepta o(s) email(s) ou aconteceu outro erro.

en: Some entries had a validity date set which was not yet valid or not valid anymore.
gl_ES: Algunhas entradas teñen un conxunto de datas de validación que xa non foron ou non son válidas.

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
gl_ES: Pasos doados para crear a primeira enquisa:

en: Some questions have been disabled
gl_ES: Desactiváronse algunhas preguntas

en: Some text in this answer
gl_ES: Algún texto nesta resposta

en: Something went wrong!
gl_ES: Aconteceu un erro.

en: Something went wrong! Are the survey menus properly restored?
gl_ES: Aconteceu un erro. Restablecéronse correctamente os menús da enquisa?

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
gl_ES: Sentímolo, neste cuestionario hai tipos de pregunta non soportados.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
gl_ES: Sentímolo, as respostas sobrepasan unha cota da enquisa.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
gl_ES: Síntoo, pero o módulo LDAP non se atopa na configuración de PHP.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
gl_ES: Sentímolo, non se pode xerar o gráfico porque esta pregunta aínda non ten respostas.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
gl_ES: Sentímolo, pero esta pregunta ten demasiadas opcións de resposta para ser amosadas adecuadamente nunha gráfica.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
gl_ES: Sentímolo, non se poden cargar máis ficheiros.

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
gl_ES: Sentímolo, só se permiten extensións %s.

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
gl_ES: Sentímolo, só pode cargar %s ficheiros nesta pregunta.

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
gl_ES: Sentímolo, o nome indicado para o xogo de etiquetas xa está na base de datos. Indique un nome diferente.

en: Sorry, the request failed!
gl_ES: Sentímolo, erro na petición.

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
gl_ES: Sentímolo, o ficheiro cargado (%s) supera o tamaño permitido de %s KB.

en: Sorry, there are no files for this response.
gl_ES: Sentímolo, non hai ficheiros para esta resposta.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
gl_ES: Sentímolo, non se permite esta extensión de ficheiro (%s).

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %01.2f MB are allowed.
gl_ES: Sentímolo, este ficheiro é demasiado grande. Só se permiten ficheiros até %01.2f MB.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
gl_ES: Sentímolo, este ficheiro é demasiado grande. Só se permiten ficheiros até %s KB.

en: Sorry, this file was not found.
gl_ES: Sentímolo, non se atopou este ficheiro.

en: Sorry, this response was not found.
gl_ES: Sentímolo, non se atopou esta resposta.

en: Sort answers alphabetically
gl_ES: Ordenar as respostas alfabeticamente

en: Sort order
gl_ES: Ordenación

en: Sort the answer options alphabetically
gl_ES: Ordenar as opcións de resposta alfabeticamente

en: Source table
gl_ES: Táboa de orixe

en: Spanish
gl_ES: Español

en: Spanish (Argentina)
gl_ES: Español (Arxentina)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
gl_ES: Español (Arxentina) (Informal)

en: Spanish (Chile)
gl_ES: Español (Chile)

en: Spanish (Mexico)
gl_ES: Español (México)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
gl_ES: Indicar un formato de data/hora personalizado (permítense os formatos <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> e os caracteres "-./: " para día/mes/ano/hora/minutos con ou sen ceros ao comezo respectivamente. Predetermina o formato de data da enquisa

en: Square
gl_ES: Cadrado

en: Square root
gl_ES: Raíz cadrada

en: Standard deviation
gl_ES: Desvío padrón

en: Standard fields
gl_ES: Campos estándar

en: Standard token fields
gl_ES: Campos estándar de credenciais

en: Stars
gl_ES: Estrelas

en: Start HTML editor in a popup window
gl_ES: Iniciar o editor de HTML nunha ventá emerxente

en: Start bounce processing
gl_ES: Comezar procesamento dos rexeitamentos

en: Start database upgrade
gl_ES: Comezar a actualización da base de datos

en: Start date/time:
gl_ES: Inicio:

en: Start installation
gl_ES: Comezar a instalación

en: Start language
gl_ES: Idioma inicial

en: Start language:
gl_ES: Comezar linguaxe:

en: Start survey
gl_ES: Comezar a enquisa

en: Start the tour
gl_ES: Comezar a presentación

en: Start: %s
gl_ES: Inicio: %s

en: Started but not yet completed
gl_ES: Iniciada pero non completada

en: Starting from:
gl_ES: Comezando en:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
gl_ES: A partir da versión2.05 os nomes de variables só poden conter letras e números e non comezar por estes. Desbotouse este nome de variable.

en: Statistics
gl_ES: Estatísticas

en: Statistics URL
gl_ES: URL das estatísticas

en: Statistics report language:
gl_ES: Idioma do informe estatístico:

en: Statistics survey %s
gl_ES: Estatísticas da enquisa %s

en: Status
gl_ES: Estado

en: Status:
gl_ES: Estado:

en: Stay safe and up to date
gl_ES: Póñase ao día e a seguro

en: Step 1:
gl_ES: Paso 1:

en: Step 2:
gl_ES: Paso 2:

en: Step value
gl_ES: Valor de paso

en: Stop this survey
gl_ES: Deter esta enquisa

en: Storage
gl_ES: Espazo

en: Store the city?
gl_ES: Almacenar a cidade?

en: Store the country?
gl_ES: Gardar o país?

en: Store the postal code?
gl_ES: Gardar o código postal?

en: Store the state?
gl_ES: Gardar a provincia?

en: Straight
gl_ES: Directo

en: Strip HTML and PHP tags from a string
gl_ES: Elimina as etiquetas HTML e PHP dunha cadea

en: Strip HTML code:
gl_ES: Retirar código HTML:

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
gl_ES: Elimina espazos en branco (ou outros caracteres) do comezo e final dunha cadea

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
gl_ES: Elimina espazos en branco (ou outros caracteres) ao comezo dunha cadea

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
gl_ES: Elimina espazos en branco (ou outros caracteres) ao final dunha cadea

en: Structure
gl_ES: Estrutura

en: Style:
gl_ES: Tipo:

en: Subject:
gl_ES: Asunto:

en: Submission date
gl_ES: Data de envío

en: Submit
gl_ES: Enviar

en: Submit Your Survey.
gl_ES: Enviar o Cuestionario.

en: Submit your answers
gl_ES: Enviar as respostas

en: Submit your survey.
gl_ES: Enviar o cuestionario.

en: Submitted
gl_ES: Enviado

en: Subquestion ID
gl_ES: ID de subpregunta

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
gl_ES: Os códigos de subpregunta só poden conter caracteres alfanuméricos.

en: Subquestion codes must be unique.
gl_ES: Os códigos de subpregunta teñen que ser únicos.

en: Subquestions
gl_ES: Subpreguntas

en: Subquestions %s could not be updated.
gl_ES: Non se puido actualizar a subpregunta %s.

en: Subquestions were successfully saved.
gl_ES: Gardáronse correctamente as subpreguntas.

en: Subscribe to ComfortUpdate!
gl_ES: Subscribir a Actualización Cómoda.

en: Subtotals based on displayed questions:
gl_ES: Subtotais baseados nas preguntas amosadas:

en: Success
gl_ES: Feito

en: Success!
gl_ES: Feito.

en: Successful login
gl_ES: Inicio de sesión correcto

en: Successfully created CPDB entries
gl_ES: Creáronse as entradas CPDB correctamente

en: Successfully created token entries
gl_ES: Entradas de clave creadas correctamente

en: Successfully deleted user group.
gl_ES: O gGrupo de usuarios/as borrouse correctamente.

en: Sum
gl_ES: Suma

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
gl_ES: Sumar os valores das preguntas responiddas da listaxe que conteñan o criterio (arg op value)

en: Summary
gl_ES: Sumario

en: Summary for %s
gl_ES: Sumario para %s

en: Superadministrator
gl_ES: Superadministrador/a

en: Support this project - Donate to
gl_ES: Contribúa para este proxecto - Faga unha doazón a

en: Support this project - Donate to %s!
gl_ES: Apoie este proxecto - Doe a %s!

en: Survey
gl_ES: Enquisa

en: Survey %s
gl_ES: Enquisa %s

en: Survey Has Been Deactivated
gl_ES: Desactivouse a Enquisa

en: Survey ID
gl_ES: ID da enquisa

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
gl_ES: Gardada a enquisa co ID %d en %s contendo %d rexistro(s)

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
gl_ES: Gardada a enquisa co ID %d en %s contendo %d rexistro(s) (%s)

en: Survey ID (SID)
gl_ES: ID da enquisa (SID)

en: Survey ID:
gl_ES: ID da enquisa:

en: Survey URL:|Survey URLs:
gl_ES: URL da enquisa:|URLs da enquisa:

en: Survey activation
gl_ES: Activación do cuestionario

en: Survey activation error
gl_ES: Erro de activación da enquisa

en: Survey administrator %s (%s)
gl_ES: Administrador/a da enquisa %s (%s)

en: Survey archive (*.lsa)
gl_ES: Ficheiro da enquisa (*.lsa)

en: Survey archive (.lsa)
gl_ES: Arquivo da enquisa (.lsa)

en: Survey archive - only available for active surveys
gl_ES: Arquivo de enquisas - dispoñible só para enquisas activas

en: Survey bounce email address:
gl_ES: Email dos rexeitamentos á enquisa:

en: Survey cannot be activated yet.
gl_ES: A enquisa aínda non pode ser activada.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
gl_ES: Non pode activarse a enquisa. Ou non ten permisos ou non hai preguntas.

en: Survey content
gl_ES: Contido do cuestionario

en: Survey copy summary
gl_ES: Sumario da copia da enquisa

en: Survey could not be created because it did not have a title
gl_ES: Non se puido crear a enquisa porque non ten un título

en: Survey could not be updated
gl_ES: Non se puido actualizar a enquisa

en: Survey data policy
gl_ES: Política de datos da enquisa

en: Survey data policy checkbox label:
gl_ES: Etiqueta da marca de aceptación da política de datos da enquisa:

en: Survey data policy error message:
gl_ES: Mensaxe de erro da política de datos da enquisa:

en: Survey data policy error:
gl_ES: Erro na política de datos da enquisa:

en: Survey data policy label:
gl_ES: Etiqueta da política de datos da enquisa:

en: Survey data policy message:
gl_ES: Mensaxe da política de datos da enquisa:

en: Survey data policy notice error:
gl_ES: Erro do aviso da política de datos da enquisa:

en: Survey data policy notice label:
gl_ES: Etiqueta do aviso da política de datos da enquisa:

en: Survey data policy notice:
gl_ES: Aviso sobre a política de datos da enquisa:

en: Survey data policy:
gl_ES: Política de datos da enquisa:

en: Survey deleted.
gl_ES: Borrouse a enquisa.

en: Survey deletion
gl_ES: Borrado de enquisas

en: Survey description
gl_ES: Descrición da enquisa

en: Survey display mode is set to %s:
gl_ES: O modo de visualización da enquisa está establecido en %s:

en: Survey does not pass consistency check
gl_ES: A enquisa non supera a comprobación de consistencia

en: Survey expiration date
gl_ES: Data de caducidade do cuestionario

en: Survey files deleted.
gl_ES: Borráronse os ficheiros da enquisa.

en: Survey general settings
gl_ES: Configuración xeral da enquisa

en: Survey group ID
gl_ES: ID do grupo de enquisa

en: Survey groups
gl_ES: Grupos de enquisas

en: Survey groups:
gl_ES: Grupos de enquisas:

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
gl_ES: Activouse a enquisa. A táboa de resultados creouse correctamente.

en: Survey id
gl_ES: ID de enquisa

en: Survey import summary
gl_ES: Sumario de importación da enquisa

en: Survey language could not be created.
gl_ES: Non se puido crear o idioma da enquisa.

en: Survey list
gl_ES: Lista de enquisas

en: Survey logic file
gl_ES: Arquivo de lóxica da enquisa

en: Survey logic view
gl_ES: Vista lóxica da enquisa

en: Survey menu
gl_ES: Menú da enquisa

en: Survey menu entry ID
gl_ES: ID de entrada do menú da enquisa

en: Survey menus
gl_ES: Menús da enquisa

en: Survey name
gl_ES: Nome da enquisa

en: Survey name (ID)
gl_ES: Nome da enquisa (ID)

en: Survey name (ID):
gl_ES: Nome da enquisa (ID):

en: Survey not found
gl_ES: Non se atopou a enquisa

en: Survey options for theme %s
gl_ES: Oocións de enquisa para o aspecto %s

en: Survey overview
gl_ES: Vista xeral da enquisa

en: Survey owner:
gl_ES: Creador/a da enquisa:

en: Survey participant attributes
gl_ES: Atributos dos/das participantes na enquisa

en: Survey participant attributes to create
gl_ES: Atributos de participantes na enquisa a crear

en: Survey participant data (if available)
gl_ES: Datos de participantes na enquisa (se existen)

en: Survey participant export options
gl_ES: Opcións de exportación de participantes na enquisa

en: Survey participant settings
gl_ES: Configuración dos/das participantes na enquisa

en: Survey participant summary
gl_ES: Sumario de participantes na enquisa

en: Survey participants
gl_ES: Participantes na enquisa

en: Survey participants have not been initialised for this survey.
gl_ES: Non foron inicializados participantes nesta enquisa.

en: Survey permissions
gl_ES: Permisos da enquisa

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
gl_ES: Gardáronse correctamente os permisos de enquisa para todos/as os/as usuarios/as deste grupo.

en: Survey permissions were successfully updated.
gl_ES: Actualizáronse correctamente os permisos da enquisa.

en: Survey preview only for administration users:
gl_ES: Previsualización da enquisa só para administradores/as:

en: Survey quick actions
gl_ES: Accións rápidas da enquisa

en: Survey quota
gl_ES: Cupo da enquisa

en: Survey quotas
gl_ES: Cotas da enquisa

en: Survey registration confirmation
gl_ES: Confirmación de rexistro na enquisa

en: Survey response
gl_ES: Resposta da enquisa

en: Survey response %d
gl_ES: Resposta da enquisa %d

en: Survey responses
gl_ES: Respostas á enquisa

en: Survey security
gl_ES: Seguridade da enquisa

en: Survey settings
gl_ES: Configuración da enquisa

en: Survey settings were successfully saved.
gl_ES: Gardouse correctamente a configuración da enquisa.

en: Survey settings:
gl_ES: Configuración da enquisa:

en: Survey status:
gl_ES: Estado da enquisa:

en: Survey storage
gl_ES: Espazo de enquisas

en: Survey structure
gl_ES: Estructura da enquisa

en: Survey structure (*.lss)
gl_ES: Estrutura da enquisa (*.lss)

en: Survey structure (.lss)
gl_ES: Estrutura de enquisa (*.lss)

en: Survey structure import summary
gl_ES: Sumario da importación da estrutura da enquisa

en: Survey summary
gl_ES: Resumo da enquisa

en: Survey template options
gl_ES: Opcións do modelo da enquisa

en: Survey text elements
gl_ES: Elementos de texto da enquisa

en: Survey theme
gl_ES: Aspecto de enquisa

en: Survey theme:
gl_ES: Aspecto de enquisa:

en: Survey themes
gl_ES: Aspectos da enquisa

en: Survey title
gl_ES: Título da enquisa

en: Survey title and description
gl_ES: Título e descripción da enquisa

en: Survey title:
gl_ES: Título da enquisa:

en: Survey-SID/Group
gl_ES: ID da Enquisa/Grupo

en: Survey?
gl_ES: Enquisa?

en: Surveys
gl_ES: Enquisas

en: Surveys in this group
gl_ES: Enquisas neste grupo

en: Surveys in this group:
gl_ES: Enquisas neste grupo:

en: Swahili
gl_ES: Suahili

en: Swedish
gl_ES: Sueco

en: Switch to closed-access mode
gl_ES: Cambiar ao modo de acceso pechado

en: System information
gl_ES: Información do sistema

en: System overview
gl_ES: Vista xeral do sistema

en: TIS620 Thai
gl_ES: Tailandés TIS620

en: Tab-separated-values format (*.txt)
gl_ES: Formato tab-separated-values (*.txt)

en: Table column usage
gl_ES: Uso de columnas de táboa

en: Table prefix
gl_ES: Prefixo de táboa

en: Table prefix:
gl_ES: Prefixo de táboa:

en: Table size usage
gl_ES: Uso do tamaño de táboa

en: Take ownership
gl_ES: Coller en propiedade

en: Tangent
gl_ES: Tanxente

en: Target (sub-)question:
gl_ES: (Sub)pregunta obxectivo:

en: Target database version:
gl_ES: Versión obxectivo da base de datos:

en: Target question
gl_ES: Pregunta obxectivo

en: Template
gl_ES: Modelo

en: Template '%s' could not be found.
gl_ES: Non se atopou o modelo '%s'.

en: Template '%s' does already exist.
gl_ES: O modelo '%s' xa existe.

en: Template '%s' was successfully deleted.
gl_ES: O modelo '%s' borrouse correctamente.

en: Template Sample
gl_ES: Exemplo de modelo

en: Template could not be renamed to '%s'.
gl_ES: Non pode renomearse o modelo como '%s'.

en: Template editor mode:
gl_ES: Modo de edición de modelos:

en: Template editor:
gl_ES: Editor de modelos:

en: Template permissions were updated successfully.
gl_ES: Actualizáronse correctamente os permisos dos modelos.

en: Template:
gl_ES: Modelo:

en: Template:
gl_ES: Modelo:

en: Templates
gl_ES: Modelos

en: Terminate survey
gl_ES: Terminar a enquisa

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
gl_ES: Comprobe se o servidor ten activado o SSL premendo nesta ligazón.

en: Test navigation
gl_ES: Probar a navegación

en: Text [Help] (Tip)
gl_ES: Texto [Axuda] (Axuda)

en: Text abbreviated:
gl_ES: Texto abreviado:

en: Text box
gl_ES: Caixa de texto

en: Text display
gl_ES: Pantalla de texto

en: Text elements
gl_ES: Elementos de texto

en: Text input box width
gl_ES: Largura da caixa de introdución de texto

en: Text input size
gl_ES: Tamaño da entrada de texto

en: Text inputs
gl_ES: Entradas de texto

en: Text needs to be lowercase.
gl_ES: O texto ten que estar en minúsculas.

en: Text needs to be uppercase.
gl_ES: O texto ten que estar en maiúsculas.

en: Text questions
gl_ES: Preguntas de texto

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
gl_ES: Texto amosado en cada fila de subpreguntas entre as dúas escalas no modo de lista despregable

en: Thai
gl_ES: Tailandés

en: Thank you for completing this survey.
gl_ES: Grazas por completar este cuestionario.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
gl_ES: Grazas por rexistrarse e participar nesta enquisa.

en: Thank you for registering. You will receive an email shortly.
gl_ES: Grazas por se rexistrar. En breve recibirá un correo.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
gl_ES: Grazas por gardar o que leva feito de enquisa. Pode usar os datos seguintes para volver a este cuestionario e continuar onde tivo que deixalo. Conserve este correo para consulta posterior - nós non almacenamos o contrasinal.

en: Thank you for taking the tour!
gl_ES: Grazas por asistir á presentación.

en: Thank you!
gl_ES: Grazas.

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
gl_ES: O 'aviso de finalización do tempo' permanecerá visíbel durante varios segundos (non desapacerá por defecto)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
gl_ES: O segundo 'aviso de finalización do tempo' permanecerá visíbel durante varios segundos (non desapacerá por defecto)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
gl_ES: A segunda mensaxe a amosar como 'aviso de finalización do tempo' (se deixa isto en branco amosarase un aviso predefinido)

en: The ComfortUpdate service is currently undergoing maintenance.
gl_ES: O servizo de Actualización Cómoda áchase en mantemento.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is a great feature to easily update to the latest version of LimeSurvey. To use it you will need an update key.
gl_ES: A Actualización Cómoda de LimeSurvey é unha gran funcionalidade para actualizarse facilmente á última versión de LimeSurvey- Para usala precisará unha clave de actualización.

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
gl_ES: A Actualización Fácil de LimeSurvey é un procedemento sinxelo para se actualizar rapidamente coa última versión de LimeSurvey.

en: The ZIP library is not activated in your PHP configuration thus importing ZIP files is currently disabled.
gl_ES: A biblioteca ZIP non está activada na configuración de PDP e por iso a importación de ficheiros ZIP está desactivada.

en: The above error occurred when the Web server was processing your request.
gl_ES: O erro anterior ocorre cando o servidor web estaba a procesar a petición.

en: The actual question text
gl_ES: O texto actual da pregunta

en: The address you have entered is already registered. An email has been sent to this address with a link that gives you access to the survey.
gl_ES: O enderezo introducido xa está rexistrado. Enviouse un correo a ese enderezo cunha ligazón que lle permite acceder á enquisa.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
gl_ES: As opcións de resposta distribuiranse ao longo do número de columnas fixadas aquí

en: The answer options will be shown for each subquestion.
gl_ES: A opción de resposta amosarase en cada subpregunta.

en: The answer to the security question is incorrect.
gl_ES: A resposta á pregunta de seguranza é incorrecta.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
gl_ES: A(s) resposta(s) deben cumprir este criterio de array_filter:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
gl_ES: A(s) resposta(s) deben cumprir este criterio de validación:

en: The array question is a type that creates a matrix for the participant.
gl_ES: A pregunta de matriz é un tipo que presenta unha táboa á persoa participante.

en: The availability of options is related to the type of question you previously chose.
gl_ES: A dispoñibilidade de opcións está relacionada co tipo de pregunta escollida previamente.

en: The basic functions
gl_ES: As funcións básicas

en: The condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
gl_ES: Non se puido engadir a condición. Non inclúe a pregunta e/ou a resposta na que se basea a condición. Asegúrese de ter seleccionadas unha pregunta e unha resposta.

en: The condition could not be updated! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
gl_ES: Non se puido actualizar a condición. Non inclúe a pregunta e/ou a resposta na que se basea a condición. Asegúrese de que seleccionou unha pregunta e unha resposta.

en: The database does not meet the minimum MySQL/MariaDB server version requirement for LimeSurvey (%s). Found version: %s
gl_ES: A base de datos non cumpre cos requisitos de Limesurvey para a versión do servidor MySQL/MariaDBLimeSurvey (%s). Atopouse a versión: %s

en: The database exists and contains LimeSurvey tables.
gl_ES: A base de datos existe e contén táboas de LimeSurvey.

en: The database has been updated from version %s to version %s.
gl_ES: A base de datos actualizouse da versión %s á %s.

en: The database you specified does already exist.
gl_ES: A base de datos especificada xa existe.

en: The database you specified does not exist:
gl_ES: A base de datos indicada non existe:

en: The email address is not valid.
gl_ES: O enderezo de correo non é válido.

en: The email address you have entered is already registered and the survey has been completed.
gl_ES: O enderezo de correo introducido xa está rexistrado e a enquisa xa foi completada.

en: The email you used is not valid. Please try again.
gl_ES: O correo que usou non é válido. Probe de novo.

en: The end message
gl_ES: A mensaxe de despedida

en: The entry was assigned the following record id:
gl_ES: A entrada recibiu o seguinte ID de rexistro:

en: The existing label set has assessment values assigned.
gl_ES: O xogo de etiquetas existente ten asignados valores de avaliación.

en: The existing label set has different/more languages.
gl_ES: O xogo de etiquetas existente ten máis/diferentes idiomas.

en: The file %s was deleted.
gl_ES: O arquivo %s foi eliminado.

en: The file has been successfully uploaded.
gl_ES: O ficheiro cargouse correctamente.

en: The folder %s doesn't exist and can't be created.
gl_ES: O cartafol %s non existe e non pode ser creado.

en: The following LimeSurvey updates are available:
gl_ES: Están dispoñibles as seguintes actualizacións de LimeSurvey:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
gl_ES: Atopáronse os seguintes campos adicionais no arquivo CSV.

en: The following answers should be deleted:
gl_ES: Deberían borrarse as respostas seguintes:

en: The following assessments should be deleted:
gl_ES: Deberían borrarse as avaliacións seguintes:

en: The following conditions should be deleted:
gl_ES: Deberían borrase as condicións seguintes:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
gl_ES: Modificaranse ou borraranse os ficheiros seguintes excepto se foron modificados por alguén máis.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is unusual and may result from an earlier update attempt.
gl_ES: A actualización engadirá os ficheiros seguintes, que xa existen. Isto non é habitual e pode deberse a un intento anterior de actualización.

en: The following groups should be deleted:
gl_ES: Deberían borrarse os grupos seguintes:

en: The following old survey participants tables could be restored:
gl_ES: Puidéronse restaurar as seguintes táboas vellas de participantes na enquisa:

en: The following old survey participants tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
gl_ES: Deben borrarse as seguintes táboas de claves vellas porque xa non conteñen rexistros ou a súa enquisa pai xa non existe:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
gl_ES: As seguintes táboas de respostas vellas existen en poden borrarse se non as pecisa máis:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
gl_ES: Deben borrarse as seguintes táboas de enquisa vellas porque xa non conteñen rexistros ou a enquisa matriz xa non existe:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
gl_ES: As vellas táboas de claves seguintes existen e poden borrase se non se precisan:

en: The following problems have been found:
gl_ES: Atopáronse os seguintes problemas:

en: The following questions should be deleted:
gl_ES: Deberían borrarse as preguntas seguintes:

en: The following steps will be done by this update:
gl_ES: A actualización debería ter completado os seguintes pasos:

en: The following survey language settings should be deleted:
gl_ES: Debería borrarse a seguinte configuración de idiomas da enquisa:

en: The following surveys are available:
gl_ES: Están dispoñibles as enquisas seguintes:

en: The following surveys should be deleted:
gl_ES: Deberían borrarse as enquisas seguintes:

en: The following user group assignments should be deleted:
gl_ES: As seguintes asignacións a grupos de usuarios/as deben borrarse:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
gl_ES: Non se atopou o ficheiro de tipos de letra %s no directorio <limesurvey root folder>/fonts. Para xerar os gráficos revise o ficheiro txt do seu idioma no directorio de tipos de letra.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
gl_ES: O marcador amósase no centro do deslizador excepto cando se fixa o valor inicial (isto non fixa o valor inicial).

en: The imap PHP library is not installed or not activated. Please contact your system administrator.
gl_ES: A biblioteca imap de PHP non está instalada ou activada. Contacte o/a administrador/a do sistema.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
gl_ES: Os idiomas do ficheiro de grupo importado deben conter polo menos o idioma base deste cuestionario.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
gl_ES: Entre os idiomas do ficheiro de preguntas importado debe estar presente o idioma base deste cuestionario.

en: The last column shows the total for the row.
gl_ES: A última columna amosa o total da liña.

en: The last row shows the total for the column and the last column shows the total for the row.
gl_ES: A última fila amosa o total da columna e a última columna amosa o total da fila.

en: The last row shows the total for the column.
gl_ES: A última liña amosa o total da columna.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
gl_ES: Logaritmo de número base, ou se é posible, logaritmo natural.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
gl_ES: Cargouse o número máximo de ficheiros. Pode voltar á enquisa.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
gl_ES: A mensaxe a amosar como 'aviso de finalización do tempo' (se deixa isto en branco amosarase un aviso predefinido)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
gl_ES: A mensaxe a amosar cando o tempo limite rematou (se deixa isto en branco amosarase unha mensaxe predefinida)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
gl_ES: Non se cargou o número mínimo de ficheiros.

en: The most important question-related options are displayed here.
gl_ES: As opcións máis importantes relacionadas coas preguntas móstranse aquí.

en: The new question group/question order was successfully saved.
gl_ES: Gardouse correctamente a nova orde das preguntas/grupos de preguntas.

en: The password can't be empty.
gl_ES: O contrasinal non pode quedar baleiro.

en: The password will be generated and sent by email.
gl_ES: Xerarase un contrasinal e enviaráselle por correo.

en: The password you have chosen at the optional settings step.
gl_ES: O contrasinal elixido no paso de configuración opcional.

en: The permissions of this superadmin cannot be updated!
gl_ES: Non poden actualizarse os permisos de superadministrador/a.

en: The plugin settings were saved.
gl_ES: Gardouse a configuración do complemento.

en: The plugin was not found.
gl_ES: Non se atopou o complemento.

en: The question bar
gl_ES: A barra de preguntas

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
gl_ES: A enquisa non puido ser engadida. Debe introducir, polo menos, un código de pregunta.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
gl_ES: Non se puido engadir a pregunta. Debe introducir polo menos un código de pregunta.

en: The question could not be imported for the following reasons:
gl_ES: Non se puido importar a pregunta polas razóns seguintes:

en: The question group was deleted.
gl_ES: Borrouse o grupo de preguntas.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
gl_ES: O rexistro coas súas respostas a este cuestionario non contén ningunha información identificativa sobre Vostede, a menos que unha pregunta do cuestionario explicitamente lle pida algún dato identificativo.

en: The records have been saved successfully!
gl_ES: Gardáronse os rexistros correctamente.

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
gl_ES: A comprobación de redundancia procura táboas abandonadas despois de desactivar unha enquisa. Pode borralas se non as precisa máis.

en: The related survey is missing.
gl_ES: Falta a enquisa relacionada.

en: The request could not be understood by the server due to malformed syntax.
gl_ES: O servidor non entendeu a petición por mor dunha sintaxe incorrecta.

en: The requested URL was not found on this server.
gl_ES: A URL solicitada non se atopa neste servidor.

en: The requested files do not exist on the server.
gl_ES: O ficheiro requirido non se atopa no servidor.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
gl_ES: Non se pode crear o directorio que precisa para gardar os ficheiros que cargou. Comprobe os permisos dos ficheiros no directorio /upload/surveys.

en: The response record %s was updated.
gl_ES: Actualizouse o rexistro da resposta %s.

en: The response timings table has been renamed to:
gl_ES: A táboa de cronometraxe das respostas renomeouse como:

en: The responses table has been renamed to:
gl_ES: A táboa de respostas renomeouse como:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
gl_ES: As respostas desta enquisa xa non están dispoñíbeis usando LimeSurvey.

en: The selected attribute was invalid.
gl_ES: O atributo seleccionado non é válido.

en: The server tried to call an unknown view!
gl_ES: O servidor tentou chamar a unha vista descoñecida.

en: The settings tab with the survey menu
gl_ES: A lapela de configuración co menú da enquisa

en: The sidebar
gl_ES: A barra lateral

en: The sum must be at least %s
gl_ES: A suma debe ser como mínimo %s

en: The sum must be at most %s
gl_ES: A suma debe ser como máximo %s

en: The sum must be between %s and %s
gl_ES: A suma debe estar entre %s e %s

en: The sum must equal %s
gl_ES: A suma debe ser igual a %s

en: The sum must equal %s.
gl_ES: A suma debe ser igual a %s.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
gl_ES: A suma das múltiplas entradas numéricas debe ser maior que este valor

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
gl_ES: Non pode activarse a enquisa até que se resolvan estes problemas.

en: The survey description
gl_ES: A descrición da enquisa

en: The survey group '%s' was deleted.
gl_ES: Borrouse o grupo de enquisas '%s'.

en: The survey in which you are trying to participate does not seem to exist.
gl_ES: A enquisa na que tenta participar parece que non existe.

en: The survey participant was successfully updated.
gl_ES: Actualizouse correctamente o/a participante na enquisa.

en: The survey response table could not be created.
gl_ES: Non se puido crear a táboa de respostas da enquisa.

en: The survey structure
gl_ES: A estrutura da enquisa

en: The survey title
gl_ES: O título da enquisa

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
gl_ES: A enquisa venceu ao superarse a data de caducidade fixada na configuración da enquisa.

en: The survey you selected does not exist
gl_ES: A enquisa seleccionada non existe

en: The template upload directory doesn't exist or is not writable.
gl_ES: O cartafol de carga de modelos non existe ou non é escribible.

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
gl_ES: A mensaxe de texto que se amosa no cronómetro de tempo restante

en: The theme '%s' has been reset.
gl_ES: Restableceuse o aspecto '%s'.

en: The theme upload directory doesn't exist or is not writable.
gl_ES: O directorio de carga do aspecto non existe ou non é escribible.

en: The three top boxes are the most basic functions of LimeSurvey.
gl_ES: As tres caixas superiores son as funcións máis básicas de LimeSurvey.

en: The title of your question
gl_ES: O título da pregunta

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
gl_ES: A clave que indicou non é válida ou xa foi usada.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
gl_ES: A clave que indicou non é válida ou xa foi usada.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
gl_ES: A clave que indicou non coincide coa que identifica a sesión.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
gl_ES: A táboa de claves asociada a esta enquisa renomeouse como:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
gl_ES: Eliminouse a táboa de claves e xa se pode acceder a esta enquisa sen elas.

en: The top bar
gl_ES: A barra superior

en: The type of your database management system
gl_ES: O tipo do sistema de xestión de bases de datos

en: The update is now complete!
gl_ES: A actualización rematou.

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
gl_ES: Actualmente o servidor de actualizacións está ocupado. Isto acontece normalmente cando os ficheiros de actualización necesarios para unha nova versión están a ser preparados.

en: The user name cannot be changed.
gl_ES: Non se pode cambiar o nome de usuario/a.

en: The username already exists.
gl_ES: O nome de usuario/a xa existe.

en: The value of this variable can not be changed
gl_ES: Non se pode cambiar o valor desta variable

en: The welcome message
gl_ES: A mensaxe de benvida

en: Theme %s does not exist.
gl_ES: O aspecto %s non existe.

en: Theme '%s' does not exist.
gl_ES: O aspectos '%s' non existe.

en: Theme '%s' has been uninstalled because it's not compatible with this LimeSurvey version.
gl_ES: Desinstalouse o aspecto '%s' porque non é compatible con esta versión de LimeSurvey.

en: Theme '%s' was successfully deleted.
gl_ES: Borrouse correctamente o aspecto '%s'.

en: Theme editor
gl_ES: Editor de aspecto

en: Theme editor:
gl_ES: Editor de aspecto:

en: Theme name
gl_ES: Nome do aspecto

en: Theme options
gl_ES: Opcións do aspecto

en: Theme options differences
gl_ES: Diferenzas nas opcións de aspecto

en: Theme options saved.
gl_ES: Opcións de aspecto gardadas.

en: Theme:
gl_ES: Aspecto:

en: Themes
gl_ES: Aspectos

en: Themes options for this survey group
gl_ES: Opcións de aspecto para este grupo da enquisa

en: Themes storage
gl_ES: Almacenamento de aspectos

en: Themes:
gl_ES: Aspectos:

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
gl_ES: Hai %s entradas de valores predefinidos orfas que poden borrarse.

en: There are %s orphaned question attributes.
gl_ES: Hai %s atributos de pregunta orfos.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
gl_ES: Hai %s entradas de cotas orfas que poden borrarse.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
gl_ES: Hai %s configuracións de idiomas de cota orfas que poden borrarse.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
gl_ES: Hai %s membros de cotas orfos que poden borrarse.

en: There are %s questions in this survey.
gl_ES: Nesta enquisa hai %s preguntas.

en: There are empty question groups in this survey - please create at least one question within a question group.
gl_ES: Nesta enquisa hai grupos de preguntas baleiras - cree polo menos unha pregunta dentro do grupo de preguntas.

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below, or wait %s seconds.
gl_ES: Hai máis correos pendientes que poden enviarse nun lote. Continúe o envió de correo premendo embaixo.

en: There are no existing conditions in this survey.
gl_ES: Non existen condicións nesta enquisa.

en: There are no groups available.
gl_ES: Non hai grupos dispoñíbeis.

en: There are no label sets which match the survey default language
gl_ES: Non hai xogos de etiquetas que coincidan do idioma predefinido do cuestionario

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
gl_ES: Non hai máis preguntas. Prema no botón <Enviar> para finalizar a enquisa.

en: There are no participants to be exported.
gl_ES: Non quedan participantes que exportar.

en: There are no questions in this group.
gl_ES: Neste grupo non hai preguntas.

en: There are no questions in this survey
gl_ES: Neste cuestionario non hai preguntas

en: There are no questions in this survey.
gl_ES: Esta enquisa non ten preguntas.

en: There are no simple options in this survey theme.
gl_ES: Non hai opcións simples neste aspecto de enquisa.

en: There are no unmapped attributes
gl_ES: Non quedan atributos sen asignar

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
gl_ES: Hai dous xeitos de deter unha enquisa. Lea atentamente embaixo sobre ambas opcións e escolla a máis axeitada.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
gl_ES: Faltan por enviar {EMAILCOUNT} correos.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
gl_ES: Neste cuestionario hai {NUMBEROFQUESTIONS} preguntas.

en: There has to be at least one language.
gl_ES: Debe haber polo menos un idioma.

en: There is 1 question in this survey
gl_ES: Neste cuestionario hai unha pregunta

en: There is 1 question in this survey.
gl_ES: Hai 1 pregunta nesta enquisa.

en: There is already a recorded answer for this token
gl_ES: Xa hai unha resposta gravada para esta clave

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
gl_ES: Xa existe unha entrada na táboa con esa mesma clave. Non se pode usar a mesam clave en máis de unha entrada.

en: There is no matching saved survey.
gl_ES: Non existen enquisas gardadas coincidentes.

en: There is no matching survey.
gl_ES: Non existe unha enquisa así.

en: There is no matching user %s in group %s.
gl_ES: Non existe un/ha usuario/%s a coincidente no grupo %s.

en: There is {n} user attribute field in this survey participants table.|There are {n} user attribute fields in this survey participants table.
gl_ES: Hai {n} campo de atributo de usuario/a nesta táboa de participantes na enquisa|Hai {n} campos de atributo de usuario/a nesta táboa de participantes na enquisa.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
gl_ES: Houbo un problema ao borrar o modelo '%s'. Comprobe os seus permisos de directorio/ficheiro.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
gl_ES: Houbo un problema ao descargar o ficheiro de actualización. Probe a reiniciar o proceso de actualización.

en: There was a problem updating the user permissions.
gl_ES: Houbo un problema ao actualizar os permisos de usuario/a.

en: There was an error using the Google API.
gl_ES: Houbo un erro ao usar a API de Google.

en: There was an error when saving your personal settings.
gl_ES: Aconteceu un erro ao gardar a configuración persoal.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
gl_ES: Non se atoparon correos elixíbeis para o envío. Isto acontece porque ningún cumpre os criterios:

en: These files will be backed up and then replaced by the update procedure.
gl_ES: Estes ficheiros serán salvagardados e despois substituídos durante o proceso de actualización.

en: These settings cannot be changed once the survey is online.
gl_ES: Esta configuración non se pode cambiar cando a enquisa estea en liña.

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
gl_ES: Atopáronse duplicados empregando unha combinación dos campos nome, apelidos e correo electrónico

en: They were found to be duplicate using the participant id field
gl_ES: Atopáronse duplicados empregando o campo de ID de participante

en: Third choice
gl_ES: Terceira opción

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
gl_ES: Este arquivo ZIP contén ficheiros de Recursos non válidos. Erro na importación.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
gl_ES: Este arquivo ZIP contén ficheiros de modelo non válidos. Erro na importación.

en: This action need confirmation.
gl_ES: Esta acción precisa confirmación.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
gl_ES: Este arquivo contén un ficheiro PDF co cuestionario, o ficheiro QueXML do cuestionario e un ficheiro XML de marcado QueXF que poden ser usados con QueXF (http://quexf.sourceforge.net/) para procesar cuestionarios escaneados.

en: This attribute is automatically mapped
gl_ES: Este atributo é mapeado automaticamente

en: This code is also the name of the variable that will be exported to SPSS or Excel.
gl_ES: Este código é tamén o nome da variable que será exportada a SPSS ou Excel.

en: This code is normally not shown to your participants, still it is necessary and has to be unique for the survey.
gl_ES: Este código non se amosará normalmente ás persoas participantes, e é necesario que sexa único para a enquisa.

en: This description is also visible to your participants.
gl_ES: A descrición tamén está visible para os/as participantes.

en: This email address cannot be used because it was opted out of this survey.
gl_ES: Non pode usar este enderezo de correo porque xa declinou participar na enquisa.

en: This email address is already registered but the email adress was bounced.
gl_ES: O enderezo de correo xa está rexistrado pero os envío foron rexeitados.

en: This export is intended to create a complete backup of an active survey for archival purposes.
gl_ES: Esta exportación persegue crear unha copia de seguranza completa dunha enquisa activa con fins de arquivo.

en: This feature is designed to make it easy to use Excel to author and edit surveys.
gl_ES: Esta funcionalidade está deseñada para facer máis doado o uso de Excel para crear e editar enquisas.

en: This feature is only available for MySQL databases. Your database type is %s.
gl_ES: Esta funcionalidade só está dispoñible para bases de datos MySQL. A base de datos é %s.

en: This file is not a supported image - please only upload JPG,PNG,GIF or SVG type images.
gl_ES: Este ficheiro non é dunha imaxe soportada - cargue só imaxes do tipo JPG, PNG, GIF ou SVG.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
gl_ES: Este non é un ficheiro ZIP válido. Erro na importación.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
gl_ES: Este ficheiro non é un arguivo ZIP válido. Fallou a importación.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
gl_ES: Non se permite cargar este tipo de ficheiro.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
gl_ES: Non se permite cargar un ficheiro con ese nome.

en: This function cannot be executed because demo mode is active.
gl_ES: Esta función non pode executarse porque o modo de demostración está activado.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
gl_ES: Este grupo non contén preguntas. Debe engadir preguntas ao grupo antes de poder previsualizalo

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
gl_ES: A descrición deste grupo é pouco concreta, pero bastante importante.

en: This group does not contain any question(s).
gl_ES: Este grupo non contén pregunta ningunha.

en: This group has an error
gl_ES: O grupo ten un erro

en: This group is unanswered
gl_ES: O grupo non foi respostado

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors.
gl_ES: Este grupo, por si mesmo, non contén erros de sintaxe.

en: This invitation has already been used.
gl_ES: Esta invitación xa foi usada.

en: This invitation has no uses left.
gl_ES: Esta invitación esgotou os seus usos.

en: This invitation is not valid anymore.
gl_ES: Esta invitación xa non é válida.

en: This invitation is not valid yet.
gl_ES: A invitación aínda non é válida.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
gl_ES: Esta enquisa é de acceso pechado, polo que debe indicar unha clave válida. Contacte o/a administrador/a para obter asistencia.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
gl_ES: Esta é unha enquisa controlada. Para participar precisa unha clave valida.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
gl_ES: Este é un texto de suxerencia que lle será amosado ao partipante para describirlle a ecuación de validación da pregunta.

en: This is a question help text.
gl_ES: Este é un texto de axuda da pregunta.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
gl_ES: Esta é unha mostra de texto de pregunta. Pedíuselle ao usuario que introducise unha data.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
gl_ES: Esta é un texto de mostra dunha pregunta. Pedíuselle ao usuario que escolla unha entrada.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
gl_ES: Este é un exemplo para a descrición da enquisa. Pode ser máis longa.

en: This is an error message example
gl_ES: Este é un exemplo de mensaxe de erro

en: This is an update to an unstable version
gl_ES: Esta é unha actualización dunha versión inestable

en: This is another sample question text - asking for number.
gl_ES: Esta é outra mostra de texto de pregunta - solicitando un número.

en: This is not a .csv file.
gl_ES: Isto non é un ficheiro .csv.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
gl_ES: Este non é ficheiro válido de estrutura de cuestionario XML de LimeSurvey.

en: This is not a valid email address. Please provide a valid email address or leave it empty.
gl_ES: Non é un correo electrónico válido. Indique un correo electrónico válido ou déixeo baleiro.

en: This is not a valid response data XML file.
gl_ES: Este non é un ficheiro XML válido de datos de resposta.

en: This is not a valid timings data XML file.
gl_ES: Este non é ficheiro XML válido de datos de temporización.

en: This is not a valid token data XML file.
gl_ES: Este non é un ficheiro XML válido de datos de claves.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
gl_ES: Este é a última mostra de texto de pregunta - pedir máis texto.

en: This is some help text for this question.
gl_ES: Este é un pequeno texto de axuda para esta pregunta.

en: This is some helpful text.
gl_ES: Este é un texto de axuda.

en: This is the LimeSurvey admin interface. Start to build your survey from here.
gl_ES: Esta é a interface de administración de LimeSurvey. Comece aquí a construír a enquisa.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
gl_ES: Este é o enderezo de correo predefinido do/da administrador/a do sitio que usarán as mensaxes do sistema, as opcións de contacto e o enderezo de correo predefinido para os rexeitamentos.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
gl_ES: Este é o nome predefinido do/da administrador/a do sitio que usarán as mensaxes do sistema e as opcións de contacto.

en: This is the question bar.
gl_ES: Esta é a barra de pregunta.

en: This is the sidebar.
gl_ES: Esta é a barra lateral.

en: This is the structure view of your survey. Here you can see all your question groups and questions.
gl_ES: Esta é a vista da estrutura da enquisa. Aquí pode ver todos os grupos de preguntas e as súas preguntas.

en: This is the survey end message.
gl_ES: Esta é a mensaxe final da enquisa.

en: This is the title of your survey.
gl_ES: Este é o título da enquisa.

en: This is the top bar.
gl_ES: Esta é a barra superior.

en: This list cannot accept survey participant attributes.
gl_ES: Esta lista non pode aceptar atributos de participantes na enquisa.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
gl_ES: Este nome xa foi usado por alguén máis nesta enquisa. Debe usar un nome de salvagarda único.

en: This name is reserved for standard template.
gl_ES: Este nome está reservado para o modelo estándar.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
gl_ES: Este nome aparecerá na previsualización da lista de enquisas e no cabezallo de administración.

en: This option can't be used if the -Anonymized responses- option is active.
gl_ES: Non pode usar esta opción se ten activada a opción de 'Respostas anonimizadas'.

en: This participant is not active in any survey
gl_ES: Este participante non está activo en enquisa ningunha

en: This plugin has no settings.
gl_ES: Este complemento non se pode configurar.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
gl_ES: Este proceso borrará esta enquisa, e todos os grupos, preguntas, condicións e respostas relacionadas.

en: This question does not have a question 'type' set.
gl_ES: A esta pregunta fálatalle fixar o 'tipo' de pregunta.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
gl_ES: Esta pregunta ten establecida unha condición, porén a condición está baseada nunha pregunta que aparece despois dela.

en: This question has at least {n} error.|This question has at least {n} errors.
gl_ES: Esta pregunta ten polo menos {n} erro.|Esta pregunta ten polo menos {n} erros.

en: This question has missing answer options.
gl_ES: A esta pregunta fáltanlle opcións de resposta.

en: This question has missing subquestions.
gl_ES: A esta pregunta fáltanlle subpreguntas.

en: This question is always shown.
gl_ES: Esta pregunta móstrase sempre.

en: This question is mandatory
gl_ES: Esta pregunta é obrigatoria

en: This question only accept 30 digits including 10 decimals.
gl_ES: Esta pregunta só acepta 30 díxitos, incluíndo 10 decimais.

en: This question requires a second answer set but none is set.
gl_ES: A esta pregunta fáltalle un segundo xogo de respostas.

en: This question requires answers, but none are set.
gl_ES: A esta pregunta fáltanlle todas as respostas.

en: This question type can't be selected.
gl_ES: Non pode seleccionarse este tipo de pregunta.

en: This question's SGQA code
gl_ES: Código SGQA desta pregunta

en: This question's group ID number
gl_ES: Número de ID de grupo desta pregunta

en: This question's question ID number
gl_ES: Número de ID de pregunta desta pregunta

en: This question's survey ID number
gl_ES: Número de ID de enquisa desta pregunta

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors.
gl_ES: Esta pregunta, por si mesma, non contén erros de sintaxe.

en: This response ID is invalid.
gl_ES: Este ID de resposta non é valido.

en: This setting cannot be changed because demo mode is active.
gl_ES: Esta configuración non se pode cambiar porque o modo demostración está activo.

en: This survey allows public registration. A survey participants table must also be created.
gl_ES: Esta enquisa permite o rexistro público. Debe crearse unha táboa de participantes na enquisa.

en: This survey cannot be tested or completed for the following reason(s):
gl_ES: Non pode testarse ou completarse esta enquisa pola(s) razón(s) seguinte(s):

en: This survey does not contain any question groups.
gl_ES: Esta enquisa non contén ningún grupo de preguntas.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
gl_ES: Esta enquisa ten asociada unha táboa de claves. Se borra esta enquisa borrarase esta táboa de claves. Recomendamos que exporte ou salvagarde estas claves antes de borrar esta enquisa.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
gl_ES: Esta enquisa non foi activada. Non hai resultados para amosar.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
gl_ES: Esta enquisa está activa e existe unha táboa de respostas. Se borra a enquisa borrará estas respostas (e os ficheiros). Recomendamos exportar as respostas antes de borrar a enquisa.

en: This survey is active but expired.
gl_ES: Esta enquisa está activa pero caducou.

en: This survey is active but has a start date.
gl_ES: Esta enquisa está activa pero ten data de comezo.

en: This survey is already active.
gl_ES: Esta enquisa xa está activa.

en: This survey is anonymous.
gl_ES: Esta enquisa é anónima.

en: This survey is currently active.
gl_ES: Esta enquisa está activa actualmente.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
gl_ES: Esta enquisa non está activa agora. Non poderá gardar as respostas.

en: This survey is not active - no responses are available.
gl_ES: Esta enquisa non está activada - non hai respostas dispoñíbeis.

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
gl_ES: Esta enquisa non está actica. Debe activala antes de tentar importar un ficheiro de exportación VV.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
gl_ES: Esta enquisa aínda non está activa e por iso os/as participantes non poderán completar o cuestionario.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
gl_ES: Aínda non se activou esta enquisa. Non se pode gardar a resposta

en: This survey is not yet started.
gl_ES: Esta enquisa aínda non foi comezada.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
gl_ES: A enquisa está activada, e xa poden gravarse respostas.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
gl_ES: Non se importou esta configuración da enquisa: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
gl_ES: Esta enquisa emprega respostas anonimizadas, polo que non pode actualizar a resposta.

en: This theme is out of date.
gl_ES: Este aspecto caducou.

en: This tour will help you to easily get a basic understanding of LimeSurvey.
gl_ES: Esta presentación axudaralle a entender os fundamentos de LimeSurvey.

en: This type of question allows you to add multiple subquestions and a set of answers.
gl_ES: Este tipo de pregunta permítelle engadir múltiplas subpreguntas e un conxunto de respostas común.

en: This update will not change the database. No database backup is required.
gl_ES: Esta actualización non modifica a base de datos. Non se require backup ningún.

en: This variable name has already been used.
gl_ES: Xa se está a usar este nome de variable.

en: This will be the password of admin user.
gl_ES: Este será o contrasinal do/da administrador/a.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
gl_ES: Este erá o superid co cal iniciará sesión o/a administrador/a do taboleiro.

en: This will be your default language.
gl_ES: Este será o idioma predefinido.

en: This will delete all current boxes to restore the default ones. Are you sure you want to continue?
gl_ES: Isto borrará todas as caixas actuais para restaurar as predefinidas. Desexa continuar?

en: This will directly add a question to the current question group.
gl_ES: Isto engadirá directamente unha pregunta no grupo de preguntas actual.

en: This will download a .zip file containing the survey in all languages.
gl_ES: Isto descargará un ficheiro .zip contendo a enquisa en todos os idiomas.

en: This will export a printable version of your survey.
gl_ES: Isto exportará unha versión imprimible da enquisa.

en: This will export the survey archive (.lsa) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
gl_ES: Isto exportará o ficheiro da enquisa (.lsa) para todas as enquisas seleccionadas. Entregaranse nun único arquivo ZIP.

en: This will export the survey structure (.lss) for all selected active surveys. They will be provided in a single ZIP archive.
gl_ES: Isto exportará a estrutura da enquisa (.lss) para todas as enquisas seleccionadas. Entregaranse nun único arquivo ZIP.

en: This will open the survey as a printable page in new window.
gl_ES: Isto abrirá a enquisa nunha nova xanela e como unha páxina imprimible.

en: This will open the survey in %s as a printable page in new window.
gl_ES: Isto abrirá a enquisa en %s nunha nova xanela e como unha páxina imprimible.

en: This will reload the configuration file of this theme.
gl_ES: Isto recargará o ficheiro de configuración deste aspecto.

en: This will replace the existing text. Continue?
gl_ES: Isto reemprazará o texto existente. Continuar?

en: This will reset all the specific configurations of this theme.
gl_ES: Isto restablecerá todas a configuración específica deste aspecto.

en: This will update the survey theme for all selected active surveys.
gl_ES: Isto actualizará o aspecto de todas as enquisas activas seleccionadas.

en: Those files/directories are not writable:
gl_ES: Estes ficheiros/directorios non son escribibles:

en: Three
gl_ES: Tres

en: Time difference (in hours):
gl_ES: Diferenza horaria (en horas):

en: Time limit
gl_ES: Límite de tempo

en: Time limit action
gl_ES: Acción con tempo límite

en: Time limit countdown message
gl_ES: Mensaxe do cronómetro de tempo restante

en: Time limit disable next
gl_ES: O límite de tempo deshabilita a opción 'Seguinte'

en: Time limit disable prev
gl_ES: O límite de tempo deshabilita a opción 'Anterior'

en: Time limit expiry message
gl_ES: Mensaxe ao esgotar o tempo límite

en: Time limit expiry message display time
gl_ES: Duración da mensaxe de finalización do tempo

en: Time limit message CSS style
gl_ES: Estilo CSS da mensaxe de tempo límite

en: Time limit timer CSS style
gl_ES: Estilo CSS do cronómetro de tempo límite

en: Time remaining
gl_ES: Tempo restante

en: Time statistics
gl_ES: Estatísticas de tempo

en: Timer
gl_ES: Temporizador

en: Timing statistics
gl_ES: Estatísticas de tempo

en: Timings (if activated)
gl_ES: Cronometraxe (cando se active)

en: Timings table could not be created.
gl_ES: A táboa de tempos non puido ser creada.

en: Timings will be saved.
gl_ES: Gardaranse os tempos de resposta.

en: Timings will not be saved.
gl_ES: Non se gardarán os tempos de resposta.

en: Tip:
gl_ES: Tipo:

en: Tip: How to display a picture in your theme?
gl_ES: Consello: Como amosar unha imaxe no aspecto?

en: Tip: How to embed a picture in your theme?
gl_ES: Consello: Como incrustar unha imaxe no aspecto?

en: Title
gl_ES: Título

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
gl_ES: O título da subpregunta %s actualizouse a %s.

en: Title:
gl_ES: Título:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
gl_ES: Para poder cargar imaxes ou outro contido primeiro debe gardar a enquisa.

en: To continue please first accept our survey data policy.
gl_ES: Para continuar acepte primeiro a nosa política de datos da enquisa.

en: To find out more about queXML check out this page:
gl_ES: Para saber máis sobre queXML visite esta páxina:

en: To fully use it, you have to add subquestions as well as answer options.
gl_ES: Para usala plenamente ten que engadir subpreguntas e opcións de resposta.

en: To get to know more about queXML check this page:
gl_ES: Para saber máis sobre queXML visite esta páxina:

en: To participate in this restricted survey, you need a valid token.
gl_ES: Para participar nesta enquisa restrinxida precisa unha clave válida.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
gl_ES: Para recibir un novo contrasinal por correo electrónico debe introducir o nome de usuario/a e a conta de correo electrónico orixinal.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
gl_ES: Para permanecer no anonimato use un pseudónimo como nome de usuario/a, ademais non se require un enderezo de correo.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
gl_ES: Para reordenar preguntas/grupos de preguntas tan só arrastre co rato a pregunta/grupo á posición desexada.

en: To use a picture in a .twig file:
gl_ES: Para usar unha imaxe nun ficheiro .twig:

en: Toggle advanced options
gl_ES: Alternar opcións avanzadas

en: Token
gl_ES: Clave

en: Token ID
gl_ES: Clave co ID

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
gl_ES: As descricións dos atributos de clave actualizáronse correctamente.

en: Token attribute: %s
gl_ES: Atributo de clave: %s

en: Token code for this participant
gl_ES: Código de clave para este participante

en: Token control
gl_ES: Control de claves

en: Token fields
gl_ES: Campos de clave

en: Token length
gl_ES: Lonxitude da clave

en: Token mismatch
gl_ES: Erro na clave

en: Token:
gl_ES: Clave:

en: Tokens
gl_ES: Claves

en: Tokens already exist for this survey.
gl_ES: Xa existen símbolos para esta enquisa.

en: Too low
gl_ES: Baixa de máis

en: Too many labels, can't generate chart
gl_ES: Demasiadas etiquetas, non se pode xerar o gráfico

en: Tools
gl_ES: Ferramentas

en: Top bar
gl_ES: Barra superior

en: Total Errors
gl_ES: Total de erros

en: Total Imported files
gl_ES: Total de ficheiros importados

en: Total attributes in the central table
gl_ES: Total de atributos na táboa central

en: Total errors
gl_ES: Total de erros

en: Total imported files
gl_ES: Total de ficheiros importados

en: Total invitations sent
gl_ES: Invitacións totais Enviadas

en: Total number of files
gl_ES: Número total de ficheiros

en: Total numbers of sent reminders
gl_ES: Números totais dos lembretes enviados

en: Total opted out
gl_ES: Total de desestimentos

en: Total participants in central table
gl_ES: Total de participantes na táboa central

en: Total records
gl_ES: Total de rexistros

en: Total records in survey
gl_ES: Rexistros totais na enquisa

en: Total records in survey:
gl_ES: Rexistros totais na enquisa:

en: Total responses
gl_ES: Total de respostas

en: Total screened out
gl_ES: Total de rexeitamentos

en: Total size of files
gl_ES: Tamaño total dos ficheiros

en: Total storage
gl_ES: Espazo total

en: Total surveys completed
gl_ES: Total de cuestionarios completados

en: Total time
gl_ES: Tempo total

en: Total with no unique token
gl_ES: Total con claves repetidas

en: Transfer the surveys of this user to:
gl_ES: Transferir as enquisas deste/a usuario/a a:

en: Translate survey
gl_ES: Traducir o cuestionario

en: Translate to
gl_ES: Traducir a

en: Triangle
gl_ES: Triángulo

en: Tried to pop value off of empty stack
gl_ES: Tentouse eliminar o valor da pola baleira

en: Try again
gl_ES: Ténteo de novo

en: Try again! Connection with database failed.
gl_ES: Ténteo de novo. Erro na conexión coa base de datos.

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
gl_ES: Ténteo de novo. Erro na conexión coa base de datos. Razón:

en: Try again! Creation of database failed.
gl_ES: Ténteo de novo. Erro ao crear a base de datos.

en: Try to import even if question codes don't match
gl_ES: Tentar a importación mesmo se os códigos de preguntas non coinciden

en: Try to submit again
gl_ES: Tente a enviar de novo

en: Try with a bigger token length.
gl_ES: Probe cunha credencial máis longa.

en: Turkish
gl_ES: Turco

en: Tutorials
gl_ES: Guías

en: Two
gl_ES: Dous

en: Type
gl_ES: Tipo

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
gl_ES: Escriba o 'nome' que usou para gardar o cuestionario, e o contrasinal.

en: Type in the new name to extend %s
gl_ES: Introduza o nome novo para extender %s

en: Type:
gl_ES: Tipo:

en: UCS-2 Unicode
gl_ES: Unicode UCS-2

en: UJIS for Windows Japanese
gl_ES: Xaponés UJIS de MS Windows

en: URL (%s)
gl_ES: URL(%s)

en: URL Description:
gl_ES: Descrición da URL:

en: URL description (%s)
gl_ES: Descrición da URL (%s)

en: URL description:
gl_ES: Descrición da URL:

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
gl_ES: URL para o/a entrevistado/a apuntarse na enquisa

en: URL for a respondent to opt-out of this survey
gl_ES: URL para o/a entrevistado/a rexeitar a enquisa

en: URL must be set if autoload URL is turned on!
gl_ES: Debe establecerse unha URL se a carga automática de URL está activa.

en: URL of the survey
gl_ES: URL da enquisa

en: US ASCII
gl_ES: ASCII dos EUA

en: US Letter
gl_ES: Carta EUA

en: UTF-8 Unicode
gl_ES: Unicode UTF-8

en: Ukrainian
gl_ES: Ucraíno

en: Un-quotes a quoted string
gl_ES: Desmarca unha cadea marcada

en: Unable to backup your database for unknown reason.
gl_ES: Por causas descoñecidas non se puido salvagardar a base de datos.

en: Unable to create directory `%s`.
gl_ES: Non se puido crear o directorio '%s'.

en: Unable to create survey participants table
gl_ES: Non se pode crear a táboa de participantes na enquisa

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
gl_ES: Non se pode avaliar o operador binario - menos de 2 entradas na pila

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
gl_ES: Non se pode avaliar o operador unitario - non hai entradas na pila

en: Unable to import survey.
gl_ES: Non se pode importar a enquisa.

en: Unable to insert record into survey table
gl_ES: Non se puido inserir o rexistro na táboa da enquisa

en: Unbalanced equation - values left on stack
gl_ES: Ecuación non equilibrada - quedan valores na fila

en: Uncertain
gl_ES: Non sabe

en: Unchanged
gl_ES: Sen cambios

en: Undefined function
gl_ES: Función non definida

en: Undefined variable
gl_ES: Variable indefinida

en: Uninstall
gl_ES: Desinstalar

en: Uninstall this theme
gl_ES: Desinstalar este aspecto

en: Unit test dynamic relevance processing
gl_ES: Proba de unidade do procesamento de relevancia dinámica

en: Unit tests of expressions within strings
gl_ES: Probas de unidade das expresións entre cadeas

en: Unknown action or no permission.
gl_ES: Acción descoñecida ou sen permisos.

en: Unknown box ID!
gl_ES: ID de caixa descoñecido.

en: Unknown destination build!
gl_ES: Paquete de destino non recoñecido.

en: Unknown error
gl_ES: Erro descoñecido

en: Unknown error while reading the file, no survey created.
gl_ES: Erro descoñecido ao ler o ficheiro. Non se creou enquisa ningunha.

en: Unknown error!
gl_ES: Erro descoñecido.

en: Unknown error.
gl_ES: Erro descoñecido.

en: Unknown file extension
gl_ES: Extensión de ficheiro descoñecida

en: Unknown session
gl_ES: Sesión non recoñecida

en: Unknown update key!
gl_ES: Clave de actualización descoñecida.

en: Unknown view!
gl_ES: Vista descoñecida.

en: Unkown
gl_ES: Descoñecido

en: Unlimited
gl_ES: Ilimitada

en: Unlimited administration permissions
gl_ES: Permisos de administración ilimitados/as

en: Unmapped participant attributes
gl_ES: Atributos de participantes sen mapear

en: Unmapped survey participant attributes
gl_ES: Atributos non mapeados de participantes na enquisa

en: Unsupported number of arguments: %s
gl_ES: Número de argumentos non soportado: %s

en: Unsupported syntax
gl_ES: Sintaxe non soportada

en: Until:
gl_ES: Até:

en: Unwritable
gl_ES: Non escribible

en: Unzip error!
gl_ES: Erro na descompresión.

en: Up to date!
gl_ES: Actualizado.

en: Update
gl_ES: Actualización

en: Update complete!
gl_ES: Actualización completada.

en: Update condition
gl_ES: Actualizar a condición

en: Update scenario
gl_ES: Actualizar o escenario

en: Update server busy
gl_ES: Servidor de actualización ocupado

en: Update survey group:
gl_ES: Actualizar o grupo de enquisas:

en: Update token entry
gl_ES: Actualizar unha entrada de clave

en: Update type
gl_ES: Tipo de actualización

en: Update user group
gl_ES: Actualizar o grupo de usuarios/as

en: Updated
gl_ES: Actualizado

en: Upload
gl_ES: Cargar

en: Upload a file (maximum size: %d MB):
gl_ES: Cargar un ficheiro (tamaño máximo: %d MB):

en: Upload an image (maximum size: %d MB):
gl_ES: Cargue unha imaxe (tamaño máximo: %d MB):

en: Upload file not found. Check your permissions and path (%s) for the upload directory
gl_ES: Non se atopou o ficheiro cargado. Comprobe os seus permisos e a ruta (%s) ao directorio de carga

en: Upload files
gl_ES: Subir ficheiros

en: Upload file|Upload files
gl_ES: Cargar ficheiro|Cargar ficheiros

en: Upload summary
gl_ES: Cargar un sumario

en: Upload template file
gl_ES: Cargouse o ficheiro da plantillla

en: Upload your files
gl_ES: Cargar os ficheiros

en: Uploaded CSV file successfully
gl_ES: O ficheiro CSV cargouse correctamente

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
gl_ES: O xogo de etiquetas cargado precisa ter unha extensión .lsl.

en: Uploaded resources management
gl_ES: Cargar os recursos de xestión

en: Uploading
gl_ES: A cargar

en: Uploading LDAP Query
gl_ES: Estase a Cargar a Consulta LDAP

en: Uppercase the first character of each word in a string
gl_ES: Fai maiúsculo o primeiro carácter de cada palabra dunha cadea

en: Urdu
gl_ES: Urdo

en: Usage of processString without a string in your template
gl_ES: Uso de processString sen haber cadeas no modelo

en: Use CAPTCHA for registration:
gl_ES: Usar CAPTCHA para se rexistrar:

en: Use CAPTCHA for save and load:
gl_ES: Usar CAPTCHA para gardar e cargar:

en: Use CAPTCHA for survey access:
gl_ES: Usar CAPTCHA para acceder á enquisa:

en: Use ComfortUpdate
gl_ES: Usar a Actualización Cómoda

en: Use Expression Manager code:
gl_ES: Usar este código do Administrador de Expresións:

en: Use HTML format for token emails:
gl_ES: Usar formato HTML nos correos de claves:

en: Use LDAP authentication
gl_ES: Usar autenticación LDAP

en: Use a customized question theme for this question
gl_ES: Usar un aspecto de pregunta personalizado nesta pregunta

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
gl_ES: Usar os recadros despregábeis accesíbeis en vez do calendario emerxente

en: Use button group or radio list
gl_ES: Usar grupo de opcións ou lista despregada

en: Use checkbox layout
gl_ES: Usar o formato de caixa de marcado

en: Use dropdown presentation
gl_ES: Usar a presentación despregable

en: Use global settings
gl_ES: Usar a configuración global

en: Use internal database authentication
gl_ES: Usar a autenticación interna da base de datos

en: Use javascript function to remove text and uncheck checkbox (or use Expression Manager only).
gl_ES: Use a función javascript para eliminar texto e desmarcar caixas de selección (ou use só o Xestor de Expresións).

en: Use mapping service
gl_ES: Usar o servizo de mapas

en: Use same default value across languages:
gl_ES: Usar o mesmo valor predefinido en varios idiomas:

en: Use settings below
gl_ES: Usar a configuración seguinte

en: Use slider layout
gl_ES: Usar o formato de deslizador

en: Use web server authentication
gl_ES: Usar a autenticación do servidor web

en: Used bounce settings:
gl_ES: Configuración de rexeitamento usada:

en: Used/free space for file uploads
gl_ES: Espazo usado/libre para a suba de ficheiros

en: User
gl_ES: Usuario/a

en: User '%s' was successfully deleted.
gl_ES: O/a usuario/a '%s' borrouse correctamente.

en: User ID
gl_ES: ID de usuario/a

en: User added.
gl_ES: Usuario/a engadido/a.

en: User administration
gl_ES: Administración de usuarios/as

en: User already exists in the group.
gl_ES: No grupo xa existe o/a usuario/a.

en: User control
gl_ES: Control de usuario/a

en: User data
gl_ES: Datos de usuario/a

en: User does not exist in the group.
gl_ES: No grupo non existe o/a usuario/a.

en: User group
gl_ES: Grupo de usuarios/as

en: User group ID
gl_ES: ID do grupo do/a usuario/a

en: User group added.
gl_ES: Engadiuse o grupo de usuarios/as.

en: User group list
gl_ES: Lista de grupos de usuarios/as

en: User group successfully added!
gl_ES: O grupo de usuarios/as engadiuse correctamente.

en: User group successfully saved!
gl_ES: Gardouse o grupo de usuarios/as correctamente.

en: User groups
gl_ES: Grupos de usuarios/as

en: User name
gl_ES: Nome de usuario

en: User name:
gl_ES: Nome de usuario/a:

en: User not found.
gl_ES: Non se atopou o/a usuario/a.

en: User registration at '%s'
gl_ES: Rexistro de usuario/a en '%s'

en: User removed.
gl_ES: Eliminouse o/a usuario/a.

en: User theme
gl_ES: Aspecto de usuario/a

en: User with whom the participants are to be shared:
gl_ES: Usuario/a co que partillar os/as participantes:

en: User?
gl_ES: Usuario/a?

en: Username
gl_ES: Nome de usuario

en: Username already exists.
gl_ES: O nome de usuario/a xa existe.

en: Username not found in LDAP server
gl_ES: Non se atopou o nome de usuario/a no servidor LDAP

en: Username:
gl_ES: Nome de usuario/a:

en: Username: %s
gl_ES: Nome de usuario/a: %s

en: Users
gl_ES: Usuarios/as

en: Uses left
gl_ES: Usos restantes

en: Uses left:
gl_ES: Usos restantes:

en: Using the chart type selector you can force the graph type for all selected questions.
gl_ES: Mediante o selector de tipo de gráfico pode aplicar o tipo de gráfico a todas as preguntas seleccionadas.

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
gl_ES: Usar a coherción de tipo pode estragar os datos. Úsea con tino ou mellor non a use.

en: Usually this is caused by having too many (sub-)questions in your survey. Please try removing questions from your survey.
gl_ES: Isto acontece normalmente por haber demasiadas (sub)preguntas na enquisa. Probe a eliminar preguntas da enquisa.

en: VV export version:
gl_ES: Versión de exportación a VV:

en: Valid from
gl_ES: Válida desde

en: Valid until
gl_ES: Válida até

en: Valid until:
gl_ES: Válida até:

en: Valid username but not authorized by group restriction
gl_ES: Nome de usuario/a válido pero non autorizado/a pola restrición do grupo

en: Validate expression in email : %s
gl_ES: Validar a expresión no correo : %s

en: Validate expressions
gl_ES: Validar expresións

en: Validate quota
gl_ES: Cota validada

en: Validation of quota %s
gl_ES: Validación da cota %s

en: Validation:
gl_ES: Validación:

en: Value
gl_ES: Valor

en: Value range allows missing
gl_ES: O rango de valores permite a non resposta

en: Values:
gl_ES: Valores:

en: Verify username and try again
gl_ES: Comprobe o nome de usuario/a e ténteo de novo

en: Version
gl_ES: Versión

en: Vietnamese
gl_ES: Vietnamita

en: View Saved but not submitted Responses
gl_ES: Amosar as Respostas Gardadas pero non enviadas

en: View in CPDB
gl_ES: Ver na BDCP

en: View labels
gl_ES: Ver as etiquetas

en: View policy
gl_ES: Ver a política

en: View response
gl_ES: Ver resposta

en: View response ID %d
gl_ES: Ver a resposta co ID %d

en: View response URL
gl_ES: Ver a URL da resposta

en: View response as queXML PDF
gl_ES: Ver as respostas como PDF de queXML

en: View response details
gl_ES: Ver os detalles da resposta

en: View response details as queXML PDF
gl_ES: Ver os detalles de resposta como un PDF queXML

en: View statistics
gl_ES: Ver as estatísticas

en: View summary of all available fields:
gl_ES: Ver o resumo de todos os campos dispoñíbeis:

en: View the statistics for this survey.
gl_ES: Amosar as estatísticas desta enquisa.

en: View this record
gl_ES: Ver este rexistro

en: View users
gl_ES: Ver os/as usuarios/as

en: View without the filter.
gl_ES: Ver sen o filtro.

en: View/read
gl_ES: Ver/ler

en: Viewing file '%s'
gl_ES: A ver o ficheiro '%s'

en: Viewing response (ID %s)
gl_ES: A ver a resposta (ID %s)

en: Visit our website!
gl_ES: Visite o noso sitio web.

en: Warn and move on
gl_ES: Aviso e proseguir

en: Warning
gl_ES: Aviso

en: Warning!
gl_ES: Atención.

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
gl_ES: Atención: Non se gardou o correo de rexeitamentos porque non é válido.

en: Warning! Bounce email was not updated because it was not valid.
gl_ES: Atención: O correo de rexeitamentos non se actualizou porque non é válido.

en: Warning! Notification email was not updated because it was not valid.
gl_ES: Atención: O correo de notificación non se actualizou porque non é válido.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
gl_ES: Atención: %s comprobe que funciona esta ligazón%s antes de activar o HTTPS

en: Warning: Deleted participants entries cannot be recovered.
gl_ES: Aviso: Os/As participantes borrados/as non poden recuperarse.

en: Warning: Please read this carefully before proceeding!
gl_ES: Atención: Lea atentamente isto antes de continuar.

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
gl_ES: Coidado: os seguintes arquivos/directorios precisan ser actualizados pero non teñen permisos de escritura.

en: Warning: There are some differences between current theme options and original theme options!
gl_ES: Atención: Hai algunhas diferenzas entre as opcións actuais de aspecto e as orixinais.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
gl_ES: Aviso: Aínda está a usar o contrasinal predefinido ('password'). Cambie o contrasinal e volva iniciar sesión.

en: Warning: original survey theme doesn't exist!
gl_ES: Atención: o aspecto orixinal da enquisa non existe.

en: Warnings
gl_ES: Avisos

en: We are sorry but the survey is expired and no longer available.
gl_ES: Sentímolo pero a enquisa caducou e xa non está dispoñible.

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
gl_ES: Sentímolo, pero houbo un erro do sistema e non  se gravou o ficheiro. Enviouse un correo de notificación ao/á administrador/a.

en: We are sorry but this information is only available to superadministrators.
gl_ES: Sentímolo, pero esta información só está dispoñible para os/as superadministradores/as.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
gl_ES: Sentímolo, non lle está permitido borrar este cuestionario.

en: We are sorry but you can't proceed without first agreeing to our survey data policy.
gl_ES: Sentímolo pero non pode continuar se aceptar primeiro a nosa política de datos da enquisa.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
gl_ES: Sentímolo, pero non ten permisos para facer iso.

en: We are sorry but your session has expired.
gl_ES: Sentímolo, pero a sesión caducou.

en: We could not zip your database!
gl_ES: Non se puido comprimir a base de datos.

en: We couldn't reach the server or the server didn't provide any answer. Please try again in few minutes.
gl_ES: Non se pode atopar o servidor ou o servidor non responde. Ténteo de novo nuns minutos.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
gl_ES: Recomendamos que antes de borrar a enquisa exporte a enquisa completa desde a pantalla de administración principal.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
gl_ES: Recomendamos que antes de seguir exporte o cuestionario completo desde a pantalla principal de administración.

en: We would like to help you with a quick tour of the most essential functions and features.
gl_ES: Gustaríanos axudarlle cunha rápida presentación das funcións e capacidades máis esenciais.

en: Web server authentication method is not allowed for this user
gl_ES: O método de autenticación do servidor web non está permitido para este/a usuario/a

en: Web server info
gl_ES: Información do servidor web

en: Web server name
gl_ES: Nome do servidor web

en: Web server software
gl_ES: Software do servidor web

en: Welcome
gl_ES: Benvido/a

en: Welcome %s!
gl_ES: Benvida/o %s.

en: Welcome and end text
gl_ES: Texto de benvida e despedida

en: Welcome message:
gl_ES: Mensaxe de benvida:

en: Welcome to %s!
gl_ES: Benvido/a a %s.

en: Welcome to LimeSurvey!
gl_ES: Benvido/a a LimeSurvey.

en: Welcome to the Assessment
gl_ES: Benvido/a á Avaliación

en: Welcome to the LimeSurvey ComfortUpdate!
gl_ES: Benvido/a á Actualización Cómoda de LimeSurvey.

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
gl_ES: Benvido/a ao asistente de instalación de LimeSurvey. Este asistente guiarao/a a través da instalación, a configuración da base de datos e as opcións iniciais de LimeSurvey.

en: Welcome to this sample survey
gl_ES: Benvido/a a esta enquisa de exemplo

en: Welcome:
gl_ES: Benvida:

en: Welsh
gl_ES: Galés

en: What good would your survey be without questions?
gl_ES: Como de boa sería a enquisa sen preguntas?

en: When an imported record matches an existing record ID:
gl_ES: Cando o rexistro importado coincida co ID dun rexistro existente:

en: When using slider initial value set this value at survey start.
gl_ES: Ao usar o valor inicial do deslizador fixe este valor co comezo da enquisa.

en: While the survey is activated, you can't add or remove a group or question.
gl_ES: Cando a enquisa está activa non pode engadir ou borrar grupos ou preguntas.

en: Width of PDF header logo:
gl_ES: Largo do logo no cabezallo do PDF:

en: Windows Arabic (Windows-1256)
gl_ES: Árabe de Windows (Windows-1256)

en: Windows Baltic (Windows-1257)
gl_ES: Báltico de Windows (Windows-1257)

en: Windows Central European (Windows-1250)
gl_ES: Europeo central de Windows (Windows-1250)

en: Windows Cyrillic (Windows-1251)
gl_ES: Cirílico de Windows (Windows-1251)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
gl_ES: Windows-31J - Xaponés SJIS de Windows (cp932)

en: With non-anonymized responses (and the survey participants table field 'Uses left' set to 1) if the participant closes the survey and opens it again (by using the survey link) his previous answers will be reloaded.
gl_ES: Con respostas non-anonimizadas (e o campo da táboa de claves 'Usar esquerda' establecido en 1) se o/a participante pecha o cuestionario e ábreo de novo (usando a ligazón á enquisa) recuperará as súas respostas anteriores.

en: With real vv file : questions code are in second line
gl_ES: Con ficheiros vv actuais: o código das preguntas van na segunda liña

en: Wrap container around boxes
gl_ES: Envolver o contedor arredor das caixas

en: Writable
gl_ES: Escribible

en: Write error!
gl_ES: Erro de escritura.

en: XML themes
gl_ES: Aspectos XML

en: Year
gl_ES: Ano

en: Yes
gl_ES: Si

en: Yes (Forced by the system administrator)
gl_ES: Si (Forzado polo/a administrador/a do sistema)

en: Yes - Delete Them!
gl_ES: Si - Borralas.

en: Yes, delete
gl_ES: Si, borrar

en: Yes, restore default
gl_ES: Si, restauración por defecto

en: Yes/No
gl_ES: Si/Non

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
gl_ES: Está a piques de borrar todas as condicións das preguntas deste cuestionario

en: You are about to delete this survey
gl_ES: Está a piques de borrar esta enquisa

en: You are about to replace an existing label set with the current answer options.
gl_ES: Está a punto de substituír un xogo de etiquetas existente polas opcións de respostas actuais.

en: You are already a part of this survey.
gl_ES: Xa participa nesta enquisa.

en: You are editing an entry of the main menu!
gl_ES: Está a editar unha entrada do menú principal.

en: You are editing the main menu!
gl_ES: Está a editar o menú principal.

en: You are not a participant in this survey.
gl_ES: Vostede non é un/unha dos/das participantes nesta enquisa.

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
gl_ES: Non se lle permite editar os seus propios permisos.

en: You are not allowed to print answers.
gl_ES: Non se lle permite imprimir respotas.

en: You are not authorized to delete label sets.
gl_ES: Non se lle permite borrar xogos de etiquetas.

en: You are not authorized to delete questions.
gl_ES: Non se lle permite borrar preguntas.

en: You are registered but an error happened when trying to send the email - please contact the survey administrator.
gl_ES: Está rexistrado/a pero houbo un erro ao enviarlle o email - contacte co/a administrador/a da enquisa.

en: You are using Microsoft Internet Explorer.
gl_ES: Está a usar Microsoft Explorer.

en: You can add your custom themes in upload/admintheme
gl_ES: Pode engadir os seus aspectos personalizados en upload/admintheme

en: You can create as many surveys as you like.
gl_ES: Pode crear cantas enquisas guste.

en: You can get a free trial update key from %syour account on the limesurvey.org website%s.
gl_ES: Pode obter unha clave de actualización gratuíta de proba desde %sa súa conta de LimeSurvey%s.

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
gl_ES: Pode importar todas as respostas vellas que sexan compatibles coa enquisa actual. A compatibilidade determínase comparando os tipos e nomes das columnas. O campo ID ignórase sempre.

en: You can leave these settings blank and change them later
gl_ES: Podes deixar en branco esta configuración e cambiala máis tarde

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
gl_ES: Pode deixar isto baleiro, e xerar as claves automaticamente empregando 'Crear as Claves'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
gl_ES: Desde esta pantalla pode cargar un cuestionario que tivera gardado anteriormente.

en: You can not add a group if survey is active.
gl_ES: Non pode engadir un grupo se a enquisa está activa.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
gl_ES: Non pode engadir ou eliminar o/a propietario/a ao/do grupo .

en: You can now %sadd a question%s in this group.
gl_ES: Agora pode %sengadir preguntas%s a este grupo.

en: You can now close this modal box.
gl_ES: Xa pode pechar esta caixa modal.

en: You can now continue updating your LimeSurvey Installation.
gl_ES: Agora pode seguir a actualizar a instalación de LimeSurvey.

en: You can see the "breadcrumbs" In the top bar of the admin interface.
gl_ES: Pode ver as 'faragullas' na barra superior da interface de administración.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a survey participants table by using the button below.
gl_ES: Pode cambiar ao modo de acceso pechado inicializando unha táboa de claves co botón inferior.

en: You can upload %s under %s KB each.
gl_ES: Pode cargar %s por baixo dos %s KB cada un.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 0. If minimum value is not set, this value is used.
gl_ES: Pode usar o Xestor de Expresións, pero isto debe ser un número antes de amosar a páxina, e cero noutro caso. Se non se fixa un valor mínimo, usarase este valor.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 1.
gl_ES: Pode usar o Xestor de Expresións, pero isto debe ser un número antes de amosar a páxina, e un noutro caso.

en: You can use Expression manager, but this must be a number before showing the page else set to 100. If maximum value is not set, this value is used.
gl_ES: Pode usar o Xestor de Expresións, pero isto debe ser un número antes de amosar a páxina, e cen noutro caso. Se non se fixa un valor máximo, usarase este valor.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
gl_ES: Pode usar agora as credenciais seguintes para iniciar sesión no sitio:

en: You can use operators in the search filters (eg: >, <, >=, <=, = )
gl_ES: Pode usar operadores nos filtros de busca (ex: >, <, >=, <=, =)

en: You can't add questions while the survey is active.
gl_ES: Non pode engadir preguntas cando a enquisa está activa.

en: You can't change password if demo mode is active.
gl_ES: Non pode mudar o contrasinal co modo de demostración activado.

en: You can't copy a question if the survey is active.
gl_ES: Se a enquisa está activa non pode copiar preguntas.

en: You can't delete a group if it's not empty!
gl_ES: Non pode borrar un grupo que non está baleiro.

en: You can't delete a question if the survey is active.
gl_ES: Non pode borrar unha pregunta coa enquisa activa.

en: You can't delete template '%s' because one or more templates inherit from it.
gl_ES: Non pode borrar o modelo '%s' porque un ou máis modelos herdan del.

en: You can't delete this question group because the survey is currently active.
gl_ES: Non pode borrar este grupo de preguntas porque a enquisa esta activa.

en: You can't import the theme '%s' because '%s'  is not installed.
gl_ES: Non pode importar o aspecto '%s' porque '%s' non está instalado.

en: You can't insert a new question when the survey is active.
gl_ES: Non pode inserir unha pregunta nova cando a enquisa está activa.

en: You can't remove the default language.
gl_ES: Non pode eliminar o idioma predeterminado.

en: You can't reorder in an active survey
gl_ES: Non pode reordenar nunha enquisa activa

en: You can't save changes because the theme directory is not writable.
gl_ES: Non pode gardar os cambio porque o directorio do aspecto non é escribible.

en: You can't uninstall template '%s' because some templates inherit from it.
gl_ES: Non pode desinstalar o modelo '%s' porque algúns modelos herdan del.

en: You can't update question code for an active survey.
gl_ES: Non pode actualizar o código de pregunta nunha enquisa activa.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
gl_ES: Non pode usar respostas anonimizadas cando a persistencia das respostas baseada en clave está activada.

en: You cannot delete the last answer option.
gl_ES: Non pode borrar a última opción de resposta.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
gl_ES: Non pode proseguir até que introduza algún texto para unha ou máis preguntas.

en: You cannot uninstall the default template.
gl_ES: Non pode desinstalar o modelo por defecto.

en: You cannot upload themes because you do not have the required ZIP library installed in PHP.
gl_ES: Non pode cargar aspectos porque non ten instalada a libraría ZIP de PHP requirida.

en: You did not answer to the security question.
gl_ES: Non respondeu á pregunta de seguranza.

en: You did not provide a name.
gl_ES: Non achegou un nome.

en: You did not provide a password.
gl_ES: Non achegou un contrasinal.

en: You didn't save your changes!
gl_ES: Non gardou os cambios.

en: You disabled ComfortUpdate in your configuration file.
gl_ES: Desactivou a Actualización Cómoda no ficheiro de configuración.

en: You do not have permission to access this page.
gl_ES: Non ten permisos para acceder a esta páxina.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
gl_ES: Non ten instalada a Biblioteca Freetype. A funcionalidade de gráficos precisa a biblioteca Freetype.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
gl_ES: Non ten instalada a biblioteca GD. A funcionalidade de gráficos precisa a biblioteca GD.

en: You do not have the permission to access this page.
gl_ES: Non ten permisos para acceder a esta páxina.

en: You do not have the required ZIP library installed in PHP.
gl_ES: Non ten instalada en PHP a biblioteca ZIP requirida.

en: You don't have the permission to activate tokens.
gl_ES: Non ten permisos para activar as claves.

en: You don't have the right to restore the settings to default
gl_ES: Non ten permisos para restaurar a configuración por defecto

en: You don't need an update key.
gl_ES: Non precisa unha clave de actualización.

en: You got {TOTAL} points out of 3 possible points.
gl_ES: Ten un total de {TOTAL} puntos de 3 posibles.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
gl_ES: Foi eliminado da central de participantes deste sitio

en: You have already been removed from this survey.
gl_ES: Xa foi eliminado/a desta enquisa.

en: You have already completed this survey.
gl_ES: Xa completou esta enquisa.

en: You have an error inside your local installation of LimeSurvey. See:
gl_ES: Hai un erro na instalación local de LimeSurvey. Vexa:

en: You have been already removed from this survey.
gl_ES: Vostede xa foi borrado desta enquisa.

en: You have been removed from the central participants list for this site
gl_ES: Acaba de ser eliminado da listaxe de participantes centrais deste sitio

en: You have been successfully added back to this survey.
gl_ES: Volveu ser engadido/a a esta enquisa correctamente.

en: You have been successfully removed from this survey.
gl_ES: Vostede foi borrado desta enquisa correctamente.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
gl_ES: Sobrepasou o número máximo de tentativas para entrar. Espere %d minutos antes de volver probar.

en: You have not selected a question
gl_ES: Non seleccionou pregunta ningunha

en: You have not selected a survey
gl_ES: Non seleccionou enquisa ningunha

en: You have to pair it with one attribute of the survey participants table
gl_ES: Ten que emparexalo con outro atributo da táboa de participantes na enquisa

en: You have to pair this field with an existing attribute.
gl_ES: Debe vincular este campo cun atributo existente.

en: You have to put in at least a title for the survey to be saved.
gl_ES: Para gardar a enquisa ten que poñerlle un título polo menos.

en: You have to select a file.
gl_ES: Ten que seleccionar un ficheiro.

en: You have to select at least one label set.
gl_ES: Debe seleccionar polo menos un xogo de etiquetas.

en: You may not use slashes or ampersands in your name or password.
gl_ES: Non pode usar barras nin conxuncións para o nome e o contrasinal.

en: You may register for this survey but you have to wait for the %s before starting the survey.
gl_ES: Pode apuntarse a esta enquisa pero terá que agardar a %s antes de comezar o cuestionario.

en: You may register for this survey but you have to wait for the {{sStartDate}} before starting the survey.
gl_ES: Pode rexistrarse para esta enquisa pero terá que esperar ao {{sStartDate}} antes de poder cubrila.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
gl_ES: Se desexa participar nesta enquisa débese rexistrar primeiro.

en: You may save empty subquestions, but that would be pointless.
gl_ES: Pode gardar subpreguntas baleiras, pero non ten sentido ningún.

en: You must be logged in to access to this page.
gl_ES: Debe estar autenticado para acceder a esta páxina.

en: You must be registered to complete this survey
gl_ES: Para completar esta enquisa débese rexistrar primeiro

en: You must enter a valid email. Please try again.
gl_ES: Ten que intrducir un email válido. Ténteo de novo.

en: You must first create a question group.
gl_ES: Debe crear primeiro un grupo de preguntas.

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
gl_ES: Debe configurar permisos de escritura adecuados a estes arquivos antes de continuar. Se non está seguro de como facelo, contacte o/a administrador/a do sistema para obter indicacións.

en: You must supply a name for this saved session.
gl_ES: Debe indicar un nome para esta sesión gardada.

en: You must supply a password for this saved session.
gl_ES: Debe indicar un contrasinal para esta sesión gardada.

en: You need to add answer options to this question
gl_ES: Necesita engadir opcións de reposta a esta pregunta

en: You need to add question groups
gl_ES: Precisa engadir grupos de preguntas

en: You need to add questions
gl_ES: Precisa engadir preguntas

en: You need to add subquestions to this question
gl_ES: Necesita engadir subpreguntas a esta pregunta

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
gl_ES: Precisa cargar %s ficheiro máis para esta pregunta.
    Desexa saír?

en: You should add some subquestions for your question here.
gl_ES: Debe engadir aquí algunhas subpreguntas para a pregunta.

en: You should export your responses before deactivating.
gl_ES: Debería exportar as respostas da enquisa antes de desactivala.

en: You should have a great time doing this
gl_ES: Debería pasalo ben facendo isto

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
gl_ES: Debe anotar o nome da táboa por se quere acceder a esta información máis adiante.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
gl_ES: Só debe activar unha enquisa cando estea seguro/a de que rematou a introdución do cuestionario e de que non precisará cambios.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
gl_ES: Será redirixido/a en 5 segundos. Senón, prema <a href="%s">aquí</a>.

en: You will not be able to update because your previous LimeSurvey version is too old.
gl_ES: Non poderá actualizar porque a versión anterior de LimeSurvey é demasiado vella.

en: You'll be redirected to the database update or (if your database is already up to date) to the administration login in 5 seconds. If not, please click %shere%s.
gl_ES: En 5 segundos será redirixido á actualización da base de datos ou (se xa está actualizada) ao inicio de sesión de administrador/a. Caso contrario prema %saquí%s.

en: You've been logged out due to inactivity. Please log in again.
gl_ES: A sesión caducou por inactividade. Inicie sesión de novo.

en: Your Choices
gl_ES: As súas Escollas

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
gl_ES: Se a actualización corre axeitadamente comprobarase a instalación de LimeSurvey.

en: Your Ranking
gl_ES: Ordenación

en: Your answer
gl_ES: Resposta

en: Your answer must be %s
gl_ES: A resposta debe ser %s

en: Your answer must be at least %s
gl_ES: A resposta debe ser como mínimo %s

en: Your answer must be at most %s
gl_ES: A resposta debe ser como máximo %s

en: Your answer must be between %s and %s
gl_ES: A resposta debe estar entre %s e %s

en: Your answer to the security question was not correct - please try again.
gl_ES: A resposta á pregunta de seguridade non é correcta. Ténteo de novo.

en: Your assessment
gl_ES: Avaliación

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
gl_ES: O navegador informa que foi usado previamente para responder a esta enquisa. Estamos reestablecendo a sesión para que poida comezar desde o comezo.

en: Your browser screen size is too small to use the administration properly. The minimum size required is 1280*1024 px.
gl_ES: O tamaño de pantalla do navegador é demasiado pequeno para unha administración correcta. O tamaño mínimo requirido é 1280*1024 px.

en: Your choices
gl_ES: As súas escollas

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
gl_ES: Agora deberían importarse os seus datos, o data.frame chámase "data", as variable.labels son atributos de datos ("attributes(data)$variable.labels"), como para foreign:read.spss.

en: Your data should be imported now.
gl_ES: Os datos xa deberían terse importado.

en: Your database is too big to be saved!
gl_ES: A base de datos é grande de máis para ser gardada.

en: Your database server password.
gl_ES: Contrasinal da base de datos.

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
gl_ES: O nome de usuario/a da base de datos. Funcionará case sempre con "root".

en: Your database type is not MySQL!
gl_ES: O tipo da base de datos non é MySQL.

en: Your email address:
gl_ES: Enderezo de correo electrónico:

en: Your have to answer the security question - please try again.
gl_ES: Ten que respostar á pregunta de seguranza - probe de novo.

en: Your key has been updated and validated! You can now use ComfortUpdate.
gl_ES: Actualizouse e validouse a clave. Xa pode usar a Actualización Cómoda.

en: Your key is unknown by the update server.
gl_ES: O servidor de actualizacións non recoñece a clave.

en: Your new password was not saved because it matches the old password.
gl_ES: Non se gardou o contrasinal novo porque coincide co antigo.

en: Your new password was not saved because the old password was wrong.
gl_ES: Non se gardou o contrasinal novo porque o antigo é incorrecto.

en: Your new password was not saved because the passwords did not match.
gl_ES: Non se gardou o contrasinal novo porque os contrasinais non coinciden.

en: Your new survey was created.
gl_ES: Creouse a nova enquisa.

en: Your new survey was created. We also created a first question group and an example question for you.
gl_ES: Creouse unha nova enquisa. Creáronse tamén un primeiro grupo de preguntas e unha pregunta de exemplo.

en: Your participants will see this title in the browser's title bar and on the welcome screen.
gl_ES: As persoas participantes verán este título na barra de título do navegador e na pantalla de benvida.

en: Your passwords do not match.
gl_ES: Os contrasinais non coinciden.

en: Your personal settings were successfully saved.
gl_ES: Gardouse correctamente a configuración persoal.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
gl_ES: Usarase o idioma preferido ao longo do proceso de instalación.

en: Your ranking
gl_ES: Ordenación

en: Your response table will be renamed to:
gl_ES: Renomearase a táboa de respostas como:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
gl_ES: As respostas non se perderon, foron enviadas por correo ao administrador da enquisa e serán introducidas dentro da nosa base de datos posteriormente.

en: Your responses were successfully saved.
gl_ES: As respostas gardáronse correctamente.

en: Your session with the ComfortUpdate server is not valid or expired. Please restart the process.
gl_ES: A sesión no servidor da Actualización Cómoda non é válida ou caducou. Reinicie o proceso.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
gl_ES: A enquisa pode exportar os datos da clave asociada a cada resposta. Seleccione calquera campo adicionai que lle gustaría exportar.

en: Your survey responses have been recorded.
gl_ES: Graváronse as respostas do cuestionario.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
gl_ES: As respostas á enquisa gardáronse correctamente. Recibirá axiña un correo de confirmación. Asegúrese de gardar o contrasinal, xa que nós non o almacenamos.

en: Your survey was successfully saved.
gl_ES: O cuestionario gardouse correctamente.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
gl_ES: O cuestionario será gardado usando ese nome e ese contrasinal, para que o poida completar máis tarde visitando de novo o enderezo web que lle foi enviado e comezando unha nova sesión con ese nome e ese contrasinal.

en: Your system configuration:
gl_ES: Configuración do sistema:

en: Your time to answer this question has expired
gl_ES: Rematou o tempo asignado para respostar esta pregunta

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
gl_ES: O tempo asignado para respostar esta pregunta está a rematar. Réstanlle {TIME}.

en: Your update key has exceeded the maximum number updates!
gl_ES: A clave de actualización superou o número máximo de actualizacións.

en: Your update key has expired!
gl_ES: A cave de actualización caducou.

en: Your update key is invalid and was removed.
gl_ES: A clave de actualización é inválida e eliminouse.

en: Your update key:
gl_ES: A clave de actualización:

en: Your user data for accessing %s
gl_ES: Os seus datos de usuario/a para acceder a %s

en: Your version is not updatable via ComfortUpdate. Please update manually.
gl_ES: Esta versión non soporta a Actualización Cómoda. Actualícea manualmente.

en: Your version is up to date!
gl_ES: A versión está ao día.

en: Zip error!
gl_ES: Erro na compresión.

en: Zip file not found!
gl_ES: Non se atopou o ficheiro ZIP.

en: Zoom level
gl_ES: Nivel de zoom

en: Zulu
gl_ES: Zulú

en: and
gl_ES: e

en: at question
gl_ES: en cuestión

en: checked
gl_ES: marcado

en: completed
gl_ES: completada

en: default
gl_ES: por defecto

en: deleted
gl_ES: borrados

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
gl_ES: escriba:       source("filename", encoding = "UTF-8")        na xanela de ordes de R, substituindo filename polo nome real do ficheiro

en: directory
gl_ES: directorio

en: equals
gl_ES: igual a

en: having a token
gl_ES: teñan unha clave

en: having a valid email address
gl_ES: teñan un enderezo de correo válido

en: hours
gl_ES: horas

en: if:
gl_ES: se:

en: inherited
gl_ES: herdados

en: is
gl_ES: contén

en: is NOT
gl_ES: NON é

en: is greater than
gl_ES: é superior a

en: is greater than or equal to
gl_ES: é maior ou igual que

en: is less than
gl_ES: é menor que

en: is less than or equal to
gl_ES: é inferior ou igual a

en: is lesser than
gl_ES: é menos que

en: is like
gl_ES: é como

en: is matched (regexp)
gl_ES: correspóndese (regexp)

en: is not like
gl_ES: non é como

en: language of token
gl_ES: idioma da clave

en: minitab method
gl_ES: o método minitab

en: mins
gl_ES: minutos

en: not checked
gl_ES: desmarcado

en: not having already completed the survey
gl_ES: aínda non completaran a enquisa

en: not having been sent an invitation already
gl_ES: aínda non se lles enviou unha invitación

en: only apply to certain question types
gl_ES: aplicar só a certos tipos de pregunta

en: or
gl_ES: ou

en: page
gl_ES: páxina

en: queXML PDF export
gl_ES: exportación a PDF para queXML

en: queXML format (*.xml)
gl_ES: Formato queXML (*.xml)

en: queXML is an XML description of a questionnaire.
gl_ES: queXML é unha descrición XML dun cuestionario.

en: quota language settings
gl_ES: configuración de idioma das cotas

en: quota members
gl_ES: membros da cota

en: responses
gl_ES: respostas

en: running
gl_ES: a executarse

en: seconds
gl_ES: segundos

en: selected
gl_ES: seleccionado/a(s)

en: stable
gl_ES: estable

en: table
gl_ES: táboa

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
gl_ES: este é un correo automático para notificarlle que lle foi creado un/unha usuario/a no sitio '%s'.

en: timings
gl_ES: temporizacións

en: to:
gl_ES: para:

en: unknown
gl_ES: descoñecido

en: unstable
gl_ES: inestable

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
gl_ES: visite http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php para máis información

en: {n} question contains errors that need to be corrected.|{n} questions contain errors that need to be corrected.
gl_ES: {n} pregunta contén erros que necesitan corrixirse.|{n} preguntas conteñen erros que necesitan corrixirse.

en: {n} token has been created.|{n} tokens have been created.
gl_ES: Creouse {n} clave.|Creáronse {n} claves.
